omron NS8 panel yardım

Başlatan adasahili, 08 Şubat 2013, 09:57:09

adasahili

Arkadaşlar iş yerimde OMRON NS8-Tv00-V2 model dokunmatik operatör paneli var makinanın yapımcı firmadan kart geldi yazılım yüklemem gerekiyor, ama setup bölümüne giremiyorum firma iki köşeye dokun açılır demesine rağmen açılmadı bu konuda fikri olan varsa yardımcı olabilirler mi teşekkürler

asma

Merhaba
Bizde de farklı markanın farklı modelleri var. Benzer şekilde köşelerden dokunarak menülere veya saat, kontrast ayarına izin veriyor.  ;)
Şu dökümanda 151. sayfada köşedeki dokunulacak bölümleri göstermiş ve sol alt ve sağ üst köşeye bastırılarak (dokunularak) system menu ye ulaşmış.
http://www.proenergo.ru/doc_pdf/nt-doc/ns12.pdf
İnceleyip tekrar deneyin.  ;)
Kolay gelsin.

adasahili

tesekkürler bu dokümandaki gibi yapıyorum ama girmiyor nedendir anlamadım

Adnancoskun

iki köşeye aynı anda  basmanız gerekiyor, o şekilde mi basıyorsunuz?
diğer çapraz iki köşeyi de deneyebilirsiniz.
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

adasahili

hocam olmuyor denemedik köşe kalmadı kenarlara bile dokundum peki makina çalışırken dokunabilirmiyiz

Adnancoskun

makina çalışırken derken? siz touchpanel calibration yapmıyacakmısınız? ekrandaki görüntü nasıl? dokunma tuşlarının pozisyonları yerli yerinde mi?

adasahili

hocam kalibrasyon değil, şişe dolum makinası suan çalışıyor yazılımda hata var yeni yazılım yükleyeceğiz ama hafıza kartından

Adnancoskun

siz makinenin software\'ini yeniden yükleyeceksiniz yani,,,

touch panelde tuşlar işlevini yapıyor mu?
sizin makinenin installation manual\'i yok mu?

adasahili

eyet yazılım yükleme, tuşlar çalışıyor makina şuan çalışıyor zaten şişeleri durunca yarım dolduruyor yeni yazılım yükleyeceğiz installation manuali elimde yok manuel de de köşelere dokunun demez mi?

Adnancoskun

orada anlatılan  köşelere dokunarak siz sadece touch panlelin ayarlarına girebilirsiniz makinenin değil....
makinenin menüsü farklıdır....
siz mümkünse makinenin üretici (satıcısı olabilir) installlation manual\'ini isteyin...

adasahili

hocam panele yazılım yükleyeceğiz makinanın üreticisi de böyle tarif etti ama köşelere dokununca menü açılmıyor tek sıkıntım bu

Adnancoskun

ilk açılışta köşelere basarken açmayı denediniz mi? birde panelin arkasında sağında solunda veya herhangi bir yerinde dipswitch falan varmı?
bu panel sadece sizin sisteminiz için üretilmiş bir panel değil sanırım, bu sebeple cihazın menü girişi farklı olmalı bence. hatta her önüne gelen girmesin diye de bir önlem alınmış olmalı...

adasahili

Hocam  fabrikadan ayrıldım yarin bi bakayım yazarım size

adasahili

hiçbir şekilde olmadı biizde ekranı üretici firmaya gönderdik herşey için teşekkürler

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın