(Voltmetre+Ampermetre) Cihazı

Başlatan kurnaz5, 09 Ağustos 2013, 20:30:40

kurnaz5

hocam dx.com da bir cihaz buldum

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://dx.com/p/mini-dual-3-digit-led-display-digital-car-voltmeter-ammeter-module-dc-0-100v-10a-12v-219950
bu cihazın voltmetre ve ampermetre ucu ortak topraktır (kalın 3lüden siyah olan) ve ince olan 2 side 5v besleme

sormak istediğim şey şu
*bu cihazın voltmetre ve ampermetre uçlarını (kırmızı ve sarıyı) birbirine bağlayıp vede toprak ucunu da alıp herhangi bir güç kaynağına paralel bağlayabilir miyim?

*süre sınırı var mıdır elimizdeki multimetrelerde ampermetre için süre sınırı vardır ancak bu cihazda da var mı?
geçenlerde arabadan çıkan bir ampermetre elime geçmişti bu ampermetre güç kaynağına paralel bağlanıyor ve sürekli bağlı kalıyordu o yüzden bu cihazda böylemi diye merak ettim

yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim iyi çalışmalar

dhan000

voltmetreler devreye paralel ampermetrelerse seri bağlanır... sizin dediğiniz şekilde iki ucu birbirine bağlayıp güç kaynağına paralel bağlayamazsınız. ampermetrenin iç direnci çok küçük olduğu için güç kaynağı kısa devre olur...
voltmetre olan kısmı paralel bağlayacaksınız ampermetreyide seri...

bu tip aletlerde süre sınırı olduğunu sanmıyorum bende tekli olanlardan var tek voltmetre süre sınırı yok...

asma

Cihaz güzelmiş, fiyatıda uygun.
Bağlantı için üreticinin mutlaka bir klavuz şeması olur. (satıcıda olmasa bile)
Başka satıcıda gördüğüm bağlantıya göre, güç kaynağına bağlıyacaksanız; kırmızı kablo +çıkış ucuna bağlanacak, - çıkışa giden hattı kesip güç kaynağı tarafına siyah kabloyu, çıkış terminaline (yüke)  giden hattıda sarıya bağlıyacaksınız.
Hatta enerji vermeden sarı ve siyah kablo arasını ölçebilirsiniz, kısa devre gözükecektir.
Sonuç olarak sarı ve kırmızıyı artıya , siyahı da eksiye bağlarsanız güç kaynağınızı kısa devre etmiş olursunuz.  :o
Aynı cümleyi kurmadan, tekrar edersek; voltmetre kaynağa paralel , ampermetre yüke seri bağlanır. İkisi asla aynı yere bağlanmaz.

Ampermetrenin en yüksek kademesinde süre sınırı o ölçü aletinin ısınıp kendine zarar verme ihtimaline karşı olur. Isınan parça şönt direnç dediğimiz alaşım metaldir, ısıya dayanıklı bu metal etrafındaki malzeme veya (plastik) kutuya zarar verebilir hatta lehimi eritebilir.
Siz 10A lik ampermetreden sürekli 10A geçirmeyecekseniz süre ile işiniz yok.
Yada pek çok cihaz max. değerlerde 7/24 çalışmaz da diyebiliriz.
Voltmetre için ise ölçüm süresi veya sınırı duymadım, bilmiyorum.

Kolay gelsin.

t.t

ndemir

aslında tam olması gerektiği gibi voltmetre ve ampermetre birarada,sadece bu boyutlarda ki bir voltmetreyi 15-20 TL arasında satıyorlar,fiyat konusunda da iyi,ama sipariş versek nasıl olur,gelir mi gelmez mi,kaç güne gelir,kargo parasıyla kaça mâl olur,yoksa biraz bekleyelim ithalatçılar türkiyeye de ithal edip getirip satarlar mı bunlardan,biraz bekleyelim bakalım,bu arada buna benzer belki de aynısıdır bilemiycem,bir türk sitesinde gördüm,isim vermiyeyim reklam olmasın,orada 86 liralık fiyat yazmışlar.ben şimdiden güç kaynagının kutusunda bunun boyutlarında bir yer kesip hazırlayayım  ;D ;D ;D

kurnaz5

teşekkürler

kurnaz5

Alıntı yapılan: ndemir - 11 Ağustos 2013, 23:36:10aslında tam olması gerektiği gibi voltmetre ve ampermetre birarada,sadece bu boyutlarda ki bir voltmetreyi 15-20 TL arasında satıyorlar,fiyat konusunda da iyi,ama sipariş versek nasıl olur,gelir mi gelmez mi,kaç güne gelir,kargo parasıyla kaça mâl olur,yoksa biraz bekleyelim ithalatçılar türkiyeye de ithal edip getirip satarlar mı bunlardan,biraz bekleyelim bakalım,bu arada buna benzer belki de aynısıdır bilemiycem,bir türk sitesinde gördüm,isim vermiyeyim reklam olmasın,orada 86 liralık fiyat yazmışlar.ben şimdiden güç kaynagının kutusunda bunun boyutlarında bir yer kesip hazırlayayım  ;D ;D ;D

hocam bu 5inci alışverişim olacak 25-30 gün arası geliyor ve kargo tamamen ücretsiz
bildiğimiz 0 tl
1.5 dolara satılan kargo takip numarası var sadece alıp almamak size kalmış o numarayıda

ndemir

bu cihazı kafaya taktım nasıl edinebilirim diye araştırıyorum,gezinirken bağlantısı ile ilgili bir resim buldum,yüke bağlama konusunda resimde ki gibi bağlanması gerekiyor sanırım... bu arada ebay da satılıyor ama yurtdışı kargo süreci nasıl oluyor bilmiyorum,daha önce varsa ebaydan alışveriş yapan bilgi verebilirse çok iyi olur!!!
bu arada \"kurnaz5\" arkadaşım kargo ücretsiz diyosun ama benım pek aklım almadı bu işi,mesela 3 dolara voltmetre satıyor ve \"free shipping\" diye ücretsiz kargo yazısını koymuş,yurt dışında buraya sırf 3 dolara satış yapcak diye adam o kadar kargo parasını almadan olur mu? sonra bi iş çıkmasın başımıza???

kurnaz5

Alıntı yapılan: asma - 10 Ağustos 2013, 06:49:42Cihaz güzelmiş, fiyatıda uygun.
Bağlantı için üreticinin mutlaka bir klavuz şeması olur. (satıcıda olmasa bile)
Başka satıcıda gördüğüm bağlantıya göre, güç kaynağına bağlıyacaksanız; kırmızı kablo +çıkış ucuna bağlanacak, - çıkışa giden hattı kesip güç kaynağı tarafına siyah kabloyu, çıkış terminaline (yüke)  giden hattıda sarıya bağlıyacaksınız.
Hatta enerji vermeden sarı ve siyah kablo arasını ölçebilirsiniz, kısa devre gözükecektir.
Sonuç olarak sarı ve kırmızıyı artıya , siyahı da eksiye bağlarsanız güç kaynağınızı kısa devre etmiş olursunuz.  :o
Aynı cümleyi kurmadan, tekrar edersek; voltmetre kaynağa paralel , ampermetre yüke seri bağlanır. İkisi asla aynı yere bağlanmaz.

Ampermetrenin en yüksek kademesinde süre sınırı o ölçü aletinin ısınıp kendine zarar verme ihtimaline karşı olur. Isınan parça şönt direnç dediğimiz alaşım metaldir, ısıya dayanıklı bu metal etrafındaki malzeme veya (plastik) kutuya zarar verebilir hatta lehimi eritebilir.
Siz 10A lik ampermetreden sürekli 10A geçirmeyecekseniz süre ile işiniz yok.
Yada pek çok cihaz max. değerlerde 7/24 çalışmaz da diyebiliriz.
Voltmetre için ise ölçüm süresi veya sınırı duymadım, bilmiyorum.

Kolay gelsin.

teşekkürler

kurnaz5

Alıntı yapılan: ndemir - 14 Ağustos 2013, 19:51:33bu cihazı kafaya taktım nasıl edinebilirim diye araştırıyorum,gezinirken bağlantısı ile ilgili bir resim buldum,yüke bağlama konusunda resimde ki gibi bağlanması gerekiyor sanırım... bu arada ebay da satılıyor ama yurtdışı kargo süreci nasıl oluyor bilmiyorum,daha önce varsa ebaydan alışveriş yapan bilgi verebilirse çok iyi olur!!!

sağolun hocam çizecem diye canım çıktı:D
dx.com bence iyi sade ve anlaşılır ebay beni korkutuyor ve amazon a daha çok güveniyor insanlar
amazondaki sorunda paund cinsinden fiyatların verilmesi

şimdi shunt direncimi aramam gerekiyor

ndemir

Alıntı yapılan: kurnaz5 - 14 Ağustos 2013, 20:00:43sağolun hocam çizecem diye canım çıktı:D
dx.com bence iyi sade ve anlaşılır ebay beni korkutuyor ve amazon a daha çok güveniyor insanlar
amazondaki sorunda paund cinsinden fiyatların verilmesi

şimdi shunt direncimi aramam gerekiyor

direnç aramana gerek yok,aynı sitede şönt dirençli olanıda satılıyor,link veriyorum bi bak istersen http://dx.com/p/mini-digital-blue-red-led-dc-current-meter-voltmeter-w-ampere-shunt-219592

kurnaz5

aynı yere bakıyoruz:D sağolun hocam 5tl daha fazla
diğer ürünlere bakıyorum
---------------------
http://dx.com/p/mini-digital-blue-red-led-dc-current-meter-voltmeter-w-ampere-shunt-219592
sanırım bu ürün max 5a ölçüm kablolarıda çok ince gibi 5a yı kaldırırmı bilmiyorum

kurnaz5

Alıntı yapılan: t.t - 11 Ağustos 2013, 20:11:37bu cihazı Tr ye gönderiyorlarmı nasıl alırız

ben ziraat.com.tr ye giriyorum online işlemlerde sanal kart oluşturuyorum
mesela almak istediğim ürün 3dolar ise bu sanal kartımın limitini 3dolar yapıyorum
ve alışverişimi gerçekleştiriyorum
bu sayede \"kart bilgilerim ellerinde ya istedikleri kadar para çekerlerse\" düşüncesinden kurtuluyorum

ndemir

Alıntı yapılan: kurnaz5 - 14 Ağustos 2013, 20:26:43ben ziraat.com.tr ye giriyorum online işlemlerde sanal kart oluşturuyorum
mesela almak istediğim ürün 3dolar ise bu sanal kartımın limitini 3dolar yapıyorum
ve alışverişimi gerçekleştiriyorum
bu sayede \"kart bilgilerim ellerinde ya istedikleri kadar para çekerlerse\" düşüncesinden kurtuluyorum

türk sitelerinden alışveriş yapmaya bile yeni başlamış biri olarak yabancı sitelerden çekiniyorum,bu zıraat dan nasıl bır alışveriş yapıyosun bende bi deneyeyim,ayrıntılı anlatır mısın??? bir de sakat bi durum oluşur mu???

kurnaz5

sakat bi iş oluşması için gümrükte takılma sınırını geçmemelisin kaç dolar olduğunu hatırlamıyorum ama 70-80 tl miydi öyle bişeydi
ayrıca imei numarası olan herhangi bişeyin gümrükte takılma ihtimalide vardır onun dışında başka bi sorun aklıma gelmiyor

ben alışverişlerimi 15-20 dolar arasında yapıyorum ve herhangi + ücrette ödemiyorum
alış verişi yaptıktan 3-4 gün sonra yani aldıkların torbaya eklendikten hemen sonra email adresine gönderi numarası geliyor ve bu sayede kargonu takip edebiliyorsun

aşağıdaki veriler ptt nin gönderi sorgulama sayfasından
1.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)   
13/08/2013 14:08:32
2.
DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILDI(Handed over to the postmen in order to be delivered) - KARAMAN KARAMAN   
14/08/2013 09:17:24
3.
iHBARLANDI(Noticed) 14/08/2013 IHB.PTT:KARAMAN - KARAMAN KARAMAN   
14/08/2013 16:07:43

aldığım tarihe bakıyım ayrıntılı bişey paylaşacam biraz sonra

en son aldığım ürün için;

7. ayın 30u    aynı gün yapmış olduğum ödeme onaylanmış
8. ayın 2si     3 gün sonra bütün ürünlerim kargolanmış
herzaman böyle olcak diye bişey yok fazladan 1-2 gün bekleyebilirsiniz

8/2/2013 8:13:39 AM    FullShipment    All items have been shipped.
8/2/2013 2:15:21 AM    PrepareShipment    Order is being prepared for shipment.
8/1/2013 7:03:22 AM    PartialShippment    One or more of your items are not currently available. The available portion has been shipped first. The rest will be shipped later.
8/1/2013 4:47:22 AM    PrepareShipment    Order is being prepared for shipment.
7/30/2013 8:09:43 AM    PaymentConfirmed    Payment verified. Order is being processed.
dx.com size bi ödeme yaptığınız zaman mail gönderiyor
birde ürünleriniz kargolandığı zaman

ürünleriniz kargolandığı zaman gelen mailde gönderi numaranız yer alır
bana bu mail 1 ağustosta gelmiş 8. ayın1 inde

en üsttede gördüğün gibi 12 gün sonrada istanbula ulaşmış

dediğim gibi +- 2-3 gün

ndemir

zaten yabancı site olmasından dolayı 10-15 doları geçmez alışverişim,ürün nereden geliyor peki,yurt dışından geliyorsa kim getiriyor,birde kargocu gelip de buyurun kargonuz bu da taşıma faturası deyip benden ücret istemesin  :o :o  eger gerçekten dediğin gibiyse türkiyede 20 tl ye satılan voltmetrelerden 3-4 dolara alıp ticaretini bile yaparım  ;)  sen aldın mı bu voltmetreyi ???

kurnaz5

bu volt metreyi daha almadım sadece sepetimde
alışverişlerimi bir önceki gönderi geldiğinde yapıyorum yani 20-25 güne bir o yüzden bugün gelen ürünün elime ulaşmasını bekliyorum

şuan hazırdaki alışveriş listem 25 küsür dolar tutuyor ama ne alsam karar veremedim çünkü sepetime eklediğim ürünler birbirinden işe yarar geliyor gözüme birini çıkarıp diğerini ekliyorum onu çıkarıp başkasını felan:D elektronik olunca
ürünler koreden geliyor ama başka ülkelerde var yani çin malı ama kaliteli ürünler
bugüne kadar 25 ürün almışım

ptt nin sitesine girdiğiniz zamana orda ücret kısmı yer alıyor ve 0tl oluyor kesinlikle kargo parası yok dx.com bunu ücretsiz sağlıyor
not:ayrıca bugün gelen kargoyu çarşıdan kardeşim aldı daha elime ulaşmadı yani
sadece voltmetreler değil çevrenizde gördüğünüz herşey yurtdışından böyle sitelerden alınıp satılıyor
mesela adam böyle sitelerden topluca alıyor ürünleri ve gitti.... da felan satıyor eğer bu sitedeki ürünlere bakarsanız dediğimi daha iyi anlıcaksınız hocam

bu işte iyi para var
en son aldığım ürünler şunlar bugün ulaşan;
http://dx.com/p/male-to-female-dupont-breadboard-jumper-wires-for-arduino-40-piece-pack-20cm-length-146935
http://dx.com/p/4x-led-display-digital-tube-module-for-arduino-9012-driver-148824
http://dx.com/p/5v-stepper-motor-uln2003-driver-board-set-158635
https://my.dx.com/MyOrders/OrderDetail/130428001035992120

bi önceki
http://dx.com/p/digital-compact-lcd-thermometer-with-outdoors-remote-sensor-15553
http://dx.com/p/jy-mcu-arduino-bluetooth-wireless-serial-port-module-104299
http://dx.com/p/hk3ff-dc5v-shg-5-pin-power-relay-black-5-piece-134102
http://dx.com/p/lx-b150-1-5w-laminated-solar-monocrystalline-silicon-cell-panel-board-black-dark-blue-218501

ndemir

kafama yattı bu iş.ebaya baktım şimdi onda da fiyatlar hemen hemen aynı,bu sanal kart olayı nasıl oluyor peki

kurnaz5

ziraat bankasında hesabım var bu sayede ziraat.com.tr de online işlem yapabiliyorum
hesabıma giriş yaptıktan sonra orda sanal kart oluşturabildiğim bi link var oraya tıklıyorum
benden limit soruyor ve tl yada usd seçip onaylıyorum
sonra bi kart oluşturuluyor sanki gerçekmiş gibi
sonra ekrana bu kart hakkında bilgiler geliyor yeni bir kart numarası oluşuyor son kullanma tarihleri oluşuyor kartın arkasındaki son 3 rakam oluşuyor

bu bilgileri alışveriş yaparken site sizden istiyor sizde dolduruyorsunuz

herşey sanal istediğim zaman oluşturup istediğim zaman kaldırabiliyorum işlem ücreti olmuyor para kaybolmuyor
hocam illa sanal kart olcak diye bişey yok kredi kartıda olur
sanal kart olursa içiniz rahat olur sadece \"eşeği sağlam kazığa bağlamış\" olurusnuz

ndemir

sanal kart ıyıymıs,bunu deneyeyım daha guvenlı geldı bana,birde bu sanal kartı alışveriş yaptıktan sonra kapatabiliyor muyum yoksa öyle kalıyo mu,her alışverişde yenı mı açmam gerekiyo kartı??? ve son sorum alışveriş için siteye üyelik gerekiyor mu???

kurnaz5

üyelik gerekiyormu hatırlamıyorum ancak üyelikte cep no tc falan filan istemiyor yani sıkıntı değil
sanal kart dediğim gibi istediğin zaman açıp kapatabiliyorsun hiç bir sorun para kesintisi felan olmuyor
mesela 5tl lik bişey alacaksın ve 5tllik bir sanal kart oluşturdun sonra vazgeçtin ve sanal kartını iptal etmek istiyorsun dyelim hiç bir sıkıntı olmadan sanal kartını iptal ediyosun içindeki 5 tl kaybolmuyor yani
ve bu işlemler için beklmiyosun sn yede işliyor

her alış verişte yeniden açman gerekmiyor, mesela bi sanal kart oluşturdun 5 tllik olsun, alacağın şey 6tl diyelim bu sanal kartın limitini 6 tl olarak yeniden değiştirebiliyosun yada 0 tl olarak yeniden değiştirebiliyorsun

yada 50tllik bir sanal kart oluşturdun diyelim ebaydan 20tl amazondan 15 tl dx den15tllik bir alışveriş yapabiliyorsun her alışverişte yeniden oluşturman gerekmiyor yada var olan sanal kartını silip silmemek sana hiç bir getiri yada götürü yapmıyor orda duruyor öyle
üyelik gerekiyormuş ayrıca şu linkte kargonun neden bedava olduğnu felanda yazmışlar
https://cs.dx.com/FAQ/Detail/7

ndemir

kurnaz5

önemli değil
dx den bişeyler almaya karar verirsen email ile haber verebilirsin adım adım anlatırım
crazysayisalci@sagocuyuz.com

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın