Ana içeriğe git
Konu: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı (292304 Kez okunmuş)

Ynt: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı

Yanıt #585
hıdrojenı devreye sokunca neden yakıt degerlerım 2.40 3.15 lere cıkıyor buna cevap verecek kımse yokmu arkadaslar ?

Yanıt #586
aracında oksijen sensoru varsa buna o neden olabilir..

Yanıt #587
aracım 92 model tempra 1.6  karb.

Yanıt #588
Merhaba arkadaşlar, aşağıdaki linkte anlatılan sistemi bilen var mı?

http://www.youtube.com/watch?v=VMWWScFyjH0&feature=related

Ne olduğunu tam anlamadım ama su ve yakıtı karıştırıp bir ayrıştırma işlemi yapılıyor gibi. Bununla uğraşan çok kişi var sanırım.

Yanıt #589

Merhaba arkadaşlar, aşağıdaki linkte anlatılan sistemi bilen var mı?

http://www.youtube.com/watch?v=VMWWScFyjH0&feature=related

Ne olduğunu tam anlamadım ama su ve yakıtı karıştırıp bir ayrıştırma işlemi yapılıyor gibi. Bununla uğraşan çok kişi var sanırım.

su ve yakit karistirilip egzostan gelen sicak havayi bu karisimi calkalatip buhar elde ediyorlar bu buhari karburatorden verip motoru calistiriyorlar bunun gibi bircok video var Gasoline Vaporizer diye eratirsanin cok video var

http://www.youtube.com/watch?v=Oqg0Y9t3CAY&feature=related ornek calisan uygulama

Yanıt #590
konu beklemede..

Yanıt #591

su ve yakit karistirilip egzostan gelen sicak havayi bu karisimi calkalatip buhar elde ediyorlar bu buhari karburatorden verip motoru calistiriyorlar bunun gibi bircok video var Gasoline Vaporizer diye eratirsanin cok video var

http://www.youtube.com/watch?v=Oqg0Y9t3CAY&feature=related ornek calisan uygulama

Cevap için teşekkürler.
Ne yaptıkları görünüyor. Fakat bunu neden yapıyorlar? Yakıt tasarrufu sağlıyor mu? Sağlıyorsa hangi mantıkla? Bazı videolarda manyetik alandan bahsediliyor. Pusula ile N-S kutbunun tespiti yapılıyor. Reaktör denilen şey ne? Ben bunları sormak istemiştim aslında. Bunlarla ilgili bilgisi olan var mı acaba? Eğer bu şekilde bir yakıt tasarrufu sözkonusu ise neden hidrojenle uğraşıyoruz?

Yanıt #592
sanırım o depoda bulunan benzin ve egzos gazını iminden gecirip benzini buharlasıtırp karburatorden motora veriyorlar.eger su ise motordan yanmamıs olan benzini su ile karıstırıp motora karburatorunden yanmadan atılan benzinin bir miktarıyla birazda su buharı ekliyorlar bu pek saglıklı gelmiyor kulaga :S

Yanıt #593
şu suyun elektroliz olayını anlamadım bana temiz bir anlatım olsa

Yanıt #594
sayın abilerim şu işin mantıgını bana allah rızası için anlatacak biri yokmu bildigimiz elektrolizden farklı sanırsam  :(

Yanıt #595

sanırım o depoda bulunan benzin ve egzos gazını iminden gecirip benzini buharlasıtırp karburatorden motora veriyorlar.eger su ise motordan yanmamıs olan benzini su ile karıstırıp motora karburatorunden yanmadan atılan benzinin bir miktarıyla birazda su buharı ekliyorlar bu pek saglıklı gelmiyor kulaga :S

Bir de işin içinde manyetik alan da var. Bilen yok mu bu sistemin mantığını arkadaşlar?

Yanıt #596
manyetik alanın bu sistemle bi alakası oldugunu sanmıyorum suan piyasada satılan koyak la aynı mantık molekullerei yana için daha verimli olacak sekilde duzenliyor.

Yanıt #597
Dün gece biraz düşündükten sonra her hücreyi tekil yapmak için bir fikir geldi aklıma.
Bugünde proje olarak bunu çizdim şuan için hho ile ilgili bir çalışmam yok ama burdaki bilgilere ve önerilere dayanarak cizdigim projeyi burdan veriyorum.

Çizimle alakalı olarak yorum ve aksaklıklar bildirilirse sevinirim.

Sistemde su yuda yarımak gerektiğini düşünerek bubler koydum su butaya damla damla şeklinde akmalı veya  bir cisi

tortu ayırıcı sayın jumelin fikri.

şimdi biraz hesap yapalım.
ıslak alan 1 hücrede 1 yüzey 120 cm2
toplam 6 hücre

120*6=720 cm2

her bir hücre 2 volt dersek

720*0.075=54 amper

54*2volt =108 watt

hücre başına 2 volt hesaplarsak toplam 6 hücre =6*2=12 volt

108 wat/12= 9 Amper.

9 amper ve 12 volt ile çalıştırılacak bir Kuru elektroliz düzenegi..

Sayın Jumel\'e saygılar.

Herkese kolay gelsin.

Yanıt #598
selam galiba bu elektroliz le alakalı pekte önemli bir gelişme yok.  konu tıkandı sanırım.

herkezin çabası aynı

http://mazeto.net/index.php?topic=291.0 benzer güzel bir site yardımcı olur umarım size.   ayrıca google crome yi yükleyin bilgisayarınıza ve sayfayı açtıktan sonra saga tıklayıp  türkçeye çevir deyin. sitenin dili rusça. crome ile yabancı siteleri didik didik edebilirsiniz. 

herkeze kolay gelsin.

Yanıt #599
2,40  3,15 dediğin değer neyin deridir
30 kupona alınmadı bu vatan