zamanlı olarak tekrar eden açma kapama devresi

Başlatan muhammettosun, 30 Ağustos 2013, 01:30:07

muhammettosun

selamün aleyküm ustalar ben 1 aradika aralıkla sürekli ve kesintisiz olarak açma kapatma yapabilecek bi devre arıyorum bunu en basit yoladan nasıl yaparım bana yardım olursanız çok sevinirim

Elektrik2012

Öncelikle merhaba Foruma hoşgeldiniz forumda keyifli vakit geçirmenizi dilerim.Yapmanın bir kaç yönetmi olabilir.Bence en basit olarak pic ile yapılabilir.mikroişlemci olarak pic12f675 pic16f84  pic16f628 ile yapılabilir.Yapmak isterseniz elimden geldigince yardımcı olmaya çalışırım Pic programalma biliyormusunuz?
Büyük adım atmaktan korkmayın uçurumu küçük  sıçramalarla geçemezsiniz

Elektrik2012

Sizin için ufak bi program yazdım 16f84 kullandım ısıs zaman ayarlarından dolay simülasyonda tam çalışmıyor ama bord üstüne kurdum çalışıyor randımanlı bir şekilde ben led bağladım siz istediginiz bir şeyi sürebilirsiniz. Bu arada borda  kurdum  saniye bile kaçırmıyor  ;D pic program atabilirmisiniz bilmiyorum k.bakmayın proamı yazdım sormadan ama :D  Bence en kolay böyle olabilir Pic program atamazsanız abilerim ve üstadlarım yardımcı olacaklardır  başka bir yöntem ile Bu arada ismim nurullah 16 yaşındayım  ;) Sevgi ve saygılarımla Kolay gelsin

muhammettosun

teşekkür ederim dostum uğraştığın için yanlız bende ısıs ve ares yok kuramıyorum bana yaptığın devreyi malzeme listesi ile beraber şema ( .jpeg) olarak yollarsan çok sevinirim.

kurnaz5

bu devreyi pic le yapmak istiyorsan pic i proğramlayabileceğin bir yazılım bilmelisin ayrıca pic proğramlayıcı ya ihtiyacın var 50-60tl civarı fiyatları
-başka bir yol istersen kondansatörlerle yapabilirsin (google flipflop yaz) yada bir 555 entegresi kullanman gerekecek bu yöntemler daha ucuzdur

muhammettosun

555 ile nasıl yapacağım hazır çizilmiş devre nerden bulabilirim netten link varsa sevinirim

Elektrik2012

Özel mesaj ile bilgilendirdim.  ;D 555 ile yapılabilir.Ama biraz zor geldi bana Daha bilgili abilerim üstadlarım yardımcı olacaklardır.Ben genede araştırıcam..  ;D pic hex dosyasını atabilirseniz kodu ekte vermiştim o yöntem daha basit ama pic programlayıcım yok vereniz diğer yöntemlere yönelmek lazım Saygılarımla

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın