vestel millenium plazma (lge42v7) arıza

Başlatan rockerbilo, 19 Eylül 2012, 23:53:50

rockerbilo

Sa., vestel millenium plazma (lge42v7) arıza yaptı. Tv ses veriyor fakat görüntü vermiyor. İçini açtım, mevcut devre kartlarından tekinin sigortası atıktı. T4A sigorta ile değiştirdim. Fakat etki etmedi. TV önündeki led her hangi bir işaret vermiyor. Yni flaş yapmıyor. Standby konumundayken kırmızı, açınca yeşile dönüyor. Dediğim gibi görüntü gelmiyor. Yardım edecek var mıdır acaba? Sigortasını değiştirdiğim kart, sol taraftaki kart.
https://elektronikprojeler.com/imgs/uploads/1348184744.jpg

Adnancoskun

plazma olduğunu sonradan gördüm, arka aydınlatma plazma da olmaz,,, mesaj sahibi arkadaştan özür dilerim..Dikkatden kaçmış.
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

rockerbilo

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 20 Eylül 2012, 13:28:11ses var ise görüntü yok ise, arka aydınlatma lambaları yanmıyor olabilir,
yanmıyorsa ona göre cevap yazayım..
Usta lambalara nasıl ulaşabilirim? Nasıl anlarım yanıp yanmadıklarını? Devre kartlarını çıkarıp, daha derine mi inmem lazım? Bu arada tam bilmemekle birlikte plazmaları gazlı olarak biliyorum. Plazmalarda da lamba sistemi var mı? Cevap için çok teşekkür.

Adnancoskun

daha yakından çekilmiş resim var mı? kartları yakından resimleyebilirmisin, birde hangi sigorta atıktı yerini gösterebilirmisin?

rockerbilo

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 20 Eylül 2012, 16:18:52yok tv nin arka kapağı açıkken kartların altında ışık görmelisin,,,
daha yakından çekilmiş resim var mı? kartları yakından resimleyebilirmisin, birde hangi sigorta atıktı yerini gösterebilirmisin?
İlgilendiğiniz için tşk. Fakat biraz geç kaldık.  :) Tanıdığın plazmaydı. Hobi olarak uğraşmaktayım. Bazen dost, arkadaş bir şeyler verir üstesinden gelirsem onarırırım. Görüntüleme cihazlarında iyi değilim fakat. ;D  Sizin gibi ustalara sorup bir şeyler yapmaya çalışıyorum, tabi bunu severek yapıyorum. Açıkçası fazla uğraşmak da istemedim. Aldılar, tanıdık bir servise götürdüler. Cevabınızı biraz bekledim aslında, erken gelseydi göndermeyecektim.
Bu arada TV açıkken arkada her hangibir ışık vs. göremedim. TV açılıyor led yeşile dönüyor fakat arkasında bir ışık yoktu. Göndermeseydim detaylı fotoğraflar çekebilirdim. Bu arada atan sigorta, üstte yazdığım gibi resmin sol taraftında bulunan kartın üzerindeydi. Sol tarafta, üstünde 2 beyaz soğutucu bulunan kart. Sizce üstesinden gelebilir miydik? Aslında benim de hevesim vardı ameliyat etmeye de, neyse bir dahakine.  :D Bir de bu plazmalardaki arka ışık olayını anlamadım. Gazlı olarak biliyordum tüp sistemi gibi.

Adnancoskun

neyse, canın sağolsun, elbette üstesinden gelinir... bunu bir insan yaptıysa, ve bir insan tamir edebiliyorsa, biz de tamir edebilirdik...:)

rockerbilo

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 21 Eylül 2012, 09:55:01neyse, canın sağolsun, elbette üstesinden gelinir... bunu bir insan yaptıysa, ve bir insan tamir edebiliyorsa, biz de tamir edebilirdik...:)

Bu arada hem diğer okuyuculara referans olması hem tekrar bana gelmesi durumunda bildiğiniz onarım yollarını söylerseniz sevinirim. Örneğin lamba yanmıyordan hareket edelim, sizce ne yapmalı. bir de lambada sorun yoksa nasıl bir yol izlenmeli. Teşekkürler.

rockerbilo

Alıntı yapılan: Adnancoskun - 21 Eylül 2012, 09:55:01neyse, canın sağolsun, elbette üstesinden gelinir... bunu bir insan yaptıysa, ve bir insan tamir edebiliyorsa, biz de tamir edebilirdik...:)

Arkadaşlar ilgilenebilecek birisi var mı? Servisten 380 TL. fiyat çıktı, onarım için. Ekrana görüntü aktaran bir kart bozuk demişler. Ekran kartı tarzında bir donanım mı acaba? Bilen var mıdır? Daha ucuza bulabilir miyiz ya da yapabilir miyiz? Bu fiyata az daha eklenip led tv alınabilir?

rockerbilo

Bu arada sigorta alırken yanlış almış olabilir miyim? Orjinal sigorta üzerinde Lf.T4AH250V.P yazıyor ve porsolen. Benim aldığımın üzerinde ise F4AL250V yazıyor ve cam. Bunlar arasında büyük fark var mıdır?
Az araştırdım ve sigorta atan kartın YSUS Kart (Kod: 6871QYH036D) olduğunu öğrendim. 150-200 TL arasında değişiyor. Ebay da bu kart için değişik fiyatlar var ve repair kit i mevcut. Sizce tamir edilebilir mi?

yazici67

Sigorta konusunda fark yok. İkiside 4A 250 volt sigorta. Yani uygun...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın