dizüstü bilgisayarda pic programlama için usb rs232 kullanmak ?

Başlatan oguzhann, 31 Ağustos 2011, 00:47:20

oguzhann

pic programlama kartlarında genellikle rs232 bulunuyor fakat bu dizüstü bilgisayarlarda yok. internette usb dönüştürücüleri gördüm. bunları kullanmanın bir sakıncası olurmu acaba ?

ibrahim626

HAYIR Bİ SAKINCASI YOK ZATEN BU TİP CİHAZLAR PİYASADA DA SATILIYOR RS232 USB CONVERTER DİYE 30-40 TL CİVARINDA .

gevv

usb rs232 çeviriciler ile sorun yaşayan çok doğru düzgün programlama yapılmıyor fakat ft232 çipli olan dönüştürücülerde sorun olma olaslığı daha azmış  bilginiz olsun

https://elektronikprojeler.com/index.php?topic=1413.msg4659#msg4659

teknoman19

Usb den rs232 dönüştürücülerin voltaj seviyeleri pc nin rs232 çıkışıyla uyuşmuyor genelde
ayrıca orjinal rs232 çıkışını kullansan bile seri porttan pic proglamlamak sıkıntılı bence usb proglamlayıcılara göre

oguzhann

peki USB üzerinden PIC18F452 ve PIC16F628A yı programlayabileceğim bir programlama devre varmı ?

Tagli

Bir PicKit2 veya PicKit3 klonu almanı tavsiye ederim. Hatta orijinalini alsan daha iyi olur, aradaki fiyat farkı çok değil.

Seri port programlaycısı almak için bir neden yok. Bilgisayarında seri port olsaydı bile bir USB programlayıcı almanı tavsiye ederdim.

teknoman19

usb programlayıcı benim kullandığım brenner 8. ve 9. modelini destekliyor 18f ve altındakı tüm picleri proglamlıyor pc yazılımı olarak usburn kullanıyorum  gayet memnunum 50 tl ye almıştım

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın