Creative 2+1 Ses Sistemi Arızası [SBS A300]

Başlatan elevit610, 14 Şubat 2013, 22:14:01

elevit610

selam benim creative 2+1 ses sistemim var 3 yıldan beri kullanıyorum gayette memnunum fakat 6 ay önce adaptörü yandı değiştirdim orjinal adaptörü 11,5v 0,75ma idi ben o adaptörü nereye sorduysam bulamadım elektronikçiye sordum 9v var elimde işini görür ama bası açma fazla dedi ben ise bassı açamayacaksam neden alim dedim ve almadım en sonunda başka bir yerden kendim 12V 1000mA (1A) adaptör alıp taktım ve gayette güzel çalıştı şuana kadar tabi işte 2 gün önce bas çalışmayı durdurdu  ve tizler tek çalışmaya başladı bende belki ses kartı sorunudur diye jack ı telefonumun ses çıkışına bağladım yine aynı tiz ses var ama basa baktım bass sadece uğulduyor bass vurmuyor bende sinirlendim sert bir şekilde vurdum ve hayret ettim çalıştı ama ertesi gün yine aynı arızayı verdi vurduğumda çalışıyor 5 dk sonra yine uğulduyor acaba benim adaptörün voltajı yüksek gelipte entegreyi bozma ihtimali var mı? Veya sorun ne olabilir? yardımlarınızı bekliyorum...
-SAYGILAR-
Birçok gidenin her biri mutlu ki yerinden,
Birçok seneler geçti dönen yok seferinden!..

emrah74

Ayni ses sisteminden benime var adaptoru kaybolu ben 12dc akim verdim senin dedigin gibi bas vermiyodu ve sesden ugultular geliyodu ses sisteminin adaptor girisine baktim 11.5 ac yaziyor.sonra direk 220v 9v dusurun trafo taktim ugultu kesildi ama basi tam actigimda seste kesilmeler oluyo oda voltaj yetersiz oldugundan kaynaklaniyo.belki senin adaptorde dc dir o yuzden ugultu yapar.

elevit610

1.Zaten bu tür adaptörle çalışan cihazlar DC akım yani Doğrusal Akımla çalışır AC yani Alternatif akımla çalışmaz Sakın deneme!...
2.Ben yeni aldığım 12v 1a  adaptörle 6 ay kadar çalıştırdım ve gayette güzel çalıştı zamanında çalışmasaydı adaptörden şüphelenirdim ama on numara kusursuz bir şekilde çalıştı tabi 2 gün önce şimdi bu arızayı verdi he düzelmiyor mu düzeliyor ama vurduğumda 5dk sonra bass kafayı yiyor kendi kendine uğulduyor ama neden çözemedim yinede yanıtın için Teşekkürler!

elevit610

Alıntı yapılan: emrah74 - 14 Şubat 2013, 22:38:53Ayni ses sisteminden benime var adaptoru kaybolu ben 12dc akim verdim senin dedigin gibi bas vermiyodu ve sesden ugultular geliyodu ses sisteminin adaptor girisine baktim 11.5 ac yaziyor.sonra direk 220v 9v dusurun trafo taktim ugultu kesildi ama basi tam actigimda seste kesilmeler oluyo oda voltaj yetersiz oldugundan kaynaklaniyo.belki senin adaptorde dc dir o yuzden ugultu yapar.

Emrah bu arada sen bu 12dcyi nerden verdin psu falanmı? 9v adaptörü ben o yüzden almadım sende git 12v 1a al on numara çalışır

emrah74

Evet psu dan verdim sesden ugultu gliyodu adaptor almadim evde vardi onu taktim bana yediyo zaten sen dc  mi verdin

elevit610

psu dan verirsen normaldir uğultusu filtre lazım bende verdim aynışey benim başımada geldi oradan biliyorum
12v 1a adaptör al tak ses değişimine şahit olacaksın bende Linksys 12v 1a adaptör var ses sistemimde adaptör yokken benim eski modemin 9vluk adaptörünü kullandım tizde iyi basaı açtığımda adaptörün gücü yetmiyor bass vurmuyor daha doğrusu vuramıyordu  kolon bende 12v 1amperlik adaptör aldım orjinal adaptörü gibi mükemmel oldu ama nedense 2 gündür sıkıntı çıkarıyor ben bass sesini acayip severim günlük açarım acaba uzun kullanımdan entegre ömrünüde tamamlamış olabilir veya başka komponentlerde sorun olabilir orasını çözemedim ama adaptörden olma ihtimali bence düşük gibi yinede yardımlarınızı bekliyorum

wanted0035

büyük ihtimal akrtta soğuk lehim var.içini açıp lehimleri tazele düzelecektir

elevit610

WANTED ona baktım orada sıkıntı yok  başka bir sıkıntısı var ama ne çözemedim yinede yardımlarınızı bekliyorum

Adnancoskun

kafasına vurunca çalışyorsa %99 soğuk lehim vardır, jak gevşekliğide olabilir
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

ibrahimcop

iigeceler arkadaşlar bende aynı sorun oldu ve bende normal bir trafo aldım 220 den 12 ye çeviren ac trafolardan ve bir buata koyup bağlantıalrını gizledim ve 10 numara oldu kesin çözüm amp yüüksek olsun

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın