POT ile iki ayrı devre (MicroC) Yardım :/

Başlatan aktas55, 16 Aralık 2012, 04:06:12

aktas55

-Pot ile ledin parlaklığını ayarlama pot analog bacağa, led ise pwm bacağına bağlı olarak
-Pot\'tan gelen voltajı ve direnci lcd ekranda yazdırma

Bu iki ayrı devreyi pic18f4550 ile yapmam lazım üniversite yeni öğrendiğim bir dil internette araştırmama rağmen microc ile ilgili fazla bilgi yok yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

rnbzkrt

Öncelikle pottan analog veriyi mikrodenetleyicide okumak adc yi kullanmalısın,mikroc de help kısmı var oradan da kütüphane  örnekleri var onların da cok yardımı olur
şu linkteki örneklere bi bak istersen yardımcı olabilir
 http://www.altaskitap.com/dosya/ZIPLAR/MikroC_ve_PIC18F4550.rar

aktas55

inceledimde pek bişe bulamadım daha doğrusu bilgim çok az olduğu için yapamıyorum. yinede teşekkürler

AMPER

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim nasıl konu açıcaz yardımcı olursanız sevinirim..
 :)

rnbzkrt

o zaman mikro c ile pic programlamayı öğrenmek istiyorsan linkteki kitap yararlı bir kaynak,genel olarak herseyi olabildiğince anlatmış,kitabı kullanan olarak tavsiye ederim...

rnbzkrt

Alıntı yapılan: AMPER - 16 Aralık 2012, 14:16:49Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim nasıl konu açıcaz yardımcı olursanız sevinirim..
 :)

ANASAYFA-->bölümlerden bir bölüm seç--> ustte ortalarda bı yerde yeni konu var ona tıkla :)

aktas55

kitapta var ama elimde farklı örnek yapılmış HLVD konusu var ona baktımda ne olduğunu anlayamadım tam olarak pot ile birşeyler yaptırıyor ama proteusdada hlvd komutu simulasyonu çalışmıyor :S amacım hem öğrenmek hem bu ödevi yapmak :)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın