12F675 Led Stop Flasör [Üstadlar lütfen bir bakın]

Başlatan mckaan42, 27 Ocak 2013, 23:56:46

mckaan42

Oncelikle merhabalar arkadaslar.
Motorsikletimin stop lambasini led yaptim fakat yaptiktan sonra aklima birsey geldi. Direksiyonda bir dügme olacak bu dugmeye bastigim zaman ledler flasor yapacak frene bastigim zaman ise duz yanacak freni biraktigim zaman tekrar flasor devam edecek dugmeyi kapatinca ise kapanacak bana yardim edebilir misiniz bu konuda. Sadece program biraz kafami karistirdi ...
Simdiden tesekkur ederim...

pwm.c

sadece flaşör yapacaksan PIC kullanmana ne gerek var? yok regülesiydi, yok flitresiydi, yok programıydı, yok sürücüsüydü, vs... vs... ,  bunlarla uğraşmana değmez. 555 entegresi işini fazlaca görür.
şu sitede örnek bir uygulama verilmiş:
http://www.pcbheaven.com/userpages/Flexible_555_LED_Pulsing_Circuit/

birde, stop lambasının sürekli flash yapması iyi olmaz gibime geliyor. bence bundan vazgeç. istesen PIC ile yaptığım F1 stop lambası örneğini yapabilirsin.
http://elektrobilim.org/forum/pic-uygulamalari/10581-animasyonlu-cakar-isis-pbp-hex.html#post74580
bu devrede frene basınca ledler 3 saniye boyunca 7 defa flash yapıp sonra sürekli yanıyor.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

mckaan42

Hocam cok tesekkur ederim. Soyle bir sorum olacak on ve arka frenin 2 tane musuru var bunlari nasil baglayacagiz.

mckaan42

Kusura bakmayin hocam dalginligima geldi nereye baglayacam diye sordum :) biraz sacma oldu ben soruyu soyle sorayim programi inceledim ama c den hic anlamıyorum 3 saniye icinde 7 kere cakmasinda 3 kere caksin bunu nasil ayarlayabilirim programdan

mckaan42

pwm.c hocam devreyi yaptım fakat istediğim şekilde değil yardım edebilirmisin ?

pwm.c

tamam hallederiz...
mesajlarını daha yeni okudum. acele etmene gerek yok. şimdi tüm istediklerini ayrıntılıca yaz ona göre çizim yapayım. sonradan başka şeyler çıkmasın bana çok ince ayrıntıları vermen gerekiyor.

mckaan42

pwm.c

Alıntı yapılan: mckaan42 - 28 Ocak 2013, 19:37:05hocam skype varsa oradan görüşelim tam olarak anlatayım
malesef skype, msn, facebook, twitter, vb... şeylerden kullanmıyorum.
bana pwm.c@hotmail.com adresimden eposta gönderebilirsin yada buradan yaz farketmez.

mckaan42

Hocam şimdi Devrede bi sıkıntı yok güzel ama :

-  Sizin devrede frene 1 kere basınca flasör yapıyor. 2. basışımda düz yanıyor 2. frene basar kadar pic enerjide kalıp kendi flasörü bitirmiş oluyor Bu olsun istemiyorum

12f675 olacak arka stopa gelen kablolar zaten müşürden geliyor yani kabloya enerji frene bastığımda geliyor ben bu devreyi o kabloya bağlayacam frene basar basmaz direk flasör yapacak birde ek olarak bir tane on off swichi yapabilirsen pic bacaklarından birine, on konumundayken flasör yapsın off konumundayken direk yansın. Olur ya polis durdurursa veya vizeye girersem düğmeyi kapatırım direk yanar.

pwm.c

mckaan42

hocam iptal butonu açık konumdaykende 4 kere flasör yapıp kesiyor flashı sonrasında hep düz yanıyor. Programda bi değişiklik yaparsanız olur heralde. 4 kere değilde devamlı flashör yapsa 555 ile yapamazmıyız hocam bu devreyi düğme açıkken flash yapsın kapalıyken düz yansa ?

pwm.c

mckaan42

Hocam Hiç Bir şekilde olmuyor neyse Demekki istediğim imkansız bir devre..
Yinede Teşekkür ederim hocam. Elinize Sağlık

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın