Güç elektriği sorunu

Başlatan Maxim, 10 Ekim 2010, 14:24:07

Maxim

Arkadaşlar merhaba ben 50 adet 6 cm - 2,5 cm güneş panellerden elektrik üretmek istiyorum fakat

-1 adet : 1,50 volt 200 miliamper

ve bundan 50 adet elde edince birleştircem = 75.000 volt - 10.000 miliamper

sizce bu iyimi ?? fiyatıda sanırım 1,5 tl idi tam hatırlamıyom benim amacım dairenin elektriğini sağlamak sizce bu iyimi tavsiye verirseniz çok memnun olurum ...

bu arada yaşım 14

bahtiyar

benim bildiğim seri bağladığınızda voltaj artar gücü aynı kalır yani 75v 200ma  olur
veni...vidi...vici..bici...

Maxim

Evet soğru fakat amper veya miliamper arttıralabilir ben hatta denedim

bahtiyar

Maxim

Cevap için teekür ederim + ile - birleştirince akımı arttını fark edip öyle yapıyorum fakat dediğmi gibi ev aletlerini çalıştrabilirmi ?

bahtiyar

anca aydınlatmada işe yarar oda  beyz ledli  lamba yaparsanız   diğer cihazlar için çok güç lazım

Maxim

mesela kaç ampere ihtiyacım var ?? örneğin masa üstü bilgisayar

bahtiyar

o zaman iş zor işte güneş pillerinden dc voltaj gelmiyormu  bunu  220v acye çevirmek lazım bence güneş panellerini akü şarj etmek için kullanın aküyede dc ac konvertör devresi bağlayın ama uzun iş önce  iyi planlamak lazım  otomasyon gibi bir şey aklıma pek bir şey gelmiyor birşeyler bulursam yazarım

Maxim

Teşekkür ederim bana lazım çünkü evimizin enerji kaynağı olacak

yazici67

güneş panellerinin akımı çok az olur değil bilgisayarı 40 watt lık ampulü bile çalıştıramaz.sen bence bu güneş panellerinden cep telefonu şarj aleti filan yap.

farukdrk@gmail.com

bence inverter işine hiç girme.Eğer panellerden elde edeceğin gücü bilgisayarın için kullanmak istiyorsan panellerden elde edeceğin dc yi bir dc kıyıcı devresi tasarlayarak bilgisayarın için kullana bilirsin.bilgisayarının hangi nominal değerler e ihtiyaç duyduğu etikette adaptörde yazıyodur.Yinede istersen sana bir inverter devresi göndere bilirim.

Maxim

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın