rf sinyali güçlendirmek

Başlatan t.t, 13 Temmuz 2012, 01:03:50

t.t

rf anten çıkışına opamp bağlarsak iletim mesafesini arttırabilirmiyiz ? veya başka bir yolla nasıl olabilir?

Adnancoskun

Rf sinyali opamp için epeyce yüksek bir değerdir ve opamp o iş için uygun değildir, onun yerine rf amplifikatörleri var, ondan yapmanız gerek, onların transistörleri de biraz farklıdır, hem çalışma frekansı olarak hemde güç olarak, senin vericinin frekansı kaç hertz?
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

t.t

Adnancoskun

40.000MHz çok büyük bir değer yani 40GHz eder ki ceptelefonları bile sadece  2-3 GHz,,  Bence 40 MHZ olabilir yada 40KHz olabilir...

mehmet254

afedersiniz adnan hocam size burada rasladım,benim sinüs konusuna  bakabildinizmi acaba,

Adnancoskun

mehmet sinüs konusuna baktım, bu işin en basit hali sana verdiğim linkteki gibi,,, eğer düzgün çalışsın istiyorsak o devreyi uygulayacağız..

mehmet254

Peki adnan hocam ben o devreyi iyice bir ezberleyeyim inceleme yapayım.ama biraz sorularım olur.zaman içinde sıkılırda  of  be  derseniz,haber  verirsiniz.ara  veririz. ;)

Adnancoskun

Sen hiç merak etme Mehmet, ben hiç usanmam, sen yeterki sor, ben de bildiğimce cevaplayayım...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın