Güç kaynağı sorunu yardım

Başlatan blade44, 12 Aralık 2012, 21:13:03

blade44

Arkadaşlar elimde 380Vac 24dc bir switch mode güç kaynağı var güç kaynağının çıkışına yük bağlanınca çıkış voltajı düşüyor ve led yanıp yanıp sönüyor boşdaykende led yanıp yanıp sönüyor ama 24 Voltu veriyor bu arıza hangi kompenentlerden meydana gelir yardımlarınızı bekliyorum

tahir549

yüke bağladığında smps yeteri kadar akımı sağlayamadığı için sana uyarı veriyor smps de kullanılan kontrol entegresini değiştiriip bir daha deneyin bence.

Adnancoskun

SMPS\'iniz kaç watt, bağladığınız yük nedir? ve kaç wattlık bir yük bağlıyorsunuz,

eğer SMPS\'inizin gücü ,yükü normalde karşılamaya yetecek kadar ve buna rağmen karşılamıyorsa, muhtemelen doğrultma diyotlarından  sonraki kondansatörler değer değiştirmiştir.....
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

blade44

boşdayken bile hiç yük bağlamadan led yanıp yanıp sönüyor yüke bağlayınca anında çöküyor bütün kondansatörleri değiştirdim optaküplörleri değiştirdim ama olmadı esas anlamak istediğim bu arızayı niye verir hangi elemanları kontrol etmem lazım

Adnancoskun

SMPS\'inizin üzerinde kaç volt kaç watt yazıyor,,, ?
yakın plan resimlerini gönderebilirmisiniz? PWM entegresi olarak ne kullanılmış? feedback kısmında ne var?

blade44

380 V 20 A simens sıtop güç kaynağı resimlerini isterseniz eklerim üstünde sadece lm358,lm55 ve vc 2843 entegresi var başka entegre yok

Adnancoskun

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın