pc me format atamıyorum windows7 cd sini görmüyor

Başlatan musti.1836, 10 Nisan 2012, 10:45:04

musti.1836

pc me format atamıyorum windows7 cd sini görmüyor. sürücü leri birleştirip bölüyorum yükleyecegim sürücyü seçiyorum. yükle dedigimde cd yi okumuyor. modifiyeli xp ata biliyorum. benim pc im  samsung rv511 a-05  pc yi aldgımda windows starter vardı ve çok kısıt lamalıydı. ultimate attım hiçbir sorun çıkmadı ama şimdi yine atmam lazım cd yi görmüyor. ilk açılımda cd den başlıyor ama yüklemyor  lütfen yardım edin.

pc nin yanında yolladıkları starter cd sinide görmüyor.

hawke

hiç bios a girip ayarları değiştirdinmi bunu hatırlamıyorsan bios menüsünde default setting yap denemeye devam et
30 kupona alınmadı bu vatan

yazici67

Öncelikle DVD nizi kontrol edin.Eğer fiziksel hasar ( çizilme vs. ) varsa başka bir DVD deneyin.
DVD niz orjinal ise internetten herhangi bir orjinal Windows 7 ISO kalıbı indirip DVD ye çekin.Eğer crack li ise Crack\'inizi ( yasal olmadığını belirterek ) kullanırsınız.Bios ayarları doğru şeklinde yapılandırılmış.
Alıntı Yapilk açılımda cd den başlıyor ama yüklemyor
dendiğine göre sabit diskiniz ile ilgili bir problem olabilir.Bilgisayarınız hakkında daha çok bilgi verirseniz yardımcı olabiliriz.Mesela sabit disk marka ve tarihi gibi bilgiler...

musti.1836

harddic in markasını bilmiyorum şuan modifiyeli xp kullanıyorum ama malun performansı iyi degil.   benim pc netbook  samsung RV511 A05   

benim masa üstü bilgisayarım vardı ona format atıp driverlerini kurardım. bu farklıymış bilmiyordum ögrenmiş oldum. bu pc lerde formatları farklıymış driverleri içinde silmemek lazımmış bende komple formatı sallayınca olan oldu. kutunun içinden de sadece windows7 satarter cd cıktı. bilgisayarın ne orjinali kaldı nede gerisi :(   .

pc format cd siyle başlıyor kurulum aşamasında harddic böle biliyorum xp sorunsuz ama window7 de olmuyor.  hiçbir medya sürücüsü bulunumadı diyor. yani hardic i böldükten sonra 20gb böldügüm yere yükle diyorum cd görmüyor. şuan ikitane  win7 full cd var yani starter den ultimate e kadar hepsini yükleye bilirim ama olmadı. ayriyetten 2 adet xp cd de var. xp yi yüklüyorum sorunsuz ama win7 olmadı.   orjinal starter cd var pc ile birlikte gelen onuda kuramadım.   

galiba işin sonu bilgisayarcıda bitecek.  ilginiz içi çok teşekkür ederim sagolun.

yazici67

20gb lik yere yükleyemezsin zaten 40 gb veya daha fazla bir yer ayır.Birde görsel eklersen daha rahat yardımcı olabilirim...

seron

bazı laptopların cd okuyucusunda bir zaman sonra sorun oluşabiliyor. usb uyumlu bir dvd okuyucusuyla dene. başımıza gelmedi değil, ondan söylüyorum. bir kasadan dvdyi söküp özel adaptörle makineye bağlayınca aynı dvdden win7yi kurmuştuk.

ApoAtes

Format DVD içerisindeki tüm verileri 8GB Fat32 biçiminde olan bir flash belleğe kopyala ve formatını DVD değil flash bellek ile yap. Burada anlatım yapmışlar. Eğer anlamaz isen başka resimli anlatımlar bulabilirsin Google'dan.

seron

Alıntı yapılan: ApoAtes - 23 Nisan 2014, 03:50:47Format DVD içerisindeki tüm verileri 8GB Fat32 biçiminde olan bir flash belleğe kopyala ve formatını DVD değil flash bellek ile yap. Burada anlatım yapmışlar. Eğer anlamaz isen başka resimli anlatımlar bulabilirsin Google'dan.

haaa bak hiç aklıma gelmedi usb flaşdan kurulabilir. apoates doğru söylüyor.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın