şebekedeki gürültüyü parazitleri filtrelemek için yardım

Başlatan t.t, 07 Eylül 2013, 00:46:47

t.t

dijital saatim çalışır durumda iken evde endüktif yüklü bir alıcı devreye girdiğinde saatim resetleniyor örneğin floresan lambayı devreye alırken saat resetleniyor bu paraziti nasıl filtre edebiliriz standart 100uf 100nf 12v besleme çıkışına ekledim bi faydası olmadı  smps güç kaynağı vardı değiştirdim trafolu yaptım yine olmadı eve 3 faz giriyor kompanzasyonla alakalı olabilirmi?

Mr_YAMYAM

CORCOM marka\'yı bir araştırınız.
Şebeke girişi için özel üretimleri var idi bir zamanlar.
Tavsiye ediyorum.
Eğer bulamazsanız buraya yazın yardımcı olmaya çalışayım.

t.t

Mr_YAMYAM

Alıntı yapılan: t.t - 07 Eylül 2013, 10:15:19iş markaya kaldıysa biz bu işi bırakalım
5TL gibi bir ücretle satılan, ciddi hesaplardan geçirilerek yapılmış, marka da olsa belli konularda kendisini kanıtlamış ürünleri incelemek yerine...
Güvensizlik duygusu ve herşeyi yaparım mantığı ile yaklaşıyorsanız.
BENCE SİZ BU İŞİ BIRAKIN ARKADAŞIM:
Zaten olayın mantığını anlasaydınız, böyle bir yardım konusu açmazdınız.

Kemal88

SMPS in giriş tarafına filtre eklemen lazım aksi takdirde yüksek frekans şebekeye karışacaktır. Bunun için 2 filtre kullanman gerekir bunlar series mode line filter ile common mode line filter dır. Türkçesi tam olarak nasıl geçiyor bilmiyorum. Bu iki tür filtreyi kullanırsan parazit sorunun düzelecektir. Arkadaşın dediği hazır olanları bilemiyorum ben kendim yapmıştım hat filtresini onun için bişi diyemeyeceğim. Hesaplamalarını istersen verebilirim.
"Ne kadar çok bilgi o kadar düşük ego, ne kadar az bilgi o kadar yüksek ego" Albert Einstein

t.t

Alıntı yapılan: Mr_YAMYAM - 07 Eylül 2013, 15:40:375TL gibi bir ücretle satılan, ciddi hesaplardan geçirilerek yapılmış, marka da olsa belli konularda kendisini kanıtlamış ürünleri incelemek yerine...
Güvensizlik duygusu ve herşeyi yaparım mantığı ile yaklaşıyorsanız.
BENCE SİZ BU İŞİ BIRAKIN ARKADAŞIM:
Zaten olayın mantığını anlasaydınız, böyle bir yardım konusu açmazdınız.
yardımınız için teşekkür ederim amerikayı yeniden bulmaya benimde pek niyetim yok altı üstü filtre r-l-c diye düşündüm fiyatına baktımda 30€ nette nerede bulabiliriz 5-10 tl ye

Kemal88

"Ne kadar çok bilgi o kadar düşük ego, ne kadar az bilgi o kadar yüksek ego" Albert Einstein

ibrahim1661

Ben de sistemi beslemek için 4 tane 12 volt 4 amper trafo kullanıyorum hepsinde köprü diyot var. tda 7377 amfii var . leptopta kullanıyorum çogunlukla. leptop bataryadayken parazit yok denecek kadar az. ama adaptörü takınca motor calışıyor gibi derinden parazitler gelmeye başlyor. hatta evde lamba açınca kapatınca da sesler cıkıyor sistemden. ayrıca çok parazit olan arkadaşlar pc den ekolayzer ayarlarına da baksın bi ara kısık seste saçma sapan parazitler vardı sonra baktım ekolayzer ayarlarını resetledim pc den onlar gitti. çok can sıkıcı bir mevzu gerçekten . bazen insanda film tadı bile bırakmıyor :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın