AKÜLÜ ARABA

Başlatan sonerbicer, 17 Şubat 2013, 07:09:31

sonerbicer

Arkadaşlar oğlumun 6 voltluk akülü arabası var ben bunu 12voltluk veya 18 voltluk yapmak istiyorum

Nasıl yaparım motor degiştirsem yeterlimidir motorlarında bağlantı uçları standartmıdır?

Birde yük filan taşımak için yine akülü bir ufak çapta bilyeli veya başka tekerlekli bişey yapmak. İstiyorum. Fikri olan yazarsanız sevinirim

stk4221

soner kardeş ben de yegenime yaptım. akülü araba beni bile götürüyo %10 egim çıkabiliyo ama ben çok basit olarak yaptım geliştrilmye muhtaç. motor olarak  şarjlı matkap motoru ve şanzumanını kullandım dişli sistemi olarak bisikleti baz aldım biraz karışık ama 4 lü dişli sistemi var güç motorda üretiliyo onun ucuna baglı 7 cm capında dişli  zincir vasıtasıyla   15 cm lik dişliye gücü iletiyo bu dişliyle aynı şafta bulunan 10 cm lik dişli diyer dişlinin dönme hızıyla devrini alıyo ve son olarakta tekerlere baglı üzerinde 13cm lik dişli bulunan  şaftta geliyo
ben çok basit yaptım aşırı hesap kitap yok bir elektronik kısmı nı çözemedim onuda araştrıyorum bir şanzuman olayını çözeydim  onun içinde geçmeli dişli lazım          sıfırdan yapmaya kalkarsan  bu   
 ama mdifiye edicem dersen 
sen deki akülü arabanın motorunu sök şarlı matkap içindeki dişli kısmıyla motoru ayır motordada bir dişli olucak eyer ana dişliye uyarsa ne ala yoksa biraz seni yorar adaptasyonu ben derim ki  18 v yüksek prm makita şarjlısı var  bende yaza ona geççem aracıda degişcem  of yoruldum

vatan kanla alınır ter ve göz yaşı ile korunur

sonerbicer

kardeş   çok iyi haber  bu .))) tamam  ama senin anlattıgın gibi detaylı  olursa  resim  yolla  derim  ben sadece  halihazırda  olan  bilirsin  magzalarda  satılan 350 , 400 tl olan   6 voltluk akulüyü   motoru değiştirmek sureti ile  yapmak  istedim  olursa  mesele  değil  hemen yaparım

birde  ricam senden  o  şaft mil vs  dediğin  senin yaptıgın  aracın resimlerini  yollarsan sevinirim  yük taşımak için  öyle  sistem  de olur .))

stk4221

baya bi ugraş ister elimden geldigi kadar yardımcı olurum 

stk4221

yük taşımak için çok güzel bir dişli hesabı lazım

sonerbicer

Birader gerekli. Malzemeleri liste halinde. Yazdan bana sevinirim bende hemen işe koyulurum

stk4221

şimdi ben aracı belli bir yüke göre yaptım. kaba bir şekilde kaçlık profil kullnacan kaç cm  genişlik olucak uzunluk ne kadar kaynak makinen matkabın eyen varmı   3mm kalınlıkta 1m 1m plaka saç alman lazım
  benim yaklaşık 200 tl  param gitti motorda hariç

4 adt mika tekerlek : 75 tl
2 adt 12 V 7A akü :   70 tl
profiller 30*20:         15 tl
2 cm parmak profil:   15 tl
+ kesme taşları zımparalar  maskeler cugul
 dostum bir otur düşün aklında araca karşı bir soru işareti kalmasın ondan sonra besmeleçek başla

çocuk için yapıcaksan fazla büyük geniş yapma zaten araç yere basık otomobil bagajına sıgsın ben mesele çok büyük yaptım yaza ufaltıcam birde motorunu büyültcem  dişlilerle oynicam şuan ki aracın hızı bir insanın hızlı yürümesi gibi sen tam olarak nasıl bir şey düşünüyosun onu belirleyelim ordan yola çıkalım

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın