Sony Complete PWB IFX-312

Başlatan put10, 08 Nisan 2012, 18:58:58

put10

arkadaşlar merhaba

sony marka laptoplar için üretilen sony marka bir dock station vardı elimde vgn prav 2 olarak geçiyor. şimdi bunun hoparlörleride var bende yalnız bu dock benim laptopuma olmadığı için ben bunu söktüm ve içindeki amfiyi çıkardım. ancak amfiyi bir türlü çalıştıramıyorum hani besleme nereden yapılıcak bir türlü bulamadım kompleks bir devre işin içinde çıkamıyorum. cihazın fotoğraflarını eklicem. bir göz atarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

http://img259.imageshack.us/img259/9132/20120408184629.jpg
http://img268.imageshack.us/img268/7682/20120408184624.jpg
http://img577.imageshack.us/img577/4233/20120408184605.jpg
http://img138.imageshack.us/img138/7525/20120408184613.jpg
http://img594.imageshack.us/img594/5203/20120408184551.jpg

put10

konu yukarı. arkadaşlar halen sorunu çözemedim lütfen bilen varsa yardımcı olabilirmi ? teşekkürler.

serkan_48

Dostum devre üzerinde girilen voltajın regülasyonu için parçalar kullanılır.

Örnek verirsek LM2931 entegresi var. Sanırım bu entegre düşük voltajı üretiyor. besleme girişi 4 nolu ucudur.

Ayrıca cihazınızda bulunan büyük kondansatörler var. Bu tür kondansatörler filtre amaçlı kullanılır ve besleme girişlerinde bulunurlar. Kartınızı dikkatlice inceleyerek bu kondansatörlerden ses çıkışına ait olan bölgeden voltaj vererek deneyebilirsiniz.

Benim kullandığım HP marka notebook un dock station a normalde aynı bilgisayarın 19 voltluk şarj adaptörü giriyor. O şekilde kullanılabiliyor. Sizin istasyona besleme harıcı olarak bu şekilde bağlanmıyorumu? Resimlerde görülen gri renkli soket ne için kullanılıyor. Resimde giriş ağzı görünmüyor. ? Eğer HP deki gibi burdan besleniyorsa o şekilde denemenizi önerinim.

kolay gelsin iyi çalışmalar..

put10

Serkan bey cevabınız için çok teşekkür ederim. benim dock\'da aynen laptopun 19v adaptörüyle çalışıyor. şimdi daha detaylı fotoğraflarını yüklüyorum.

1 numara ile işaretlediğim yerlere hoparlörler bağlanıyor hocam.

asma

Merhaba
CXD9774M entegreleri Dsınıfı ve muhtemelen köprü tipi amplifikatör entegreleridir.
Çıkışlarında bobin ve kondansatörlerle birlikte kullanılır, az ısınır ve güçlüdürler.
Gerekli dökümanlara ulaşamadım ve amfiyi aktif etmek için ne gerekiyor veya dijital kontrol girişi var mı? nasıl kullanılır? bilemiyorum.
Datasheet bilgilerine ulaşırsanız ekleyin, inceleyelim.
Bu arada resimler çok güzel.  ;)
Acaba bu iki entegrenin soğutucuya monte edilmesi gereken üst yüzeylerine herhangi bir düzenek kullanılmış mı?

Kolay gelsin.

put10

Sayın asma cevabınız için çok teşekkür ederim.

inanın çok araştırdım ama hakkında hiç bir şey bulamıyorum. bu dock\'un adı vgn-prav2. o iki entegreye temas eden birşey yok o şekilde soğutucusuz çalışıyorlardı.

serkan_48

Datasheet ini bende çok aradım ama bulamadım.

kartınızda gri soket bahsettiğiniz gibi çıkışlardır. kırmızı ve beyaz renkli dişi rca soketler giriş olarak görünüyor. Enerjü verseniz bile nasıl davranacak emin olamıyorum. nedeni ise ;

Bu kart pc den gelen kontroller ile çalışıyor. dijital olarak çalışan bir ses mikseri var. ordan sesi açtığımızda kapattığımızda yazılımsal olarak mı yoksa nasıl kontrol ediyor bilemiyorum.

istasyonu toplu haldeyken pc adaptörü ile beslediğinizde bahsettiğim soketten ses sinyali girin bakalım çıkıştan ses gelecekmi? Veya hoparlörler takılı iken enerjiyi ilk verdiğinizde hoparlörlerden ilk anda enerjilenme esnasında tıkırtı yada farklı bir ses geliyormu yani anfi kısmı canlanıyormu ?

analog olarak düz bağlayınca çalışırmı emin olamadım. Cihaz hakkında bilgi bulamadım. Sony sır gibi saklıyor sanırım.

put10

serkan hocam çok geç oldu kusura bakma. amfi hiç bir şekilde tepki vermiyor. uçları bir türlü bulamadım. smd montaj olduğu içinde malesef lehim işine çok yanaşamıyorum. sanırım amfiyi tetikleyen bir sinyal gönderiyor ana ünite onuda çözmek başlı başına iş böyle kaldı çöp oldu anlaşılan. cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

yolgezer

bilgisyara bağlandığı nktadan mutlaka sinyal alıyordur. datasını bulmazsanız çalşıtıramazsınız. illa çöp olacak diye bir şey yok ikinci elden satabilirsiniz.

put10

hocam bunlar çok karmaşık yapılar. diğer konumdaki gibi olsa ha çözdüm ha çözecem ama bunu bir türlü çözemiyorum. ikinci el olarak satamamda sanırım çünkü kutusu kırılmıştı böyle çıplak hali ilede kimsenin alacağını zannetmem. en azından benim açımdan çöp oldu çünkü benim boyumu aşıyor kartın yapısı.

yolgezer

Alıntı yapılan: put10 - 18 Ekim 2014, 21:23:26hocam bunlar çok karmaşık yapılar. diğer konumdaki gibi olsa ha çözdüm ha çözecem ama bunu bir türlü çözemiyorum. ikinci el olarak satamamda sanırım çünkü kutusu kırılmıştı böyle çıplak hali ilede kimsenin alacağını zannetmem. en azından benim açımdan çöp oldu çünkü benim boyumu aşıyor kartın yapısı.
açıkçası öbürü de bundan frklı deil:) çünkü onda da mikroişlemci var.
yaw merak ettim. o makine 2.1 falan mı? nasıl bir kontak kullanmışlar öyle. datası felaket zaten. çok kötü idi. anlaşılmıyor. bunun ise datası yok ki kutusu kırılmışsa anca hurda fiyatına gider. çünkü bu tip mallar kendi markası olmadan çlışmaz. hele sony?

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın