Led ile ismimizi yazmak

Başlatan eguven, 15 Mayıs 2011, 15:20:52

eguven

Merhabalar,

http://www.youtube.com/watch?v=3sENUUoWRqY

http://www.youtube.com/watch?v=3sENUUoWRqY&feature=related

Şu video yu izledim, çok etkilendim. Böyle bir şey yapmak istiyorum fakat PIC programlamadan anlamıyorum. PIC programlama gerektirmeden böyle bir şey nasıl yaparım acaba ? Hazır entegreler vs... Devre şemasını falan atarsanız güzel olur, teşekkürler.
Ertan GÜVEN

mhoca

Tam istediğinizi anlatırsanız yardımcı olabilirim. İyi çalışmalar.

eguven

Merhabalar,

Atmış oldugum linkteki gibi plaketin üzerine led\'ler ile ismimi yazmak istiyorum. Video da olduğu gibi LED\'lerin şekilli yanmasını da istiyorum. Fakat bu arkadaşlar PIC programlama dilini kullanmışlar ve benim PIC bilgim yok. Ne yapabilirim ?
Ertan GÜVEN

jpufuk

PIC kullanmadan yapabilirsin ama cok daha karmasık olur birçok diyot kullanmak kapasitor transistor falankullanman gerekır. PIC ile programlanması cok daha kolay basit PIC bilgisi ile yapabilirsin 1 haftanı ayırırsan bunu yapacak PIv bilgisine sahip olabilirsin.

eguven

Bunu kodlayan adam PIC kodlarınıda paylasmıstı. PIC kodlarını entegreye nasıl aktarabilirim peki ? Ne yapmam gerekiyor
Ertan GÜVEN

jpufuk

PIC programlama kartları var (kendınde yapabilirsin ama suankı bılgınle deneme bence) kullancagın PIC in serisine göre bulabilirsin yada cevrenden bulabilirsen daha kolay olur kodları entegreye atarsın kullanılan dile gore derleyici bulmalısın bide tavsiyem proteusta simüle etmen yonunde olacak.

kadir.532

merabalar benimde elektroniğe ilgim cok ama hicbi bilgim yok bende bu videodaki şekilde ismimi yazmak istiyorum bunu yapmak için ne gibi malzemeye ihtiyacım var nasıl yaparım yardımcı olurmusunuz.

kratos

performanc3

Alıntı yapılan: kadir.532 - 19 Haziran 2011, 11:18:40merabalar benimde elektroniğe ilgim cok ama hicbi bilgim yok bende bu videodaki şekilde ismimi yazmak istiyorum bunu yapmak için ne gibi malzemeye ihtiyacım var nasıl yaparım yardımcı olurmusunuz.

internetten c++ ve Assembly gibi bilgisayar dilleri hakkında bilgi toplamalsın.proteus programını ögrenmelisin.daha sonra devreni istediğin gibi tamamlar istediğin şekilde led show yapabilirsin .bunları bildiğin zaman hertürlü devre tasarlıyp uygulayabilirsin .bu profesyonelce oluyor ama :) acele ediyosan transistör ve ledlerle flip flop devresi yapmanı öneririm ;)

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın