baskı konusunda yardım

Başlatan stk4221, 08 Nisan 2013, 19:20:09

stk4221

tonerli bir yazıcıdan fotokopi usulü çıktı aldım kuşe kagıda  bakır plakete baskı yapabilirmiyim lazer mi diye sordum tonerli dediler
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

ApoAtes

Alıntı yapılan: stk4221 - 08 Nisan 2013, 19:20:09tonerli bir yazıcıdan fotokopi usulü çıktı aldım kuşe kagıda  bakır plakete baskı yapabilirmiyim lazer mi diye sordum tonerli dediler
Bildiğim kadarıyla yapabilirsin. Bende tonerli yazıcıdan fotokopi ile yapıyorum.

DemirKarahan

Yapabilirsin. Lazer seni aldatmasın sistem tonerle çalışır.  Lazer ürüne verilen isimdir.

stk4221

evet baskı aldım ama 2 denememdede iyi sonuç alamadım bugün tekrar denicem

stk4221

transistör olan yollar biraz kaydı  plaketten toneri nasıl çıkartabilirim

Adnancoskun

iğnenin ucuyla veya sivri birşeyle  kazıyabilirsiniz...
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

ApoAtes

Alıntı yapılan: stk4221 - 09 Nisan 2013, 11:51:57transistör olan yollar biraz kaydı  plaketten toneri nasıl çıkartabilirim
ince zimpara kullanabilirsiniz.

stk4221

kırtasiyeden cıktı alıcaktım kuşe kagıt yerine aydınger kagıdına bastı oda güzel oldu ama tam anlamıyla plakete geçmedi  acaba ütünün derecesimi düşüktü
 :-\\

Yusuf usta

daha önceden yazdım, tekrar olacak, marketlerin reklam broşürleri var, örn: migros, Bim, DiaSa vs... onlar kuşe de sayılmazlar çok ince bir kağıt oluyor genelde bu broşürler. bu broşürlerin kitapçık gibi olanlarını makasla kesin, A4 ebatlarına yakın ama daha dar bir kağıt oluşuyor. Üzerindeki matbaa baskılarını önemsemeyin. bu kağıda çıktı alın ve 1 dakika bile ütülemenize gerek kalmadan sağlıklı sonuç alın.

ütüden sonra sadece suyun altına tutup hafif hafif ovalamak kalıyor. en ince yollar bile net şekilde çıkıyor.
ütüyü bastırmanıza bekletmenize gerek yok. her yeri yeterli ısıya getirip her noktaya baskı uyguladığınızdan emin olun yeterli. birkaç arkadaş birleşip hatta gücünüz yetmiyorsa adam başı yirmi lira toplayın 100 liraya ikinci el laser yazıcı çok rahat bulursunuz. elli liraya bile bulursunuz. kırtasiyecinin nazını çekmenize gerek yok.

Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

stk4221

üstat son kullandıgın kelime  bulundugum durumu çok net anlatıyor ben kırtasiyeciye buroşür getirip buna bas desem  dövmekten beter eder  ;D çok büyük umutla aldım yazıcıyı ama işime uygun degil 2. yazıcı almam için darbe yapmam lazım evde  ;D   bunun kaçarı yok alıcam bir yazıcı daha  hemde ütü ile ilk kez deniyorum tecrübe edinmem lazım sagolun sizin sayenizde bilmediklerimi ögreniyorum 

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın