18F4550 Usb için Kafayı Yemek Üzereyim...

Başlatan ertan2002, 05 Kasım 2011, 02:57:22

ertan2002

Selam arkdaşlar,

haftalardır bunun için araştırmalar yapıyorum, öyle ki hindistanlı ve taylandlı elemanlarla bile tanıştım :D Ama hala kafama yatmayan şeyler var..

Sadece basit bir şekilde bir ledi yakıp söndürmek istiyorum C# programı ile..  Bununla ilgili bir örnek göremedim. Ya simulatör çalışmadı ya pic firmware kodları verilmemiş ya da bşka türlü sorunlar...

Bu konuda bu tarz bir çalışmsı olan yada yol gösterecek arkadaşlar olursa çok büyük dertten kurtulacağım..  Olayın ucundan biraz halledebilsem gerisini getireceğim ama başlayamadım ki.. Kendime basit bir test devresi kurayım dedim, ona soruyorum şöyle bi eksik var bu çalışmz, buna soruyorum şöyle bişey var o olmz.. var olan devreleri bile yapamadım...


Türkçe siteleri bırakın bir sürü ingilizce site dolaştım ama ordan da birşeyler çıkaramadım.. ön yargı oluştu artık :D
Bu konuda küçük de olsa katkınızı bekliyorum..

teşekkürler

kudretuzuner

Merhaba
Bu tür çalışmalar nedense tam olarak verilmek istenmiyor ben bir başka forumda \"seri iletişim konusunda bilinmeyen kalmasın\" başlığı ile bir konu açıp açık açık yazdım,vay efendim kim bilmiyormuş siz de kimsiniz falan gibi cevaplarla karşılaştım. C# bilmiyorum ama VB.Net ile size yardımcı olabilirim.VB.Net ve 18 F4550 ile PC\'den bir ledi yakıp söndürebilirsiniz(hatta daha fazlasını)Yanıtınıza göre devre tasarlayıp programı yazıp vereceğim.16F628A ile isterseniz hazırda var.Arşive bir bakayım linki vereceğim.Kolay gelsin.

ertan2002

Teşekkürler anlayışınız için.. vb.net yada c# fark etmiyor benim için :) ve tercihim 18f4550 ..eğer erken cevap alabilirsem bugün malzemeleri almaya gideyim.. teşekkürler

kudretuzuner

Merhaba
VB:net ile data yollama ve data alma kodlarını da en kısa zamanda hazırlayıp vereceğim.Meğer daha önce 18F4550 ile bir çalışmam olmuş ama fiziksel olarak yapmadım.Konfigürasyon ayarlarını tam olarak ayarlayamadım.Bilen arkadaşlar yardımcı olacaklardır.
https://rapidshare.com/files/3909823615/ERTAN2002_18F4550_1.rar

ertan2002

teşekkürler hocam da pek işime yaramadı bu :) assembly kullanmışsınız ben CCS C ile yapmak istiyordum.. Ayrıca usb kullanacağım..


ertan2002

teşekkürler ibrahim, ilk yolladığınız linktekine baktım, c++ ile yazılmış olduğu söyleniyor.. zaten görmüştüm bunu..

diğer verdiğiniz bilgiler usb ile ilgili kapsamlı bir döküman ama nasıl programlama ile müdahale edeceği yazmıyor

teşekkürler

justice_for_all

istediginiz gibi bi uygulama...

ertan2002

teşekkürler ilgin için bunu biliyorum .. simulesi çalışmadığı için vazgeçmiştim. .sahibine ulaşmak istedi olmadı ama ben de sahinin de örnek aldığı taylandlı elemanı buldum :) onla kontak kurdum.. sağolsun bir devre yolladı bana ama protel çizimi ..  şuanlık onu bekletiyorum.. başka basit bir devre buldum onu deneyeceğim :)

teşekkürler

PCBway Türkiye PCB Manufacturer PCB Assembly