Ana içeriğe git
Konu: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı (296985 Kez okunmuş)

Ynt: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı

Yanıt #765
     Hımm, teşekkürler Ozan hocam. Şimdi gayet net anlaşıldı neyin ne olduğu : ) Şeffaf görünür bir distribütör kapağı alırsak daha sağlıklı anlayabiliriz meksefenin sağlamlığını platinin atlatma yapıp yapmadığını görerek... 
     Ben o ipek buji kablolarından ankara ostimde aramıştım geçen yıl bulamadım bir türlü. Bulursam bir kaç metre alıcam yedek dursun. Hep aklımda bu konu zaten...


Ynt: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı

Yanıt #767
Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun.Allah Kazasız , Belasız  , Tüm Sevdiklerimizle Mutlu Bir Bayram Geçirmek Nasip Etsin.
ozantavsan.blogspot.com
alternatifyakit.tk

Ynt: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı

Yanıt #768
herkeze selam bir ara iki bayram arsı evlenmek iyi degil felan denirdi.  şimdide iki bayram arası ileti yazmak iyi degil diye bir söylentimi var :)

her gün giriyorum fom a  tık yok millet daha tatilde sanırım.

acabaa kurban bayramı mesajını yazıp tamı çıksam siteden nede olsa pek bişey yazılmaz ozaman kadar :)

herkeze iyi geceler allaha emanet olun.

Ynt: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı

Yanıt #769
Kardeş forumumuzdaki paylaşımımı alıntı olarak paylaşmak istiyorum.
---------------------Merhaba Arkadaşlar ,

Hidrojeni lpg hortumuna vermenin bir espirisi yok.Ama tehlike riski daha yüksek.KArbüratörlü araçta hava filitresinden sonra karbüratör boğazına veriyoruz.İsterseniz ince hortumla boğazdan aşağı salın o da olur.Bu şekilde verdiğinizde geri alev tepmesi oluşması durumunda geri ateş önleyici ile önlem almış oluruz.

Peki LPg ile hidroejni bu şekilde kullanıyorsak \" LPG alev alırsa neolacak ?
İşte burada il düşünceniz şu olur.LPG alev alır , LPG regülatörü havaya uçar.Çünkü lpgde flashback arrester yok.Ammaa iş öyle değil.

Sadece LPG veya Benzinle kullanımda dahi karbüratörde ayarsızlık varsa geri ateşleme yaşanabilir.KArbüratör üst kapağı açıkken çalıştırdığınızda alev , tabanca sesi gib patlama sesi yapar.Alev yukarı doğru yükselir.Ama anlıktır kesilir.Siz gaza yüklenip ayağınızı çektikçe artar azalır , kesilir.
Geri tepme hava boşuklarından basıncı atar.KArbüratörde hava alma borusundan basınç dışarı kaçarak etki azalır.Böyle olmasaydı , kapalı olsaydı.KArbüratör üst kapağı veya zayıf bulduğu kısımdan plastiği patlatır kırardı.Normal şartlarda geri ateşlem olsada lpg regülatörü patlamaz.

LPG + hidrojende geri alev tepmede karbüratör üstüne mone edilen LPG mikseri bir nevi geri ateşlemeyi önler.LPG regülatörü patlamaz.
Ama hidrojeni lpg boruna verirsek bu durumda değişme olabileceğini düşünüyorum.LPg ile hidrenin alev alma katsayıları farklı.

Gelelim LPG nin basınçlı gelmesi mevzusuna.Aracımın tamiratlarını kendim yaptığımdan konuyu daha uzun anlatacağım.
Araç LPGde çalışırken karbüratör üst kapağını söktüğünüzde lpg mikserden tatlı bir hava (esinti) sesi alırsınız.Elinizi lpg mikser ortasına sokun , öyle basınç hissetmezsiniz.Çünkü LPg depodan sıvı olarak regülatöre gelirken valften geçer ilk basınç buradadır.Buradaki valfin içini söküp kontak açtığınızda basınç sesi duyarsınız ve aynı anda bu basınçla yukarıya doğru çıkan basınçlı gazı görürsünüz.REgülatöre gelen sıvı lpg burada motor suyunun sıcaklığı ile gaza dönüşür.İçinde 2 adet diyafram vardır.Araç çalışırken karbüratörden çekilen vakum , lpg hortumundan geçerek ana diyaframı çekerken , gaz haldeki lpg karbüratör ulaşır.Yani gaz haldeki lpg emilen havanın vakumu ile aracımıza girer.Regülatördeki basınç ile oraya ulaşmaz.

Eğer benim dediğim hidrojeni LPG regülatörden önce sıvı lpg ile birlikte sisteme vereceğim diyorsanız ; O zaman lpgnin basıncı buna engel olabilir.
Bu zaten gereksiz bir işlemdir.HHO bir gazdır ve sıvı bir yakıt ile aynı yeri paylaşmasını istemek zor bir durumdur.Bir şekilde olsa bile sıcak olan regülatörde alevlenme olursa sıvı lpgyi ateşlme , regülatörü infilak ettirme gibi çok tehlikeli durum yaratabilir.Daha önceki araştırmalarımda böyle bir şeyi deneyerek lpg sistemini patlatmış birinin yazısını okumuştum.Başka bir paylaşımda ürettiği hidrojeni depolayıp motora veren biriniz Anadol markaydı sanırım , aracının motor üst kapağını hava uçurduğunu ve sanayide patlamayı duyan herkesin koşup geldiğini okumuştum.

EEE benzinde sıvı yakıt Hidrojenle kullanınca aynı durum olmuyormu ? HAYIR.. Depodan gelen benzin karbüratör benzin memesine geldiğinde çok küçük partiküllere ayrılmış oluyor.Yani gaz durumuna yakın bir halde oluyor.Zaten karbüratörü gözlemlediğizce öyle şarıl şarıl benzin gelmez.

Biz hidrojeni emme manifoltlarına ayrı ayrı delik açıp vereceğiz.Ya da klasik yöntemle karbüratör boğazından vereceğiz.

Şimdi konu uzadı ama Ekomax vesairede az üretimle tasarruf sağlanıyorsa konusuna değineceğim.

Diyelimki bu sistem toplamda 120 ml hidrojen üretiyor.Ver emme manifoltuna ayrı ayrı veriliyor. 8 subaplı bir araçta 4 emme 4 egzos subapı var.
120/4=30ml her emme bölümü delinerek 30 ml veriliyor.Sistem az akım çekiyor.Güzel.

Veya her emme bölümüne 120 ml veriyor. 120x4 = 480 ml dakikada üretilen hho.Bu da tamam.

Benim 9x9 cm ebatlı 9 adet 316L çelik plakalı 8 hücreli -nnn+nnn- bağlantılı sistemim 1 dakikada 11-12 amperde 750 ml gaz üretiyor.
5 ampere ayarlasam 350-400 ml üretecektir.

120ml için 1,6 amper yeterli gibi gözüksede üretemez sanırım.

Durum böyleyse çelik tel ilede üretilebilirdi.Bu kadar zahmete girmezdik.Bu kadar masraf olmazdı.Bir kavanoz ve çelik tel = 120 veya 300 ml hho.
Aklıma hemen youtube ve benzeri sitelerdeki kişilerin aynı şekilde araçlarına monte ettikleri basit kavanozlu düzenekler geliyor.Ve tasarruf sağladık diyorlar.Avusturya polisimiydi yanılmıyorsam aynen böyle yapmış vidyosu var ve yakıt sarfiyatımız düştü diyor.

Biraz profesyoneller bizim yaptığımız şekilde yapıyorlar.Çoğu küçük ebatlı plakalarla yapıyorlar.

ACaba az miktar hidrojenmi bu tasarrufu sağlamakta.Bana son zamanda öyle gibi geliyor.

İlk denemem aklıma geliyor.15x15 civarı 306L çelik plaka ve 4 hücreydi sanırım.Denek olarak 1300 motor 70 beygir 1994 model halen kullandığım skoda favoritim.

KArbüratör üst kapağını aldım.Hidrojen hortumunu boğazdan az aşağı saldım.Motorun çalışmasında gözle görülür , kulakla işitilir bir değişiklik yok.
Sonra avans ayarını saat yönünde distiribütörü çevirerek düşürdüm.Motor sallanıyor ,ateşleme zar zor yapıyor konuma getirdim.Silkelenirken stop ediyor.Devir göstergesi çok düşükte.
Benzinde çalıştırıyorum.Hidrojen vermiyorum o esnada .Motor tekliyor stop ediyor.Motor durmadan Hidrojen hortumunu boğaza veriyorum.
Ahaaa motor sakin ve tatlı tatlı çalışıyor.Stop etme yok ,motorda en ufak sarsıntı yok.Avansı ayarını sanki hiç bozmamışım.Rolanti 800 devir civarı.
Yani hidrojen avans ayarı bozukluğundaki kötü durumu tamamlıyor ,araç rahat çalışıyor.

Sonra avans ayarı normal konumuna ayarlanıyor.LPG benzin seçici düğme orta kademeye getirliyor.Yani benzin akışı kesiliyor.Yani karbüratörde kalan az benzinle çalışıyor.Yaklaşık 2 dakika motor normal çalışıyor , sonra sarsılmaya , iç çekmeye teklemeye başlıyor ve sarsıla sarsıla stop ediyor.

Aynı şartlarda düğme ortaya alındığında hidrojende verilmeye başlıyor.KArbüratörde kalan benzin + hidrojen.Araç yaklaşık 2 dakika çalışıyor.Hidrojenle zaman olarak çalışma süresi bir kaç saniye fark ediyor ,kayde değer bir fark değil.Ama motor hiç teklemiyor.Sarsılmıyor ve birden motor duruyor anlamıyorsunuz durduğunu.Yana göstergelerden akü şarj lambasından anlıyorsunuz.

Bu denemelerde üretilen hidrojeni kullanıyoruz.Bubbler olarak plastik boya kutusunu su doldurup kullanıyoruz.Ve son deneme yapıyoruz.
Araç benzinde ve ayarlıyken çalıştırıyoruz.Hani normalde hidrojeni verince gözle görülür , kulakla işitilir bir fark algılamıyorduk ya.Devir göstergesinde de artış olmuyordu.Denememizde araç benzin + hidrojenle çalışırken ,bubbler olarak kullandığımız plastik boya kutusunun kapağını bastırıyoruz.Bu esnada içinde biriken toplam hidrojeni birden karbüratöre göndermiş olduk ve aynı anda motor çalışma sesi ve devir yükseldi.Sanki içeriden biri gaza bastı.

(Başka bir gün benzinli çalışma + hidrojen ile arkadaşı ve ailesini aldım.Araçta benzin az.Arkadaşın sistemden haberi var , ama o an hidrojenin devrede olduğundan haberi yok.5 kilometre yol aldıktan sonra araç sanki vitesi boşa atmışsın gibi yavaşlamaya başladı.Arkadaş ne oldu derken gözüm göstergelere ilişti.
Göstergeler , şarj lambası yanıyor.Benzin bitmiş.Bu durumda motor muhakkak teklemeliydi.Benzin bitti dedim arkadaşa .Eee oğlum araç hiç sarsılmadı , teklemedi ya dedi ,anlamadık.Bende hidrojen devredeydi deyince , ikimizde hidrojenin faydasını teyit ettik.Vayy dedik.Göstegeler olmasa aracın stop ettiğini anlamayacaktık.Bu bana cesaret verdi ve LPG ile hidrojeni aynı anda kullanıp denemeya başladım.Dik yokuşlarda benzinde nasıl çıkıyorsa ,lpg+hidrojendede aynı çıkmaya başlamıştı.Ama yakıt testi yapamadım bugüne dek.İnşallah tekrar monte edince LPg ile kullanıp bakacağım.Aylık kullanımım ne kadar yaktığı belli, değişirse tasarruf ettik demek)

Bu bize bir kaç mesaj önce bahsettiğim ürettiğimiz hidrojeni gerekirse bir kaç bubbler kullanıp depolamamız konusu ile ilgili.Normal 400 ml gibi bir gaz üretiyoruz ama o kadarımı kullanılıyor ? biz 1 litre üretelim ama anlık çekilen gaz sabit 400 ml olsun ki randıman + tasarruf yapalım.
İşte böyle bir durumda sistem işe yarar.İçeriden biri gaza basmış gibi olur demiştim.Böyle bir durumda gaza daha az dokunursunuz.Gaza daha az dokunmanız demek !!!!

* Benzin + hidrojende depodan daha az benzin göndermeniz demek
Daha az benzin , daha fazla yol = Tasarruf + Hidrojenle gelen güç artışı = fazla yol = Tasarruf

* LPg +Hidrojen LPg deposundan daha az sıvı lpgnin regülatöre gelmesi , daha az gaz hale geçmiş lpg , karbüratörden vakumla daha az lpg çekimi
daha fazla yol ve güç artışı = Tasarruf

Bunlara ek olark hidrojejenin ısı tutması ve motor hararetinde düşme = ISı kaybıyla oluşacak verim kaybının azalımı = KAybolan enerjinin bir kısmının geri kazanımı.

Bu anlattıklarımı şemaya dökersem sanırım kafamda sistem daha iyi oturacak.Aracım montajı bekliyeli belki 8 ay oldu.Ama önce kafamda oturması gerek.Belki titizlik ,belki mükemmelliyetçilik , ne derseniz...

Ama bu anlattıklarım sanki bana tasarrufa götürecek gibi geliyor.Her zaman sistemde eksikli duyuyorum.Sonra yavaş yavaş kafamda şekilleniyor.
Konuya ilgi azalmış gibi geliyor çoğunuza , otumamış bir sistemle sonuç beklenemez.Bu kadar basit olamaz.İlerleme süreci böyle , belki yavaş ama böyle ilerlemesi normal.Hemen sonuç beklemeyelim.Fikir sunalım ,paylaşalım , deneyelim ,eleştirelim ki sonuca yaklaşalım.Gerisi zaten gelir.

Epey uzun oldu , sıkıldıysanız affedin
İyi Akşamlar

ozantavsan.blogspot.com
alternatifyakit.tk

Ynt: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı

Yanıt #770
selam bu devrenin çalışma rekans aralıgı nedir acaba.

 

Ynt: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı

Yanıt #771
youtubede 1 video seyrettim su anda bulamiyorum adamlar su dan cikan gazi pompa ile mutfak tupunun icine basiolar calisan aracta ve daha sonra tupten motora veriolar 100 de 100 su ile calisio denilebilir su sistemlerde en buyuk dert cikan gazin az olmasi ve basincsiz olmasi adamlar bu sekilde bisey yapmislar sirilankali bi kac genc..


Ynt: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı

Yanıt #773

youtubede 1 video seyrettim su anda bulamiyorum adamlar su dan cikan gazi pompa ile mutfak tupunun icine basiolar calisan aracta ve daha sonra tupten motora veriolar 100 de 100 su ile calisio denilebilir su sistemlerde en buyuk dert cikan gazin az olmasi ve basincsiz olmasi adamlar bu sekilde bisey yapmislar sirilankali bi kac genc..


zerog26, merak ettim gördüğün arabada, karbüratüde kullanıyorlarmıydı. aklıma bir fikir geldi şu an, şöyleki;
\"kapalı devre bir motor\" yani yakıtın içinde zaten oksijen ve yakıt olarak hidrojen var ! neden kapalı devre olmasınki? bu konuda fikri olan veya uygulaması olan varmı acaba?

Ynt: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı

Yanıt #774
Bayram tatili iş güç derken epey uzun süredir bakamamıştım forumumuza.Forum sessizliğe bürünmüş. Biraz canlandıralım  :D
Ozantavsan arkadaşım düşük gaz miktarı ile tasarruf sağlanması konusunda haklısınız sanırım.Yurtdışı forumlardada bu yönde gözlemim var.Ayrıca kendi uygulamalarımızdada bu sonuca vardım.Yurtdışı forumlarda akımın bir hatta yarım amper bile artıp azalması tasarruf oranını oldukça fazla etkilediğinden bahsediliyor.Bu nedenle araçta tasarruf sağlanamamışsa azar azar akımın değiştirilerek denenmesi gerektiği söyleniyor.Örneğin Karbüratörlü bir araçta deneyen bir kişi önce 15 amperde denemiş araç çekişi oldukça artmasına rağmen tasarruf sağlayamamış sonra birer birer amperi düşürmüş. Amper düştükçe araç çekişide azalmış ancak en son 5 ampere düşürdüğünde araçta %50 lik bir tasarruf sağlayabilmiş. Bu yurtdışından bir örnekti.Birde bizden bir örnek vereyim.
Citroen berlingo dizel araçta önce 15 amperde deneme yaptık %50 tasaruf sağladık.Sonra deneme amaçlı daha fazla gaz daha çok tasarruf sağlarmı diye amperi 20-25 amper seviyelerine çıkardık.Yapılan ölçümde şok olduk :) Araç normale göre %50 fazla yaktı. Şuan amperi düşürürülmüş olarak kullanmakta.Bir depo ile 550 km yol yapan araç şimdi 880 km yol yapıyor. Yani %60 tasarruf sağlanmış durumda. %60 lık tasarrufa daha önce mitsubishi L200 araçlarda ulaşmıştık.Citroen berlingolarda bu seviyeye ulaşan ikinci aracımız oldu.Bazı belli marka araçlarda çok iyi sonuç alınıyor.mesela Mitsubishi L200, Citroen berlingo, mercedes E200-E230-D200 bu modellerde %40 ila %60 arası tasarruf sağlanabilmektedir.

Bu arada yeni çalışmam saf hidrojen üretimiyle ilgili malzemeleri ancak toparlayabildim.Şimdi  malzemelerin birleştirilmesi kaldı.Umarım bu ay bitmeden tamamlarım.Bu sistem oldukça komplike bir sistem oluyor.Üzerinde iyice bir kafa yormak lazım  ::)
cyberenerji. com Hidrojen sistemlerinde son nokta

Ynt: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı

Yanıt #775
Sayın Betelguz , uzun süre sonra paylaşımınızı görmek sevindirdi.Bende kısa sürede sistemi monte etmeyi düşünüyorum.Ve 5 amper akım ile kullanıp 350-400 ml civarı hidrojen üretip kullanmak.
Böylelikle araçta hidrojen sisteminin getirdiği enerji yükünü azaltmak.Normalde 15 ile 25 amper arası denemelerim olmuştu.Bu denemelerde yakıt hesabı yapmamıştım.Sistemde tam oturmamıştı.
Şimdi sistem oturmuş durumda , bubbler harici aktif karbon ve zeolit kullanarak bir filitre yapacağım.
Bu filitrenin gazı temizlerken ph değerinide düşüreceğini düşünüyorum.Daha temiz hidrojeni motora göndererek içeride oluşabilecek korozyonu minimuma indirebiliriz.
Metal bir check valfin içerisine iki adet havataşı (giriş ve çıkış) + aktif karbon koyarak flashback arrester olarak kullanmayı düşünüyorum.

Akımı 5 ampere çekmek sistemde ısı oluşumasınıda azaltacaktır.20 amper çeken sitemi , 5ampere düşürünce 15 amperlik bir kazanç oluşacakç15 amper x 12 volt = 180 watt geri dönecek.
Az enerji harcama yine tasarruf..

Youtube vesairede kavanoz içi çelik tel ile kullanım çok sık görülüyor.Ve tasarruf ettiklerini söylüyorlar.Hepsinin yalan söyleyeceğini sanmıyorum.Demekki az akım ve az hidrojen ile kullanıyorlar ve tasarruf sağlıyorlar.Bundan yola çıkarak bizlerde düşük akım ve miktar ile testlerimizi yapmalıyız.

bu uğraşımızda amaç rolantinin artması , güç artışı olmmalıdır.Hidrojen ile daha fazla yol katedebilmek olmalıdır.Gerektiğinde LPG ayarını kısın , araç çekişten düşebilir ,düşsün.Hidrojeni devreye sokun azalan çekişi hidrojen vererek eski konumuna getirin.Hidrojensiz çekiş ve performansı , lpg ayarınızı kısıp,hidrojen takviyesiyle aynı seviyeye getirin.

Kısılmış lpg daha az lpg harcamanızı sağlayacaktır.Tasarrufu getirecektir.
Hidrojen desteğiyle daha iyi yanma tasarrufu getirecektir.
Fakat benim lpg ayarım aynı olsun , hidrojen çekişi arttırsın derseniz elde edilecek tasarruf miktarı düşecektir diye düşünüyorum.

PErformans artışı istiyorsanız hidrojende verilse tasarruf edilemez.Çünkü performans = Fazla yakıt
Ne kadar performans , çeliş , atiklik , o kadar yakıt demektir.
Fazla yakıtta tasarruftan söz edilemez.
ozantavsan.blogspot.com
alternatifyakit.tk

Ynt: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı

Yanıt #776
Lpg li araçlarda LPG nin kısılması gözlemlediğime göre ters etki yapmaktadır.Şöyleki lpg kısıldığına lpg/hava oranı dengesi bozulduğundan daha verimsiz bir yanma olmaktadır.Denediğimiz bazı araçlarda lpg kısıldığında normalden fazla yakma görülmüştür.Bence aracı normal ayarlarında bırakıp hidrojen sisteminde amperle oynayarak en verimli nokta bulunmalı.Lpg li araçlara fazla hidrojen verildiğinde çekiş ciddi derecede artabilmekte ancak beklenen yeterli tasarruf sağlanamayabilinmekte, amper düşürüldüğünde çekişte düşmekte ama tasarruf oranı artmakta.Sizin araçta 5 ila 10 amper arasındaki değerlerde denemeler yaparsanız iyi bir sonuç alabileceğinizi düşünüyorum.
cyberenerji. com Hidrojen sistemlerinde son nokta

Ynt: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı

Yanıt #777
arkadaslar yukarida bahsettigim videoyu buldum adam bagaja tup koymus anladigim kadariylada arada urettigi gazi tupe basi ve tupten basincli olarak kullanio ....

http://www.youtube.com/watch?v=9W80ez5bQ80      video bu 1.06 dakikasinda dikkat edilirse tup arabanin bagajinda..

simdi ben daha bu ise baslamadim ama en yakin zamanda baslicam arastirmaya devam ediyorum..

arabalara lpg takan bi abimizle konustum ve bu sistem icin karbirotoru iptal ederek deneyebilirz dedi cunki benzin ve gaz\'in yanmasi icin hava gerektigini soledi ama bu gaz\'in yanmasi icin hava gerekmio olabilir dedi.

simdi benim dusuncem bi kopmres makinesiyle deneme amacli cikan gazi komperesorun hava tankina cekip daha sonra bu gazi basincli bi sekilde arabaya vermek .....

bu olay icinde 1 video vereyim sizlere

http://www.youtube.com/watch?v=FkrQojFCUAs   bu videonun 2.45 dakikasina bakarsaniz hidrojen tupunden cikan basincli gazi arabanin karburatorune veriyorlar ve sonuc ortada araba sorunsuz calisiyor. dusuncelerimiz gazi cikartip direk vermek yerine cikan gazi basincli sekilde motora vermeyi dusunmeliyiz.

Ynt: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı

Yanıt #778
Zerog26 arkadaşım bence çıkan hho gazını yüksek basınçta depolamayı hiç düşünmeyin.Çünkü oksijenle karışık haldeki hidrojen gazı çok kolay bir şekilde yanıp büyük bir patlamaya neden olabilir. Küçük bir statik elektrikten bile patlama ihtimali yüksektir. Eğer illa depolamak istiyorsanız saf halde hidrojen gazı üretip depolayabilirsiniz.Bunda bir sakınca olmaz.Bir arabayı sadece hidrojenle çalıştırmayı düşünüyorsanız motorun verimli bir şekilde çalışması için saatte 30bin litre hidrojen gazı gerekeceğini hesaba katmayı unutmayınız.İnternette gördüğünüz her videonunda doğruları gösterdiğini sanmayınız.Malesef insanlar ilgi çeksin izlensin diye biçok yalan, saçma sapan videolar yayınlamaktalar.
cyberenerji. com Hidrojen sistemlerinde son nokta

Ynt: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı

Yanıt #779
oksiyen kaynak makineleride hidrojen gazi degilmi sonucta hocam mantikli olmasina hem mantikli hemde sanayide kaynak yaparken gaz purmuzlerde kullanilan bi sistem gibi borudan cikiyor ve cakmakla yakiliyor. yani dusundugumuzde ornegini verdigim kompresor olayinda gazi hapsettikten sonra farzedelim tuplere takilan purmuzle deneme yapilabilir ve ayriyetten purmuzlerde gaz ayarida var videolarda cok defa seyrettim adamlar bildigimiz balona hidrojen gazi elektrolizden basiolar ve normal tuplu ocaga bagliolar ve normal gazmis gibi kullaniolar.. kucuk bi deneme yapmayi dusunuorum tabi guvenlik sart deneme icin hic bi sistemim yok o ayri bi konu .....Ama bence stan mayerde %100 su ile calisan araba yaptiginda bu sekilde kullanmis olabilir ...

yani hocam olusan gazi direk cekmicez (gaz yeterli seviyeye ulasinca alicaz bu gazi)ve yaptigimiz sistemin klimalardaki gibi once havasini alicaz icinden, ben klimaci olarak 3 yil calistim klima borularinida bagladiktan sona kompresorun icindeki hava alinir cunki eski sistem klimalarda bu gazlar yaniciydi...bilmem anlatabildim mi ?

bence denenebilir baska bi sistemde adam urettigi gazi buzdolabi motoru ile bildigimiz mutfak tupune basiodu. video linki burda  http://www.youtube.com/watch?v=z1SAojDB-Uc