lede düşen gerilimi arttırmak???

Başlatan bm1993, 25 Eylül 2010, 13:16:11

bm1993

burda ledlere 2.3 volt düşüyor fakat ben röle bağlayacağım için 5 volta ihtiyacım var nasıl yükseltirim?

(düzenleme: dosyalar foruma yüklendi )

gevv

bc547 transistörü ekleyerek pic çıkışında röle kullanabilirsiniz

bm1993

\"normal devrede bu hat yerine rf giriş ve çıkışları kullanacaktır\"  yazan  pıc cıkısına anten baglayacagım degilmi?? (hem alıcıya hem vericiye)

gevv

\"normal devrede bu hat yerine rf giriş ve çıkışları kullanacaktır\"  evet verici  kat  rf vericiye   alıc katta  rf alıcıya  bağlanacak

bu arada  devre şemasında kristal bağlantısı yapılmamış  gerçek uygulamada 4mhz kristali 15 ve 16 numaralı pic bacaklarına bağlayın  ve bu bacaklardan şaseye karşı 22pf kondansatör kullanın   ayrıca pic basleme bacağına şaseye karşı 100nf bağlayın

bm1993

neden öyle yapalım öyleyse neden adam devreye bunu koymamış_?

gevv

proteus isis simülasyon programında mikrodenetleyiciler için bazı şeyler otomatiğe alınmış mesela bahsettiğim kıristal bağlantısı gerçekte devrenin çalışması için gereklidir ama isis programında kıristal fekansı programdan ayarlanabilir simülasyonda kıristal takılmış gibi simülasyon yapılır

sizin yapacağınız rf devresinin çalışma frekansı 4mhz isisde pic16f84 üzerinde sağ tıklayıp \"Edit Properties\" yazısına tıkladığınızda \"Processor Clock Frequency\" bölümünün  4mhz olarak ayarladığını görürsünüz  bu ayarı değiştirebilirsiniz yani isis üzerinde kıriltal ve kıristale bağlı kondansatörleri kullanmanıza gerek kalmaz bir çok kişi isis üzerinde pic devreleri kurarken kolaylık sağladığı için ayar bölümünden frekansı belirler ama devreyi yaparken devre hangi frekansa çalışıyorsa o değerde kıristal kullanırlar

bm1993

çok teşekkürler allah razı olsun baskı devre klemensinin adı nedir?
ve buton koydugumuzda neden arese attıgımızda cıkmıyor buton yerine ne koyalım?
ve 1 mhz olarak kaydedilmiş ben 4 mhz likmi kristal alacagım??
ve sizin verdıgınız yesil entegreli devrede 14.bacak var bende yok ben devreyi sizin gonderdiginiz yesil devreye gore yapıyorum 14.bacak olmadan yapayımmı?

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın