ARKADAŞLAR PSU DAN 24VOLT ELEKTİRİK NASIL ALINIR

Başlatan sonerbicer, 02 Eylül 2013, 21:48:49

sonerbicer

YA  ARKADAŞLAR BEN RESMİNİKOYDUGUM PSU DAN  17 VOLT  VEYA
GEREKTİĞİNDE  24 VOLT  ELEKTİRİK ALMAM  İCAB EDİYOR
BANA   BUNLARIN NASIL BAGLANACAGINI  AÇIKARMISINIZ   
ÇOK SEVİNECEGİM 
TEŞEKÜRLER

Elektrik2012

Yardımcı olmaya çalışayım.24 volt almak için -12 + 12 uçları kulanabilirsiniz.17 volt almak için 5volt ile -12 volt kullanabilrisinz.akü şarj olayı bilmiyorum.şarj olayı için bi devre gerekebilir.Onun için Abilerim ve üstadlarım yardımcı oalcaklardır.Kolay gelsin   :D
Büyük adım atmaktan korkmayın uçurumu küçük  sıçramalarla geçemezsiniz

sonerbicer

teşekürler  arkadaşım   bunları yaparken  o  siyah gnd  kablosunu  kullanmıyoruz  değilmi?

stk4221

bir kaç sefere mahsus olursa sıkıntı olmaz ama devamlı kullanıcaksan akünü bozarsın 24v aküyü şarj etmek için 2-3 v fazla gerilim uygulaman lazım  yani 26-28 gibi birde akım çok önemli mesela 100A aküm var şarj akımı 10A dir yanı 10/1 akım izleyci bir devre yapabilirsen daha iyi sonuç alınabilir

vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

sonerbicer

kardeşim ben  nasıl baglanır bilmezken sen  akım  izleyici yap diyorsun  keşke  tarifde  etsen ya  nasıl yapacagımı   yinede  saol bilgilendirdiğin için

stk4221

kardeşim olması gerekeni söylüyorum 1 ay sonra akün bozulur canın sıkılır,elimde 12 voltluk devre var  bir iki parcayla 24 v da olur heralde

vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

sonerbicer

kardeş elbetteki olması gerekeni   söylüyosun sana  ve söylediklerine   saygım var   beni  yanlış anladıysan üzülürüm 
ben sadece  elektronik  konusunda yetersiz oldugumu  belirtmek  istedim

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın