acs758 entegresinde P+ ve P- pinlerini H köprüsünde nereye bağlanıyor ?

Başlatan cann, 12 Ekim 2012, 19:28:54

cann

acs758 de ki P+ ve P- pinlerini H köprüsünde nereye bağlanıyor.
H köprüsünü besleyen 24 volt buraya giriyor sonra köprüyemi gidiyor, yoksa H köprüsünün toprağına şönt direnç gibi mi bağlanıyor?

yardımlar için teşekkürler

cann

F.T

dediğin köprüyü resim olarak koysaydın daha iyi olurdu. ;D h köprüsünün toprağına direnç gibi polaritesi doğru olarak bağlayabilirsin.

pwm.c

H köprüsünün ister + beslemeye, ister GND şaseye bağla değişen bişey olmaz. yanlız o sensörü manyetik ortamlardan uzak tutmalısın umutma. çevresinden kablo geçmesin ve trafoya yakın yerleştime.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

cann

teşekkürler cevaplar için, yani 24 volt acs758 P+sından girip p- sinden köprüye gidecek.

manyetik alan sorununu nasıl olur bilemiyorum. besleme kablosu dışında pek kablo olmaz, motor 20 cm kadar uzakta durabilir, onun manyetizması etkilerse kötü.

pwm.c

Alıntı yapılan: cann - 14 Ekim 2012, 12:08:48teşekkürler cevaplar için, yani 24 volt acs758 P+sından girip p- sinden köprüye gidecek.

manyetik alan sorununu nasıl olur bilemiyorum. besleme kablosu dışında pek kablo olmaz, motor 20 cm kadar uzakta durabilir, onun manyetizması etkilerse kötü.

bağlantıda sadece polarizelere dikkat et yeter. birde, motor beslemesinde başka yükler varsa onları harici tut yoksa akım değerine dahil olur.

Bu sensörler iletken üzerinden geçen akımın manyetik alanını okuyor ve voltaj olarak gösteriyor. çevreden gelen herhangibi manyetik etki senin ölçüm sonucunu değiştirir yani eksik yada fazla değerler okuyabilirsin.

Kablo demişken üzerinden büyük akım akan kablolardan bahsettim. miliamper civarında bir değer taşıyan hatlar sorun çıkarmaz ancak besleme kabloları varsa uzak tut.
Ayrıca, senin sensör baskıya dahil ise yine etrafından akım hattı geçmesin, eğer varsa mesafeli olsun. sensörün akım hattını ise Akımın az olsa dahi son derece kalın çiz ve lehimle dolgu yap.

motorun ise çok büyük bişey değilse 20cm pek etkilemez. mesafe uygun gibi.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

cann

acs758 datasheet te manyetik alana karşı kılıf var yazıyor. inşallah etkilidir.

birde ısı etkilermiş bunun kararlılığını. buradada mosfetlere yakınlık devreye giriyor.
sipariş verdim gelecekler bakalım hayırlısı

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın