tx-2b yw6c53 hakkında bilgisi olan

Başlatan harekir1, 23 Haziran 2012, 12:33:38

harekir1

arkadaşlar ben bir uzaktan kumandalı arabanın kumandasında  tx-2b yw6c53 bu modelde birşey çıkardım pic sanınırım sorum şu bir pici direk pcye bağlayarak proğramlayamazmıyız yanı elimdeki usb girişini direk pice bağlasam nasıl bağlayacağımıda bilmiyorumda hangi kollara falan sizden aydınlatıcı bilgiler bekliyorum sağolun picin resmi

yazici67

Direk usb\'ye bağlayarak programlayamazsınız.Bir USB Programlayıcı gerekir.Ayrıca PIC olduğunu zannetmiyorum.Firmanın kendi üretiği bir kodlayıcıdır büyük ihtimalle.
edit : biraz araştırdım entegrenin encoder yani kodlayıcı olduğunu söylüyorlar...

ibrahim626

Merhaba , bu entegre Pic değildir , pic microchip firmasının PIC adında ürettiği mikrodenetleyici markasıdır ve 12x,16x,18x vsvs.. diye farklı ailelere ait denetleyiciler bulunur.bu entegre genel bir alıcı verici entegresi programlama gerekmiyor , datasheet\'i

http://pro-radio.ru/user/uploads/126799.pdf

harekir1

peki anladım diğer konum hakkında bir bilginiz varmı böyle bir proje yapmak istiyorum helikopter projesi hangi malzemeler lazım ne kadara mal olur falan filan bilginiz varsa yardımlarınızı bekliyorum

ibrahim626

helikopter için  düşüncen güzel ama bu kadar basit değil , telefon kamerasını alıp takıp hemen çalıştıramazsın ve o motorlarla yapacağın helikopter sadece fan görevi görür. bunun için yüksek devirli ve küçük hafif motorlar kullanman gerekli , sanırım quadrocopter yapmak istiyorsun , bunun için tüm malzemeler hazır satılıyor ,alıcı verici devreleri , video kartları , mekanik aksam vs , bunları temin edip yapabilirsin öte yandan elindeki malzemelerle yapılmaz bunlar , istersen çin sitelerinde araştırabilirsin biraz daha ucuza satılıyor ama yinede bu iş 400$ \'ı geçer.

harekir1

bence onunkadar tutacağını sanmıyorum zaten bir helikopter 20 30 tl falan bunun menzilini arttırıp kameradaki görüntüyü kumandaya taktığım ekrana aktarmak istiyorum bu kadar basıt :d
önerilerini bekliyorum

ibrahim626

:)))  20-30 tl \'lik helikopterle en fazla 5 dk ucarsın , kontrolu aşırı zor onların hafif bi rüzgar olsa sürüklenip gider  ve ona kamera için extra 2 veya 3 eksen kasa takman lazım o helikopterler tasımaz , ama üzerinde kamera olan modellerde var pek pahalı değil ama kamerası yalan söylemeyeyim ama 0.3 veya 1.3 olması lazım

http://kameralihelikopter.com/ burada modeller var

ayrıca http://www.hobbyrc.com/

harekir1

bende 50 tl lik alırım o zaman :d
sen bana helikpter devresine kamerayı bağlayıp görüntüyü nasıl ekrana aktarrım onu anlatabilirmsisin
.....

ibrahim626

işte o hiç kolay değil onlarda arm yada fpga  kullanıyor büyük ihtimalle  zaten acık şema ben görmedim hiç yabancı siteleri arastırman lazım belki vardır.

harekir1

hazır al diyosun yani neden o kadar zorki normal ileri geri git komutu gönderiyormuş gibi video karelerini gönderecek :d bu kadar zormu bu iş

ibrahim626

zaten yapmaya kalksan bile türkiyede o malzemeleri bulman  cok zor olabilir, büyük çogunluk hazır alıp kullanıyor,

harekir1

ne kadar peki görüntü alıcı verici si yapmak
bide bu alıcı verici yapmak için bilgi istiyorum rf dalgalarını picmi yayıyor ben onu bir tüürlü anlamadım nasıl alıcı veric iyapılıyor

yazici67

Daha RF alıcı vericileri, FPGA ları, ARM mimarisini, dijital iletişim teknolojisini, veri serializasyonunu, veri sağlama yöntemlerini, en az orta düzey işlemci-gömülü sistem programlamasını bilmeden bu devreleri yapamazsın.Kamera görüntüsü aktarıp ekrana çizmek sandığın kadar kolay değil.Hatta hiç kolay değil.
Elindeki entegreleri kullanarak ileri geri sağ sol dışında birşey yapamazsın.Eğer kameralı bir helikopter istiyorsan satın almanı tavsiye ederim.Yapmaktan ucuza gelir...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın