Ledli Devir Saati Hakkında yardım

Başlatan WILD_TURK, 06 Nisan 2013, 10:30:53

WILD_TURK

Abiler ustalar aracıma ledli devir saati yapmak istiyorum bir devre buldum çalışıyormu tam olarak bilmiyorum ama ISIS de çizdim tam anlamıyla çalıştıramadım uzman varsa yardımcı olabilirmi...
 SAYGILAR...

DNS ve Şema:

tc-can

Selamlar  devre çalışır  gibi gözüküyor mantık olarak hiç bir problemi yok devrenin çalışma prensibi lm2917 entegresinin 1.bacağına bir sensör etkisi yapacak bir eleman bulman lazım  (şemada anahtar olarak gösterilmiş) sensör  her deviri saydığında  entegreye dijital olarak 1 sinyali uygular  bu sinyal daha sonraki devire geçince 0 olur  bu 10 arasındaki geçiş hızına göre  2917  5. bacağından 67 -70 hz civarı bir frekans üretir ve devir arttıkca bu frekansın genliği artar .3915 entegresi ise vumetre entegresi olduğu için gelen sinyale göre  led  yakacaktır.

umarım yardımcı olmuşumdur ...

WILD_TURK

yardımlarınız için teşekkürler. devreyi kurdum devre çalışıyor

stk4221

vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

stk4221

yani şema da swich olarak gösterilen yerde ne var sistem olarak nasıl 

WILD_TURK

hocam devreyi isis de çalıştıramayınca bende pcb yi basıp devreyi kurdum aracıma bağladım sensör de  aracın devir saatine gelen kablolardan aldım gayet düzgün çalışıyor

stk4221

WILD_TURK

Alıntı yapılan: stk4221 - 15 Mayıs 2013, 13:27:20tamam işte dostum istedigim bu devir saatinden aldın hattı

aynen. ama devir saatine herzmi ohm mu geliyor bilmiyorum

stk4221

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın