KONDANSATORUN BAĞLANMASI

Başlatan mustafa5802, 07 Temmuz 2012, 10:28:40

mustafa5802

MERHABALAR...
 Elımde bir tane su soğutucu dolap var .bu dolap iki bölümde oluşuyor .iki kablo pervaneye gidiyor iki taneside motoro gidiyor..şu an bağlamışım güzel bir şekilde suyu soğutuyor..fakat ilk acılınca yaklasık 30 saniyede şebekeye aşırı yüklendiğinde evin elektriği 120v cıvarına düşüyor kısa sürede kendisini topluyorve herşey normale dönüyor...düşündüm bir tane kondansatör takayım ve gitim 60 mıkroluk 450v luk bir tane aldım fakat nasıl takılacağına dairbiraz kafam karışık... dolabın böbin değerini ölçtüm 90 mili henri gösteriyor...elimdekinin yeterlimi ve bobine basitce parelel bağlasam olurmu ...birde kondansatörde kutup görmedim....
selamlar....

ibr@him

Adnancoskun

kondansatörün üzerinde tam olarak ne yazıyor, birde tek fazlı AC motorlarda yönbelirleme için kullanılan kondansatörler zaten kutupsuz olur, kutuplu kondansatörü AC devreye paralel bağlayamazsın, eğer bağlarsan meftanın namazını öğlene yetiştirmen gerek.... :D
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

ademmucit

Evet Evet Ac kondansatörler kutup olmaz    paralel bağlamak lazım

ademmucit

bildiğim kadarıyla o motorlar için MOTOR START kondansatörleri var
64-77µF 250V işinizi görecektir

ibr@him

pardon ben sadece kondansatörün kutuplarına odaklandım kusura bakma. :-[

mustafa5802

merhabalar...
doğru kondansator kıtupsu gözüküyor...ve bende paralel bağlamayı dusunuyorum.....
herkese tesekurler ...bağlıyıp sonucu aktaracağım....
selamlar...

mete altan

kondansatorden önce ana sebeke gerilimine bakın belki fazın  biri eksik geliyodur

tahir549

Alıntı yapılan: ademmucit - 07 Temmuz 2012, 23:58:59bildiğim kadarıyla o motorlar için MOTOR START kondansatörleri var
64-77µF 250V işinizi görecektir

arkadaşa katılıyorum

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın