Timer Devresi

Başlatan Anıl Atabey, 18 Kasım 2011, 21:46:24

yazici67

1.-2. sayfalara bakarsanız bir çalışma modu geçiyor.O mod programsal olarak sorun çıkartıyor.Bir türlü bir program alt yapısını oluşturamıyorum.

bolubeyi

O 1 saatlik zaman diliminde led sürücü devre daha düşük voltajlı bir kaynakla beslendiğinde sürücü çalışıp ledleri daha sönük yakabiliyorsa mod devresi ayrıca tasarlabilir.

yazici67

Evet ayrı olarak tasarlarsak olabilir ama maksat PIC programına gömebilmek ve RTC kontrolünde gerçekleştirmek bu bir saatlik mod olayını...

Anıl Atabey

Alıntı yapılan: bolubeyi - 26 Kasım 2011, 00:50:54O 1 saatlik zaman diliminde led sürücü devre daha düşük voltajlı bir kaynakla beslendiğinde sürücü çalışıp ledleri daha sönük yakabiliyorsa mod devresi ayrıca tasarlabilir.

Led sürücüsüne düşük voltaj verere ledleri kontrol etmek mi yoksa sürücülerin çıkışından sonra bir dimmer devre tasarlayıp istedigimizi yapmakmı daha mantıklı ?

bolubeyi

iki üstteki mesajda pic ile yapmanız gerektiği yazıyor. elinizdeki sürücüyü bilmiyorum özellikleri nedir ne değildir haberim yok. konuşulanlar muallakta kalıyor bu şekilde. hangisinin daha mantıklı olduğunu söylemek görmeden mümkün değil.

yazici67

Bu noktada sürücü voltajını kısmak istemiyorum çünkü bu durum sürücüyle ne kadar uyumludur bilemiyorum.Çıkışa dimmer bağlamak LED \' lerin ömrünü kısaltabilir.
Ayrıca çalışsa bile LED ve sürücünün ömrü büyük olçüde kısalır tahminimce çünkü bunlar doğru akım elemanları.

Anıl Atabey

sürücülerin çıkışı 12V 1000mA.. sanırım sürücüleri dimmer özellikli olanlardan almalıydım .. ama şu saatten sonra başka bir çözüm yolu bulmak gerek.. Ledlerin veya sürücünün ömrü kısalacaksa işimiz zor  :-\\

yazici67

Sürücülerin herhangi bir datasheet i var mı ? Veya resmi, modeli vs. vs.

yazici67

Tahminimce dimmer ömrü kısaltır.Buda en son isteyeceğimiz şey... Başka bir çare düşünmek gerek...

Anıl Atabey

modu yapamıyoruz sanırım :D .. o zaman zaman ayarlamayı yapalım sadece..  üç kanal ayrı ayrı ayarlanabilmeli..  ucuza halledelim şu işi :D

JOEBLACK73

Peki Fatih bey elimizde dimmer özellikli bir driver varsa,
belirlenen saatte devre açılacak 2 saat içinde %0 dan %100 güce gelecek ve belirlenen saatte bu işlemin tam tersini yapacak bir devre yapılabilir mi?

yazici67

Eğer herhangi bir programlama dilini biliyorsanız DS1302 ile yapılabilir.

JOEBLACK73

Alıntı yapılan: yazici67 - 21 Ekim 2012, 14:19:30Eğer herhangi bir programlama dilini biliyorsanız DS1302 ile yapılabilir.

maalesef bilmiyorum :-[

JOEBLACK73

yazici67

Programlama bilseydiniz yol gösterebilirdim ama şu an müsait değilim. Diğer arkadaşlar yardımcı olabilir.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın