Zaman röleli çay kahve makinası

Başlatan antisys, 13 Kasım 2009, 09:43:50

antisys

Arkadaşlar otomasyon öğrencisiyim bitirme ödevi için ufak bi proje lazım pic16f877 ile zaman rölesiyle yapılmış çay kahve kola makinası proteus devresi ve protonda kodlanmış bunun hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

handsome212

mrb arkadasım, benimde böyle bir bitirme ödevim var da. bu projenin dökumanlarını bana da gönderebilirmisin. cok acil. yardımın için şimdiden çok teşekür ederim...

antisys

Selam dostum benimde elimde herhangi bir döküman bulunmadığı için yardım istedim ama kimse ilgilenmiyo sanırım  :(

handsome212

bende 10 gün önce sormustum ama hala cvp yok. lütfen ilgilenebilirmisiniz? olumlu veya olumsuz bir cvp verin lütfen?

mhoca

Yardım isterken daha serbest bırakmanızda yarar var. Proje şu olacak protonla yazılacak  ve proteus çizim olacak peki siz neresini yapacaksınız? Sadece meraktan soruyorum. Bazı kısımlarını kendiniz yapmanız gerekmez mi? Sonuçta birşeyler de öğrenmenizde gerekiyor. şimdi soruyorum size neresini siz yapacaksınız? İyi çalışmalar.

handsome212

Alıntı yapılan: mhoca - 27 Kasım 2009, 01:57:05Yardım isterken daha serbest bırakmanızda yarar var. Proje şu olacak protonla yazılacak  ve proteus çizim olacak peki siz neresini yapacaksınız? Sadece meraktan soruyorum. Bazı kısımlarını kendiniz yapmanız gerekmez mi? Sonuçta birşeyler de öğrenmenizde gerekiyor. şimdi soruyorum size neresini siz yapacaksınız? İyi çalışmalar.

ben öğrenciyim ve bitirme projesi olarak bişeyler yapmam gerek. elektronik bilgim fazla yok. o yüzden yardıma ihtiyacım var.

Flatron

Sevgili Handsome
Sizin öğrenci olduğunuz,böyle bir proje yapmanız gerektiği zaten ilk mesajınızdan anlaşılıyor.Ancak son mesajınızda size sorulan \"Size ait olan bu projenin neresi?\" yada \"Siz neresini yapacaksınız?\" sorusuna bir cevap vermemişsiniz.Öğrenci arkadaşlara benim ve benim gibi düşünen bazı kişilerin vermeye çalıştığı bir ilke var.O da şudur \"Hiç bir emeğininizin olmadığı bir proje ve bilgi asla sizin değildir.\"

Örneğin kafa patlatarak ,deneyler yaparak ,555 in yada bir triyak ın çalışma mantığını  tamamen anlamış olmak,Copy  Paste lerle yazılmış onlarca satır kodlardan ,çizimini birinin, baskılı devresini birinin yaptığı karmaşık bir projeyi çalıştırmak dan çok daha faydalıdır.
Elektronik \"O kondansatör orada ne görevi yapıyor yada o satırda PIC yada Microişlemci ne yapması gerekiyor bunu tamamen bilmektir\" gerisi hammallıktır.

Sakın yanlış anlamayın burada eleştirilen siz değilsiniz Eleştirilen Google a yazılan kelimeden sonra çıkan yazılardan bazılarını copy paste yapıp araya 2-3 resim ekleyerek 3,5 dakikada sözüm ona \"Ödev hazırlayan \" öğrencilerdir ve bunun böyle hazırlandığını bildiği halde buna göz yumanlardır

Ben bir hoca olsaydım  ve öğrencimin birisi bana \"Hocam projeyi yetiştiremedim ama 555 in ciğerini söktüm onunla ilgili herşeyi biliyorum\" deseydi ona en yüksek notu verirdim.

Sizden böyle bir proje istendiğine göre size bu projeyi yapacak bilgilerde verilmiş olması gerekir.
Bence ilk başta bu aletleri satan yerlere gidin fotoğraflarını çekin mümkünse kitapçığını temin edin hatta  bir tanesini satın alın ve onu yine resimlerini çekerek devresini sökün ve sonrada çay makinasının algoritmasını çıkarın sonrada bunların elektroniğini düşünün ve son olarakta \"timer with  PIC\" gibi anahtar kelimelerle   google neler getiriyor araştırın.Sonrada ben şuraya kadar yaptım ama bu işin şurasında takıldım deyin emin olun size en az 4 kişi cevap yazacaktır.
Hatta projeyi daha da geliştirerek \"Ben niye yanına gideyim bilgisayarımdan  Demle  butonuna basınca çay makinası çalışsın kardeşim bunuda yapayım\" diyeceksiniz.
Kolay Gelsin Başarılar

handsome212

Alıntı yapılan: Flatron - 28 Kasım 2009, 10:22:16Sevgili Handsome
Sizin öğrenci olduğunuz,böyle bir proje yapmanız gerektiği zaten ilk mesajınızdan anlaşılıyor.Ancak son mesajınızda size sorulan \"Size ait olan bu projenin neresi?\" yada \"Siz neresini yapacaksınız?\" sorusuna bir cevap vermemişsiniz.Öğrenci arkadaşlara benim ve benim gibi düşünen bazı kişilerin vermeye çalıştığı bir ilke var.O da şudur \"Hiç bir emeğininizin olmadığı bir proje ve bilgi asla sizin değildir.\"
Örneğin kafa patlatarak ,deneyler yaparak ,555 in yada bir triyak ın çalışma mantığını  tamamen anlamış olmak,Copy  Paste lerle yazılmış onlarca satır kodlardan ,çizimini birinin, baskılı devresini birinin yaptığı karmaşık bir projeyi çalıştırmak dan çok daha faydalıdır.
Elektronik \"O kondansatör orada ne görevi yapıyor yada o satırda PIC yada Microişlemci ne yapması gerekiyor bunu tamamen bilmektir\" gerisi hammallıktır.
Sakın yanlış anlamayın burada eleştirilen siz değilsiniz Eleştirilen Google a yazılan kelimeden sonra çıkan yazılardan bazılarını copy paste yapıp araya 2-3 resim ekleyerek 3,5 dakikada sözüm ona \"Ödev hazırlayan \" öğrencilerdir ve bunun böyle hazırlandığını bildiği halde buna göz yumanlardır.
Ben bir hoca olsaydım  ve öğrencimin birisi bana \"Hocam projeyi yetiştiremedim ama 555 in ciğerini söktüm onunla ilgili herşeyi biliyorum\" deseydi ona en yüksek notu verirdim.
Sizden böyle bir proje istendiğine göre size bu projeyi yapacak bilgilerde verilmiş olması gerekir.
Bence ilk başta bu aletleri satan yerlere gidin fotoğraflarını çekin mümkünse kitapçığını temin edin hatta  bir tanesini satın alın ve onu yine resimlerini çekerek devresini sökün ve sonrada çay makinasının algoritmasını çıkarın sonrada bunların elektroniğini düşünün ve son olarakta \"timer with  PIC\" gibi anahtar kelimelerle   google neler getiriyor araştırın.Sonrada ben şuraya kadar yaptım ama bu işin şurasında takıldım deyin emin olun size en az 4 kişi cevap yazacaktır.
Hatta projeyi daha da geliştirerek \"Ben niye yanına gideyim bilgisayarımdan  Demle  butonuna basınca çay makinası çalışsın kardeşim bunuda yapayım\" diyeceksiniz.
Kolay Gelsin Başarılar
Keşke dediklerinizi yapabilseydim de yardıma muhtaç olmasaydım. ama benden geçti artık. iki yıl önce hersey daha farklıydı, yani hastalanmadan önce. neyse size bunları anlatıp da kendimi acındırarak yardım beklemiyorum. Yine de teşekkürler. iyi bayramlar...

antisys

Herkese iyi bayramlar arkadaşlar konuyu ben açmıştım yardım istemiştim ben olayın elektronik kısmını yapıcam yani ben devreyi çalışır hale getiricem sizden sadece protonla yazılmış program ve devre konusunda yardım istemiştim sanırım yanlış anlaşılma oldu konuda

ASPGraphic

Merhaba!
Ne kadar elektroniği bilmesenizde yaparken aklınızda bir şeyler kalır.Bende başkalarının yaptığı projerleri düzenliyerek işin mantığını anladım, şuan kendi devremi kendi elektronik ve bilgisayar programımı kendi mekaniğimi yapıyor ve paylaşıyorum. Memleketde herkes işin çakallığında. 10 Yaşındaki çocuk bile msn soyup hackerım diye geziniyor. Benim yardım amacım bu 10 yaşındaki çocuk msn soyup hacker olacağına bilmese bile aracı olsun.İşe yarayacak, ben yaptım diyebileceği bir eseri olsun onunla övünsün. Olmuş bir şeyi çalmak, yıkmak her orta zekalının yapabileceği bir şey.Amaç onu oraya getirebilmek.Küçük şeylerden büyük şeyler elde etmek.
Mesela biri benim web sitemi hacklese ben mutlu olurum. Neden? çünkü ben bir şey yapabilmişim ki bu adamların dikkatini çekmişim.Rahatsız olmuşlar soymuşlar.Aksine oda orda mutlu olur. Bak nasıl soydum diye.Bu tip adamlar benim gözümde yere düşen paraları toplayarak hayatda kalmaya çalışan ve hiç bir mesleği olmayan pasif insanlardır.çalışıp, kazanıp, bir yerlere gelip o parayı yere düşürmek varken, toplamayı seçenler var.
Bilmesen bile aracı ol. Zaman geçtikce bilen sen olursun.
CCS C veya PIC Basic PRO ile yazılmışı işinize yararsa sizin icin yapayım.Ama biraz daha detay verin.
Başarılar...

İnsan hayalleriyle yaşar. www.32bit-core.com

forumsad

eger bu işi meslek olarak yapacaksan veya amacın gerçekten ögrenmek ise bütün arkadaşlara
katılıyorum ama bu çalışmayı yapıp başka bir ilğim alakam yok diyorsanız elimden geldiğince yardımcı olayım

forumsad@hotmail.com

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın