Elektrik Kesintilerinde Işıksız Kalmak Tarih Oluyor

Başlatan mustafa ömer, 02 Mart 2013, 20:21:52

mustafa ömer

Bu hazırladığım devre ile telefon hattını doğru akıma çevirip elektrik elde edebilirsiniz.
Elektrik kesintilerinde LED yakıp aydınlık bir ortam oluşturabilirsiniz.
Şerit LED kullanmanızı tavsiye ederim.
İsteyenler köprüdiyot ile yapabilirler.

Güle Güle Kullanın..  :)

Elektrik2012

Öncelikle Düşündüğünüz için Teşşekür ederiz forum üyeleri adlarına aynı projeyi bende bu işe başladğığımda paylaşmıştım muzaffer yaşarın sitesinde lm317 o zaman bilmiyodum 7812 kullanmıştım o zaman telefon ile modemi brleştirin spilleterr kutuları vardı ona monta etmişitm diğer meşhur kibrit kutusu  :) Saygılar 10.sınıf öğrencisiyim Yanlışım olduysa affola
http://www.muzafferyasar.com/?Syf=26&Syz=174040&/Elektrikler-Gitti%C4%9Finde-Karanl%C4%B1kta-Kalmay%C4%B1n-!
Büyük adım atmaktan korkmayın uçurumu küçük  sıçramalarla geçemezsiniz

stk4221

vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

Elektrik2012

Abi orasını bende bilmiyorum2 seneye yakın olmuştur yapalı unuttum :) elimde kalmadı bile devre birilerine vermiştim :)Ama telefonu meşgul etmmesi için hattı yani önüne kodnansatör koymultum 2200 uf olabilir
Büyük adım atmaktan korkmayın uçurumu küçük  sıçramalarla geçemezsiniz

mustafa ömer

Alıntı yapılan: Elektrik2012 - 02 Mart 2013, 20:41:36Öncelikle Düşündüğünüz için Teşşekür ederiz forum üyeleri adlarına aynı projeyi bende bu işe başladğığımda paylaşmıştım muzaffer yaşarın sitesinde lm317 o zaman bilmiyodum 7812 kullanmıştım o zaman telefon ile modemi brleştirin spilleterr kutuları vardı ona monta etmişitm diğer meşhur kibrit kutusu  :) Saygılar 10.sınıf öğrencisiyim Yanlışım olduysa affola
http://www.muzafferyasar.com/?Syf=26&Syz=174040&/Elektrikler-Gitti%C4%9Finde-Karanl%C4%B1kta-Kalmay%C4%B1n-!

Bu devrede güzel ama 7812 kullanmadığım için garanti veremem.
Yukarıdaki LM317 li devreyi sorunsuz 4 yıldır kullanıyorum.
Bu tarz devreler şakaya gelmez LED dışında batarya doldurmak yada DC Motor veya FAN döndürmeyi aklınızdan bile geçirmeyin her ikisindede sakata gelirsiniz. 7812 li devre kaç saat LED yakar orasını bilemem ama geçen sene Taksimde trafo patlaması yüzünden Kırklareliye kadar elektrikler kesikti ve çok uzun süre sonra geldi 6 saat boyunca LM317 li devremi sorunsuz kullandım.
Geçen cuma yine elektrikler kesikti ve 3 saat sonra geldi. 500 Evler ve Küçükköyde oturanlar bilirler..
LM317 li devre ile sorunsuz LED yakabilirsiniz ama LED dışında başka şeyler düşünmeyin sakın.

NOT: Her iki devredede transistör soğutucusu kullanmanızı tavsiye ederim..
Her iki devreden oluşacak sorunlar size aittir..
Sorumluluk kabul edilmez..

endorfin

Peki devre calisirken ev telefonunu ararlarsa?  ??? o zaman nolur? devre gume mi gider? :D
   Ekber\\Azerbaycan

WILD_TURK

Alıntı yapılan: stk4221 - 02 Mart 2013, 23:21:55dostum kaç  ma çekilebilir  sonra telekomu kısa devreye geçirmesin

o değilde telefon faturasına yansımasın sonra :D

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın