Cd rom dan Müzik çalma

Başlatan Caos, 16 Ağustos 2013, 01:26:12

Caos

Abilerim elimde eski iki adat cd rom var bunlardan cd ile Pc girişsiz müzik çalabilirmiyim ? Çalabilirisem nasıl Ön panelde Ses ayarı Ve jak girişi var
Ya bir yol Bulacağız, Ya bir Yol Açacağız....

endorfin

Merhaba. :) Evet Arkadan ver 12v ve 5V-u(girisler belirtilmisdir arkada).  .Tak diski ya jak girisinden dinle ya da arkasindaki audiou out bolumunden L-R ve GND olmakla bagla. Baska sorularin olursa ilgilenen kisiler ve ben sana yardimci oluruz. Bu arada sehrimizdeki bir manyak arabasina sd rom baglamisti hem de salonuna ;D
 Sevgiler ve saygilar.... :)
   Ekber\\Azerbaycan ;)

Caos

endorfin

Yahu mp3-un biri biter digeri baslar  ;D. Saka bi yana ogrenmeye calisirim bi yerlerden. ;).  Bu arada soglenen baglantiyi yap bakalim calisiyomu?

Caos

WILD_TURK

Alıntı yapılan: Caos - 16 Ağustos 2013, 22:02:48Onda sourun yok sadece Play isriyor işte

bende yapmıştım onu çalışoyor ama Play tuşu olmayanlar şarkıyı başlatmıyor. tabi kulaklık çıkışıda olacak

endorfin

Ben bi sey bulamadim. Ama sehrimizdeki (manyak) ;D adam playsiz falan takmisti ve baglantilarini gormustum gayet normaldi. Adam disc-i takiyodu ve sarkilar calmaya basliyordu.

Saygilar... :)
 Ekber/Azerbaycan ;)

gevv

Alıntı yapılan: Caos - 16 Ağustos 2013, 01:26:12Abilerim elimde eski iki adat cd rom var bunlardan cd ile Pc girişsiz müzik çalabilirmiyim ? Çalabilirisem nasıl Ön panelde Ses ayarı Ve jak girişi var

@Caos   cdromun  kasasını sökün  ön kısımda  cd çıkart butonun olduğu yerde PCB üzerinde boş buton yerleri olmalı  bunlar  play, ileri, geri butonlarıdır ama yeni üretimlerde kullanılmıyorlar  siz boş bırakılan yere buton takacaksınız

bazen sadece boş play butonu oluyor bazen hepsi   

fakat en son versiyonlarda yani yeni tasarım pcb lerde bu  butonların yerleştirilmesi için yer yok  yani şans meselesi

örnek;

Caos

Herkeze teşekkür ederim  @gevv abi Benimkide bayağı eski ben önceden bakmıştım ama boş buton uçlaı yan yana göremedim şimdi birdaha bakayıom teşekkür ederim

gevv

ya çıkarsa hesabı :)

bu arada  eğer işler yolunda giderse  kulaklık çıkışına  direkt amfi bağlayabilirsiniz  https://320volt.com/tda7377-ile-2x30w-anfi-devresi/

bu arada  cdromda  sadece track cdleri çalıştırabilirsiniz  mp3 çalmaz bilginiz olsun

iyi çalışmalar

Caos

Sanırım önceden bilinçsiz deneme sonucunda bazı şenyleri yakmışım :) Olsaydı zaten direk 7377 ye bağlıyacaktım denedim ama olmadı birtanesinin  arka ses çıkışına gelmeden önce ses devresi yanık bu kulaklık çıkışınıda etkilermi acaba ?

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın