Ses bombası

Başlatan Elektrik2012, 02 Nisan 2013, 19:53:50

Elektrik2012

Öncelikle bütün abilerime kolay gelsin Ses bombası yapmayı düşünüyorum birtasarım en kaliteli ses veren distribasyon oranı en az olan Ve çok az boyut kaplıycak 9v pil ile ile çalışcak bir anfi yapmak istiyorum hangi entegre kullanmalıyım? bu ses bombaları gibi Yardımcı olurmusunuz?Saygılar
Büyük adım atmaktan korkmayın uçurumu küçük  sıçramalarla geçemezsiniz

Caos

Ya bir yol Bulacağız, Ya bir Yol Açacağız....

Elektrik2012

Teşekkür ederim inceleyeceğim Acaba bir baskı devresi yada şeması var mı Arşivinizde abilerim?Saygılar

Caos

Bu benim yaptığım bunda Regülede var ama . Net e baktım da benim ki gibi basit bir şema bulamadım kendi pc me bakacağım bulursam atarım

Elektrik2012

İlgilendiginiz için teşekürler Güzelolmuş Elinize sağlık Ben bakır plakete basacağım Evet basit bir devre gibi gözüküyor şemaolursa baskısını çıkartıp yapabilirm Saygılar

Caos

Sağolu. Pc mde çizdiğim devreyi bulamadım ama Buradan anlatmaya çalışayım isterseniz çok basit zaten

ApoAtes

Alıntı yapılan: Caos - 20 Nisan 2013, 14:40:39Sağolu. Pc mde çizdiğim devreyi bulamadım ama Buradan anlatmaya çalışayım isterseniz çok basit zaten
Bir anlatım veya yeni bir çizim yapabilirseniz güzel olabilir aslında, teşekkürler.

yrkali

bende bu devreden istiyorum devre şeması paylaşırsanız çok iyi olur ??

Elektrik2012

Anlatırsanız seviniriz Şemayı koyabilirseniz anlamamız daha kolay olur Teşekürler sonsuz saygı Ve hürmetle

Caos

Peki benim yaptığım basit şemayı çizip koymaya çalışacağım İyi günler

Elektrik2012

Caos

Buyrun Kusura bakmayın amatörce oldu ama bukadar çizebildim aceleile . Sorun olursa yardımcı olurum

Elektrik2012

Çok teşekkür ederim İsminiz ne Acaba Benimki Nurullah lise2 Elektrik-elektronik öğrencisiyim Tanıştıgıma memnun oldum

Caos

Ben Nuri  Cumhuriyet anadolu lisesindeyim 1.sınıfım Bende memnun oldun

Elektrik2012

Tanıştıgıma tekrar memnun oldum Bir  konu hakkında yardımım olursa yardımcı olmaya çalışırım C ile pic programlıyorum

Caos

Bende tekrar memnun oldum. Sağolun benimde yardım edebilecedğim birşey olursa bende burdayım ben meslek lisesi okumadığım için programlamaları bilmiyorum ama yaptığım devreler var bende yardımcı olmaya çalışırım

Caos

Bende memnun oldum ben meslek lisesinde okumadığım için programla ma yı bilmiyorum ama patik de hem teknik hemde teorik bende yardımcı olmaya çalışırım

Elektrik2012

Anladım Bende programlamayı okuldan öğrenmedim kendim kitap alıp öğrendim CCS C ile pic programlama serdar çiçek kitabı o kitap ile öğrendim Devreyi bord üstüne kurup çalıştırdım vallaha çok kalite bir ses veriyor Tekrar Teşekürler Hakkınızı nasıl ödeyeceğim :)

Caos

İyi geliştirmişsin kendini :)  Devre işine yaradıysa ne mutlu bana  girişine 1000uf 16 v koyarsan daha iyi olur birde ses kanallarının bir tanesi değişik bir ses çıkarıyor olması lazım onada dikkat et :)  :)

Elektrik2012

Nuri kardeşim devreyi çalıştırdım fakat devre boşta dururken bi ses yapıyor cızırtı gibi Ama çok kalite ses veriyor sesi son ayar açınca ses bozuluyor :) Ama Ses seviyesi %90 iken çok Kaliteli Tekrar teşekürler

Caos

Boştayken ses yapmasının sebebi kablodan olabilir koblonun Şaseli şaseninde ses giriş kablosunu sarmasına dikkat et sarmadan gidiyorsa istenmeyen ses çıkarabilir :) %100 de neden ses çıkardığını bilemedim şimdi ama volt iyimi bir baksana veya 1000uf yi koydun mu girişe ? Önemli değil devre için bende babamdan aldım
 :) başka bir yapabileceğim şey varsa burdayım :)

Elektrik2012

Tekrar teşekkür ederim girişine 4700 25v attım gene cızırtı yapıyor kablo stero jack almıştım zil teli lehimledin ondan galiba

Caos

Ondan dır büyük ihtimal şase olmayınca cızırtı yapıyor çünkü

Elektrik2012

Caos

yazici67

Cızırtı yapmasının iki sebebi olabilir: besleme veya anten etkisi. Pil ile besliyorsanız ses girişine paralel 100nF atın. Girişe 1000uF çok fazla, hem gerek te yok. Çıkış alacağınız aygıt (radyo, bilgisayar vs.) zaten DC kuplaj kapasitörüne sahiptir. Eğer o cızırdamanın ne olduğunu merak ediyorsanız 50-60 cm bir teli girişe bağlayın ve yalıtkanla tutup havaya kaldırın, kısa dalga yayını dinlersiniz.

Elektrik2012

Abi pil ile besliyorum 9V  devremin hoparlör girşinin önünde 4.7 uf var Ses girişi ile şase arasında 100uf 25 o olmayınca ses bozuluyor peki kısa dalga yayını derken neyi bahsediyorsun Tam anlıyamadım Kusura bakma

Caos

Boşta iken cızırtının sebebi kesinlikle kablodandır.  Entegraden çıkan haporlör Çıkışına 470 uf Olacak Ayrıca ses girişlerinin ikisinede 100nf olacak V girişinede 1000uf olacak

Elektrik2012

Anladım Tekrar teşekürler beslemeye 100uf 25 attım - ses sinyalinin bir ucuna sine toplam devremde 4kondanstör koydu

Elektrik2012

Hepinize çok teşekkür edeiyorum Çok kalite bir ses veriyor entegreye göre en büyük avantajı pilleçalışması ve devre boyutunun kçük olması olacak :) Saygılar teşekürler

Caos

Evet çok iyi bir entegre ama akım biraz çekiyor :)  Ben bunu yaptım bisiklete taktım çok iyi oldu :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın