Oyuncak araba uzaktan kumanda kontrol

Başlatan oguzhann, 29 Ağustos 2011, 23:02:16

oguzhann

https://320volt.com/oyuncak-araba-uzaktan-kumanda-kontrol/    sayfasındaki konuyu okudum ve gerçekten çok hoşuma gitti fakat merak ettiğim birkaç konu oldu.
1-) Verilen verici devresini tek başına mı kullanmalıyım yoksa bir kumandaya mı eklemeliyim ?
2-) Verilen şemaları ISIS üzerinde test ettim fakat bazı hata olduğunu düşündüğüm sonuçlar çıktı resmini de ekledim.
3-)Servoyu tam olarak nereye bağlamalıyım ?

yazici67

2) Arkadaşım ISIS deki uyarılar şunları söylüyor :
 1. [PIC16 Core] için TRISA direktifi önerilmiyor.
 2. [PIC18F] Porta.1 analog olarak ayarlanmamış.
3) Yazılım ve devreyi incelemedim ama Servo PWM ile konrol edilir ve PWM  çıkışına bağlanır.

oguzhann

Çok teşekkür ederim. Beni gerçekten çok büyük bir sıkıntıdan kurtardınız. ISIS kullanmayı tam bilmediğim için \"hata olduğunu düşündüğüm\" demiştim demekki yanılmışım  :) Cevap için tekrar teşekkür ediyorum ama tek bir sorum daha olacak. Vericiyi tek başına mı kullanmalıyım yoksa bir kumandaya mı eklemeliyim ?

yazici67

yazici67

Evet inceledim. Kumanda vs. ye ihtiyacın yok. Vericiyi yapıp direkt kullanabilirsin.

oguzhann

Oh be nihayet. Yarın namazdan sonra kahvaltı sonra kadıköy yazıcıoğlu :D Çok teşekkür ederim. Yarın yapmaya başlıcam :D

yazici67

oguzhann

Sağolun sizede hayırlı bayramlar... Tüm 320volt üyelerine ve ziyaretçilerine hayırlı bayramlar...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın