ps2 kirmizi isik sorunu

Başlatan ZxSpecTruM128, 30 Temmuz 2013, 22:13:35

ZxSpecTruM128

selam;
elimde slim 75004 ps2 var.. bu aralar biraz nazlanmaya basladi sebebi nedir bilmiyorum... sorun hic acilmiyor.. kirmizi isigi yaniyor dugmesine bastigimda isik sonuyor yesil olmasi gerekirken olmuyor ve tekrar kirmiziya dönüyor..
icini acip baktim herhangi bir yerde sorun bulamadim.. adaptor fisini sokup yenisi ile lehimledim ama yine ayni..
sorun hakkinda fikri olan var mi acaba ?

mustafa ömer

Kullandığın adaptör PS2 adaptörümü PS2 adaptörü ise 8.5 volttur.
PS1 adaptörü ise 7.5 volttur.
Benimde bu kış PS2 im arızalandı CD lerin arkasına dairesel çizikler bırakırdı. Bazen CD dönmezdi falan yeni mekanizmalı sıfır lens almıştım sanırım 50TL gibi bir fiyata + 5TL ye motor şeridi almıştım şuan çatır çatır çalışıyor eğer PS2 ni tamir ettirmeyi düşünüyorsan eminönü zaza han üst katta özkan elektronik var oraya bir bak orda gerçekten yardımcı oluyorlar.
Ben yedek parçaları falan ordan almıştım.

ZxSpecTruM128

hayir adaptorum 8,5v ps2 adaptoru.. adaptor voltaji normal. sigortalar saglam. sorunu bulamiyorum. ticari degil kendi cihazim.

Adnancoskun

CD çıkarma tuşu ile power tuşuna aynı anda 15 saniye basılı tut. Cihaz kendisini resetlermiş, Bu bilgi Sayın Orhan KARAMAN dan alınmış bilgidir...
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

aegeanxtr

Sorun büyük ihtimalle ısınmadan dolayı GPU (Ekran çipi) entegresinin altındaki lehim toplarının soğuk lehim olup temassızlık yapmasıdır. GPU ya reflow ya da reballing yapılması gerekir kasa açıkken GPU ya biraz baskı uygulayıp öyle çalıştırmayı deneyebilirsin.

ZxSpecTruM128

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 20 Ağustos 2013, 16:49:43CD çıkarma tuşu ile power tuşuna aynı anda 15 saniye basılı tut. Cihaz kendisini resetlermiş, Bu bilgi Sayın Orhan KARAMAN dan alınmış bilgidir...

ps2 slim model !

ZxSpecTruM128

Alıntı yapılan: aegeanxtr - 20 Eylül 2013, 06:25:53Sorun büyük ihtimalle ısınmadan dolayı GPU (Ekran çipi) entegresinin altındaki lehim toplarının soğuk lehim olup temassızlık yapmasıdır. GPU ya reflow ya da reballing yapılması gerekir kasa açıkken GPU ya biraz baskı uygulayıp öyle çalıştırmayı deneyebilirsin.

su anda kirmizi isikta yanmiyor.. power hic yok. sigortalara voltaj geliyor. ama yok. standby vardi o da artik yok. gpu ile alakasi yok zannediyorum. cunku standby yok.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın