Resimdeki cihazı pc ye nasıl baglarım

Başlatan sonerbicer, 27 Mart 2013, 21:48:04

sonerbicer

Arkadaş  anfiyi pcye nasıl baglarım. Fikri olan bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
Buraya resim eklemekte. Zorlanıyorum. Fakat. Google a edıson ed- 5314 yazdıgımız zaman. Anfinin resmi çıkıyor.

erhan27

sadece bilgisayarın ses çıkışını anfideki low level in bölümündeki ch1 ch2 ch3 ve ch4 girişlerine gerekli kalbloyu satın alarak bağlayacaksın olay bu kadar.

kablo da en fazla 5 lira olur.

sonerbicer

Çok saol. Arkadaşım

Ekstra adaptör vs. Lazım degil yani. Tabi. Anfi için gerekli. 12 volt. Daha ekstra. Bişey lazım degil

stk4221

power suply den enerji alabilirsin ama pc yi zorlarsın en az 15 A  ihtiyacın var bass baglamassan  . bir swich mod  adaptör al 30 A lik  2 tane Y kablo  saglam sinyal kablosu ( ass focal cadence )  bende evde aynı böyle kullanıyorum  1 çift navitech mid var 1çift sony hoparlör ma audio amfi var bana yetiyo ugraşamam 5.1 le  ;D
vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

ibrahim1661

bu yüksek amper switch adaptörleri nerelerde bulabiliriz ve yaklaşık fiyatları ne olur?

stk4221

40 50 66 A olarak var  30 a olanı yanlış bilmiyorsam 60 tl  eyer istanbul çevresinde oturuyorsan karaköye git derim yok uzagım diyosan iletişime geç ayarlıyalım sana

ibrahim1661

mesela 2 tane 66 amperlikten alsam amperleri birleştirebilir miyim. 122 ampere ulaşabilir miyim. aslında asıl sormal istediğim bir araba amfisini (1500W mesala) evde 12v da bu şekilde çalıştırabilir miyim? verim nasıl olur. büyük kapasitör felan gerektirir mi?

stk4221

sen 1500w diyorsun kaliteli olsa 750w rms olsa 750/12=62.5 A yapar o da tam kapasite de çekebilecegin akım 400w rms li pioneer subwoofer olsa 200W rms mid olsa 600 w rms yapar ama sana bunu evinde açtırmazlar basınçtan evde duramassın çok para harcarsın ama dibini bulamassın.

sen gel ekonomik bir edison 804 5 kanal amfi al 750W.  birtanede  MTX 5200 trunder bass al 250w rms bir çif pioneer oval üst seri olsun  çok güzel verim alırsın   

bildigim kadarıyla güçkaynakarını paralel baglıyabilirisin cikişlarını  diyot baglıcaksın yoksa regüleleri çakışır burdaki arkadaşlar daha iyi bilir tabi ama 60 a yı geçircek diyot varmı bilemem   

stk4221

eyer istersen  niyetin varsa arkadaş çevresinden sordururuz ikinci el olarak

ibrahim1661

evet niyetim var ama şimdi değil . yaz başı toplamayı düşünüyorum. okulum bitince. sub. olarak pioneer vccs var zaten. middlerim de var. anfiye ihtiyacım var sadece . duruma göre bir tane daha subwoofer alabilirim. Siz bu işin ehli gibi görünüyorsunuz. ben şimdi araştırmasını yapıyordum sadece. ama ben iyi bir sistem olsun istiyorum. çünkü ev kendi evimiz. rahatsız edebileciğimiz kimse olmadığı için iyi bir sistem olmasını istiyorum. şuanki hali bu http://www.facebook.com/photo.php?v=4326950384666&set=vb.1614362026&type=2&theater. tda7377 kullanarak yaptığım sistem. bence çok yetersiz. ama eğer birkaç ay sonra da arkadaşlarınızdan 2. el yada benzeri güvenilir ve iyi durumda anfi almamda yardım olabilirseniz iyi olur tabi ki neden olmasın

ibrahim1661

bu arada hep merak ediyordum şu rms olayını. sizin yaptığınız rms hesaplamasına göre mi güç kaynağı belirleniyor?

stk4221

rms hesabı farklı olabilir ben akım kanununa göre basit hesap yaptım  senin ihtiyacın ortaya cıktı

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın