Ledler ile Efektli Kalp Yapımı [Ustalar Yardım:)]

Başlatan ApoAtes, 31 Mayıs 2012, 20:47:48

ApoAtes

Merhaba, bilgisi fazla olan bir çok kişi vardır içimizde.
Bana ledlerle efektli yanıp sönen farklı şekillerde yanıp sönen kalp için baskı devre çizip gönderebilirmisiniz rica etsem? ve gerekli olan tüm malzemeleri yazarsanız çook sevinirim.

Muzoo42

Sahip Olamadığım Birşey Varsa Yeterince İstemediğim İçindir...

ApoAtes

Alıntı yapılan: Muzoo42 - 02 Haziran 2012, 12:47:53http://muzafferyasar.com/?&Syf=15&Blg=1&cat_id=35&baslik_name=UElDIMOHYWzEscWfbWFsYXLEsW0=&/PIC-Çalışmalarım

adresteki sevgilier günü hediyesine bak bakalım begenecek misin ?

Evet güzel birşey olmuş. Peki bunun devre şemasını ve içinde kullanılan malzemeleri & pic\'e atılmış olan kodları vesaire nerden bulabilirim ? ve G harfi yerine koymak istediğimiz harfi nasıl ayarlayabiliriz ?

Muzoo42

ledleri kendi kafana göre diziyorsun...proje bana ait zaten...malzeme listesini verebilirim...ama pic e atılan komutları kaybettim.ayrıca zaten g yerine başka harf koyarsan o kodları sana versem bile işine yaramaz :D

ApoAtes

Yusuf usta

Bu kalp devresini illa ben yapayım, elektroniği zevk alarak geliştireyim diyorsan, baskı devre olmadan çizilmeden de yapabilirsin. delikli pertinaks plakayı al. iç içe geçmiş 5 tane kalp şeklinde ledi diz. çok basit. her kalbi bir çıkışına bağladığın karaşimşek devresi, bu kalpleri içe doğru sonra da dışa doğru yakar söndürür.

ledleri dizerken 9-12v kullanacaksan mesela, ona göre şöyle dizeceksin:
parlak yanan led kullanıyorsan 3\'er adet, normal sıradan led kullanıyorsan 4\'er adet seri bağla, her seri bağlamana 100 Ohm diren koy. bir kalp şekli 24 ledden oluşuyorsa yani 6 adet 4\'lü seri bağlı bağlanmış ledin birbirine paralel bağlanmasından oluşacaktır.

ikinci kalp 16 ledden oluşsa o da 4 adet 4\'lüden oluşcaktır. böyle böyle azalıp gidecek...

başla hemen yapmaya kardeş. durmak yok yola devam )))
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

ApoAtes

Alıntı yapılan: Yusuf usta - 03 Haziran 2012, 13:43:04Bu kalp devresini illa ben yapayım, elektroniği zevk alarak geliştireyim diyorsan, baskı devre olmadan çizilmeden de yapabilirsin. delikli pertinaks plakayı al. iç içe geçmiş 5 tane kalp şeklinde ledi diz. çok basit. her kalbi bir çıkışına bağladığın karaşimşek devresi, bu kalpleri içe doğru sonra da dışa doğru yakar söndürür.

ledleri dizerken 9-12v kullanacaksan mesela, ona göre şöyle dizeceksin:
parlak yanan led kullanıyorsan 3\'er adet, normal sıradan led kullanıyorsan 4\'er adet seri bağla, her seri bağlamana 100 Ohm diren koy. bir kalp şekli 24 ledden oluşuyorsa yani 6 adet 4\'lü seri bağlı bağlanmış ledin birbirine paralel bağlanmasından oluşacaktır.

ikinci kalp 16 ledden oluşsa o da 4 adet 4\'lüden oluşcaktır. böyle böyle azalıp gidecek...

başla hemen yapmaya kardeş. durmak yok yola devam )))

Verdiğin bilgi için teşekkürler ustam :) Delikli pertinaks alayım öncelikle gidip :) Diğer malzemelerim var zaten ilginiz için çok teşekkür ederim.

Muzoo42

ApoAtes

Alıntı yapılan: Muzoo42 - 03 Haziran 2012, 14:07:44harf olmadan da olur elbet...sen ne yapacagına karar ver yardımcı oluruz ;)
Yapmak istediğimi özel mesaj olarak attım :) ilginize gerçekten çok teşekkür ederim. Her ikinize de. Hepinize de..

ApoAtes

Muzoo42\'nin yardımı ile devreyi yapmaya başlamış bulunmaktayım :) Teşekkürler.

Muzoo42

ApoAtes

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın