ares hatası yardım lütfen

Başlatan tekosis, 30 Haziran 2009, 09:45:16

tekosis

Merhabalar. Aresle ilgili bir sıkıntım var. Devrenin şemasını dizayn ediyorum, arese geçiyorum malzemeleri yerleştirip kartın genel görüntüsünü oluşturuyorum, genel olarak ne varsa yapıyorum fakat \"auto router\" menüsünden \"begin routing\" deyip baskı devresini tasarlamasını istediğimde \"failed to load layout\" hatası veriyor. Proteusun 7.0 ve üzeri neredeyse her versiyonunda denedim hatta bilgisayara format bile attım düzelmedi. Bu arada farklı ares tasarımlarımda aynı sıkıntı çıkmıyor. Fakat sadece bir tasarımımda sıkıntı var. Acaba daha önce bu problemle karşılaşan oldumu sorunuma yardımı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Bilinmesi gerekenler:
Programım güncel olup lisans dosyasında sorun yok.
Sadece tek tasarımda bu sıkıntı çıkıyor diğer tasarımlada mesele yok.
Baskı devre yerleşimi bittikten sonra \"board edge\" ile sınırları belirliyorum.
Malzeme yerleşimini \"auto pleacer\" ile de denedim yine aynı hatayı verdi.
Google\' de ve Altavista\' da \"failed to load layout\" diyerek arattım sadece bir rus sitesi çıktı orada da cevabı yok. :)

tekosis

Hatayı buldum. Belki ileride sizinde karşınıza çıkabilir ondan dolayı yazayım dedim. İsis dosyası arızalı imiş. Arese attıktan sonra sadece auto router komutundan sonra hata verdiğinden dolayı isis dosyasından şüphelenmemiştim ama müsebbibi o imiş. Haberiniz olsun istedim. Birde sabah saatlerine kadar çalışırken hata veren bir dosya ile uğraşmayın. Boş yere bilgisayara format atarsınız. :D

tekosis

Yine kendi kendime yazıyorum ama olsun. :)

Program yine aynı hatayı vermeye başladı. Fakat bu kez başka bir tasarımda hata var. Bu isisten kaynaklanan bir durum. Hatalı olan dosyayı yeniden tasarlamak bir çözüm ama nereye kadar? Sizce buna ne sebep oluyor olabilir? Fikri olan varsa paylaşımlarını bekliyorum. şimdiden teşekkürler...

gevv

Yardımcı olmayı çok isterdim ama hiç bir fikrim yok  ama aklıma gelen kullanıdığınız programı başka bir bilgisayara kurup denemeniz aynı hatayı verir ise farklı bir versiyon denersiniz

tekosis

Flatron

Merhaba
Bu programı hiç kullanmadım ama şurada ingilizce kitapçığı var
www2.eletronica.org/.../MANUAL%20DE%20PROTEUS%20ARES.pdf
61.sayfanın (sayfanın alt sağında yazan sayfa numarası 49) orada \"loading Layout\" diye geçiyor.
Eğer ingilzicesinden tam anlayamadığınız bir yer varsa orası içinde yardımcı olabilirm

Burada\'da  http://www.edaboard.com/search,proteus-netlist.html bir forumdaki ARES hata mesajları hakkında elektronikçilerin açıklamaları var
Kolay Gelsin

tekosis

yardımınız için çok teşekkür ederim. verdiklerinizden 1. site açılmıyor ikinci sitede ise aradığım bilgi yok :(  ama olsun yinede yardımınız değer herşeye. tekrar teşekkürler...

Flatron

Merhaba
Site şu anda sorun yaşıyor.Ama ben o dosyayı download etmiştim,şimdide rapide upload ettim.Rapidden indirme adresi :
http://rapidshare.com/files/281953245/MANUAL_DE_PROTEUS_ARES.pdf.html
Kolay gelsin

Flatron

Merhaba
Bu hata mesajını bir çin sitesinde de sormuşlar.çin sitesinin adresi: http://wenda.tianya.cn/wenda/thread?tid=5f280af2a41ae4dc
Google ingilizceye çevirdiğinde, şu 2 açıklama var.
Birincisi \"When all devices are automatically placed on auto-routing this error  \"
Yani birkaç kompenentin yerini siz belirleyin (yada otomatik olarak ne yapıyorsa birkaç tanesini siz yapın),diğerlerini ARES e yaptırarak deneyin.çünkü burada \"Tüm kompententler için otomatik routing komutu verildiğini yapar gibi bir anlam da var
İkincisi de
\"String Failed to Load\"
Umarım sorunu çözersiniz

Flatron

Tekrar merhaba
Bu soruna kafayı taktım  ;D
Başka bir sitede ise aynı hata için cevap olarak \"Sadece latin harflerini kullan\" demişler..ş, ç falan gibi karakterlerin olup olmadığını kontrol edin bu tür harfler varsa değiştirin Ayrıca büyük enter tuşunun solundaki i harfi ile, U ile O  arasındaki i harfinin aynı harf olmadığını arasında fark olduğunu pekçok programda enter tuşunun solundaki i harfinin sorun çıkarabildiğini unutmamak lazım.  

AEGEAN

Zaten bu genel kuraldır ÖöÜüİişş harleri kullanılmamalıdır yerine OoUuISs harfleri kullanıldığında bir çok sorun düzelir, Ben orta amatör bir programcı olarak bu harflerden çektiğim dağları aştı... 

tekosis

tekrar merhaba. dediklerinizi denedim fakat olmadı. bende programın 7.5 sürümünü kullanmakta buldum çareyi. ilginize teşekkür ediyorum.

lablub31

yha bendede ares başlatın orda kücük bi şekilde gelio bil acilmio bilgisayara format kaç kere attım yüklemediğim halde halen gelio bil oynanmiyor arkadaşlar bi çare bilen varsa söylesin lütvenn :-[

yazici67

@lablub31 kardeşim sorunu daha düzgün bir türkçeyle yazarsanız daha çabuk cevap alırsınız.şu an sorunuzu anlayabilmiş değilim :S

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın