Araçlarda kullanılan bir sistem Follow Me Home ?

Başlatan Fatal, 10 Ocak 2012, 01:13:48

Fatal

Arkadaşlar araçlarda kullanılan bir sistem var follow me home diye kapıları açtığınızda veya kilitlediğinizde farları parkları yada sis lambalarını belirlediğiniz süre zarfında yakıp o süre sonunda kapatıyor bu devreyi kendim yapabilirmiyim ?

Kafamdaki Devre Şöyle:
Merkezi kilitten dolayı kapıyı kilitlediğimde yada açtığımda alarm kornası ikaz veriyor burda 12V tetiklemesi alıp yapıcağım devreye vermek devre tetiklendiği andan itibaren tetiklenme kesilse dahi çalışmaya devam edicek devrenin çıkışınada bir röle bağlayarak (Röle Kontaklarından 40 A çekilebilecek o rölenin bobinine uygun çıkış akımı gerekmekte ) röle kontaklarınıda far a sis e yada iç lambalara aklınıza neresi gelirse bağlıcaz sonuçta kendi follow me home devremiz olucak yardım ederseniz çok sevinirim :)
Not: konunun yeri burası değilse taşırmısınız

hawke

fikir güzele benziyo birde hangi arabaya göre yapacaksın elindeki araba nedir
30 kupona alınmadı bu vatan

Fatal

Araç önemli değil universal bi devre bu merkezi kilidi olan her araca uyar hazırları var ama ben kendim uğraşmak istiyorum

wanted0035

tavan lambası geciktirici devresinin çıkışına röle bağlayıp kullanabilirsiniz.hatta tetiklemeyide kapı kilit motorlarından alırsanız daha güzel olur

tuncay1273

böyle bir devre bizim aracımızda ne gibi bir kolaylık sağlayacak bunu tam anlamadım , yani ben merkezi kilidi açtığımda aracın bütün farları da yanacak mı , bunun ne gibi bir faydası var anlamadım

parametre

Alıntı yapılan: tuncay1273 - 22 Şubat 2012, 02:58:00böyle bir devre bizim aracımızda ne gibi bir kolaylık sağlayacak bunu tam anlamadım , yani ben merkezi kilidi açtığımda aracın bütün farları da yanacak mı , bunun ne gibi bir faydası var anlamadım

sanırım arkadas merkezi kilid acılmadanda kapı acıldıgında farların yanıp hırsızlıga karsı cozum geliştirmek istiyor gibi algıladım

Fatal

Alıntı yapılan: wanted0035 - 21 Şubat 2012, 23:04:25tavan lambası geciktirici devresinin çıkışına röle bağlayıp kullanabilirsiniz.hatta tetiklemeyide kapı kilit motorlarından alırsanız daha güzel olur

Her Araçda Geciktirme Devresi Olmuyo ama :S

Fatal

Alıntı yapılan: tuncay1273 - 22 Şubat 2012, 02:58:00böyle bir devre bizim aracımızda ne gibi bir kolaylık sağlayacak bunu tam anlamadım , yani ben merkezi kilidi açtığımda aracın bütün farları da yanacak mı , bunun ne gibi bir faydası var anlamadım

Başlık Adından Anlaşılması Gerek Diye Düşünmüştüm FOLLOW ME HOME yani eve kadar takip sistemi siz aracınızı kilitlediğinizde sis lambaları yada normal farlar belirli bir süre yanıp sizin yolunuzu aydınlatıyor maksat bu devredeki bu işlem açtığınızdada oluyor uzaktan aracınızı açtığınızda gene yolunuzu aydınlatıyor gece gündüz fark etmez

Fatal

Alıntı yapılan: parametre - 22 Şubat 2012, 13:35:03sanırım arkadas merkezi kilid acılmadanda kapı acıldıgında farların yanıp hırsızlıga karsı cozum geliştirmek istiyor gibi algıladım

Az Önce Dediğim Gibi Başlık Biraz Bilgi Veriyor ama Ben gene Bİ önceki Yorumda Anlattım Özelliğini Hırsızlıkla Bİ Alakası yok devrenin

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın