pcb baskıda son nokta !

Başlatan stk4221, 23 Haziran 2013, 01:37:08

stk4221

bir süredir düşündügüm bir konu vardı. gecen gün matbaacıya gittim baskı yapıyordu. fiberglas plakete isim basıyordu. tostmakinası gibi bir makinası vardı  : izin özü şu ki içinde rezistans olan ve iki tarafıda düz aleminyum plaka ile kaplı tost makinası türevi bir makina yapsak pcb yi içine koysak belli bir süre sonra güzel bir sonuç elde edebilirmiyiz. bir beyin fırtınası yapalım :-D
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

t.t

bende çok düşündüm en sonunda buldum reklamcıların çıkartma harf kesme makinaları var plotter o makinaya 0.3mm perminat kalemi bağladım ares çizimini corel drawdan hatları saç kalınlığı yapıp miror olarak yazdırdım sonuç mükemmel ötesi üst üste 2 kere yazdırınca dahada mükemmel oluyor bi rekamcı tanııdığınız varsa hiç uğraşmayın :) fabrikasyon gibi olıyor ayrıca tost makinası olayında bence kağıt yanar ütüyle yaparken ütüyü sürekli gezdirmek zorunda kalıyoruz

stk4221

senin önerdigin projeyi bir yerde daha görmüştüm çok etkili bir sonuç çıkarıyor. ama matbaa işi sıkıntı işte. tost makinasında acaba kagıdı yakarmı bunuda deneyerek görmek lazım   

stk4221

çok temiz çıkmış kardeşim .reklamcılarla başım belada bir tabela yapalım dedik biri çok pahalı yapıyor biri yaparım diyor sallıyor 5  gündür hala 1,27-27 cm stiker baskı alıcam. birde bu baskı olayını dersem içeri bile sokmazlar  ;D ama pcb on numara cıkmış

t.t

Alıntı yapılan: WILD_TURK - 25 Haziran 2013, 12:28:16bu da bir fikir verebilir size :)
https://elektronikprojeler.com/index.php/topic,4151.new.html#new
,

bence folyo yerine direk plaketi tak bıçak yerinede perminat kalemi hem folyoyu temizlemekle uğraşmıyorsun hem folyo ziyan olmuyor:) bu yöntemide ben buldum hem çok hassas oluyor

WILD_TURK

birincisi plotterın silindirleri plaketi süremez ve ikincisi ploter sadece yolun dış kısımlarını çizer yani yolu kalınşatırmaz :) denemeye bile gerek yok o yöntemi :)
yok efendim ütülerken kağıt kaycakmış derdi yok nemden hava sıcaklığından kağıttan plakete baskı geçmeme gibi derdi yok. en fazla 20cm ye 20 cm folyo gider :) metre karesi 6 lira zaten :D

t.t

Alıntı yapılan: WILD_TURK - 26 Haziran 2013, 10:53:01birincisi plotterın silindirleri plaketi süremez ve ikincisi ploter sadece yolun dış kısımlarını çizer yani yolu kalınşatırmaz :) denemeye bile gerek yok o yöntemi :)
yok efendim ütülerken kağıt kaycakmış derdi yok nemden hava sıcaklığından kağıttan plakete baskı geçmeme gibi derdi yok. en fazla 20cm ye 20 cm folyo gider :) metre karesi 6 lira zaten :D

benim makina acaip plaketi sürüyor + corelde çizimi düzenlersen içinide çizdirirsin yada baskıyı tek çizgiden yaparsın ben sürekli kullanıyorum piyasayada satıyorum ince hatlarda folyo yu temizlemek çok zor oluyor :) çok fazla gülen yüz yapıyorsun ama anlıyorum ayağına bence hiç anlamıyorsun yada makinana bişey olur diye korkuyorsun :)

WILD_TURK

1. plotter ı hiç gördün mü kullandın mı ?Kullanmadıysan görmediysen günde 1000 kere kullanan birine biliyormuş numarasını sen yapma !
2. Gülücük konusuna gelince ben eğlenmeyi severim ;) ve bu da zoruna hiç gitmesin ben bildiklerimi söylüyorum bilmediklerimi değil. kapiş ? :)

t.t

Alıntı yapılan: WILD_TURK - 27 Haziran 2013, 17:28:161. plotter ı hiç gördün mü kullandın mı ?Kullanmadıysan görmediysen günde 1000 kere kullanan birine biliyormuş numarasını sen yapma !
2. Gülücük konusuna gelince ben eğlenmeyi severim ;) ve bu da zoruna hiç gitmesin ben bildiklerimi söylüyorum bilmediklerimi değil. kapiş ? :)
burada s*d*k yarıştıramam şimd senle :) herkes işini yapsın

stk4221

arkadaş amacımız beyin fırtınası herkez bilgisini tecrübesini ortaya  koysun  burası bilginin yarştıgı yer degil
 vatan evlatlarının bu gibi münakşalarla vaktini harcamaması lazım     

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın