Ana içeriğe git
Konu: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı (294248 Kez okunmuş)

Ynt: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı

Yanıt #510
Türkiye\'de 316L alınarak imal edilen ürünlerin, 316L standarlarına uymadığı için Fransa\'dan geri gönderildiğini bildiğim için bu konuda arkadaşları uyarıyorum.

Yanıt #511
abi arastırmalarına hayranım buyuk destekcımızsın gercektende tesekkurler kendı adıma

Yanıt #512

Test için çok faydalı olacaktır. Yağ ayrıca mı konuluyor? yoksa yağlı benzin mi kullanmak gerekiyor?

Benzin depoya koyulurken yağ ile karıştırılıyor.
2 zamanlı motor olduğundan yağlama yapamıyor.Eski mobiletler gibi.
20/50 yağ kullanın diyor.Ysnında ufak bir kap geliyor.4,2 litreye 1 kap yağ koyuluyor.O da yaklaşık 80 ml civarı.
ozantavsan.blogspot.com
alternatifyakit.tk

Yanıt #513

Benzin depoya koyulurken yağ ile karıştırılıyor.
2 zamanlı motor olduğundan yağlama yapamıyor.Eski mobiletler gibi.
20/50 yağ kullanın diyor.Ysnında ufak bir kap geliyor.4,2 litreye 1 kap yağ koyuluyor.O da yaklaşık 80 ml civarı.

Benzin buharı ve hho ile deneme yaparken ayrıca yağlama yaptırmazsanız, çok kısa sürede motoru alırsınız elinize. Bu konuya dikkat etmekte fayda var.

Yanıt #514

Benzin buharı ve hho ile deneme yaparken ayrıca yağlama yaptırmazsanız, çok kısa sürede motoru alırsınız elinize. Bu konuya dikkat etmekte fayda var.

Evet bunun bilincindeyiz.Kısa süreli çalıştıracağız hidrojenler.
Sonra benzin +hho olacağı için benzindeki yağ ile zaten yağlanacak.Buradaki öncelikli amaç teknik verilerini ve sarfiyatını bildiğimiz bu jeneratör üzerin hidrojen tasarrufunu tespit etmek.
Testler jeneratöre yük bağlanmadan ve yük ile test edilecek.
Örneğin 500 watt matkap yük olarak bağlanıp benzinde belli süre sarfiyat tespiti.
Sonrasında aynı ilemi benzin+hidrojen ile yapmak.Bu biza araçta denemekten daha kolay ve kısa zamanda ölçüm imkanı sağlayacak.
ozantavsan.blogspot.com
alternatifyakit.tk

Yanıt #515
Ben de bu şekilde denemek isterdim. Bir de jeneratör sokarsam eve, önce hanım sonrada komşular kapıya koyarlar beni :) Sonuçları bekliyoruz, kolay gelsin.

Yanıt #516
Formda yazılanlara bakıyorumda hala ısı problemlerin en başında. 2-2,4 volt hüçre başına düşen volt ile en az ısı ortaya cıkıyor. 2 volt kulllandığımızda sıvı yoğunluğu max. \" baya bir fazla ciltle temasında sorun olabilir\" olması gerekmekte. en ideal 2,4 volt dur. yaptığım deneylerde bunu kanıtlıyor. şöle söyleyeyim; sistemi en az 3 saat bir fiil çalıştırdım. yaklaşık olarak 14A akım çekiyor, hho üretim 1,2litre. 3 saat sonundaki sıvı ısısı 40 dereceyi geçmiyor. Yapacak arkadaşlara yine söylüyorum; kullanacağınız sistemi hücrelere bölün. 5 hücreli veya 6 hücreli sizin kendi tercihiniz olsun bunuda deney yapareak görün. benim tercihim 5 hücreli oldu. Aynı sıvı tankını kullanırsanız verim düşümü oluyor ama tek hücreliden kat kat daha verimlidir. Tavsiyem ayrı ayrı sıvı tankı kullanmanız. yada tek sıvı tankını hücreler arası izole edebilecek şekilde tasarlamanız. bunun yanı sıra 1500cc bir araçta 1,2 li,tre üretim bile yetersiz olduğunu söyleyebilirim. benim aracımda %40-46 tasarruf sağladı, hedefim tabiki %50 ve üzeri. Sistemi yapacak olan arkadaşlar ve geliştirecek olan arkadaşlar eski yazıları okuyarak öyle sisitemlerini geliştirsinler; hidrojeni herkez üretir.  Bu döylediklerim hevesinizi kırmasın, önemli olan daha az akım daha cok hho üretmek. herkeze çalışmalarında başarılare dilerim.

Yanıt #517
    bugün sanayide 15 adet 16x21 cm krom saçları kestirdim.üsteki hava delikleri 3 adet 4mm.fakat çok simetrik değil,delikler tam birbirini karşılamıyor bilmiyorum bir sorun olur mu?alta delik delmedik.
    saçların arasına çonta olarak sıvı silikon düşünüyorum.kırmızı metal tüplerdeki olandan.ben araçta bir çok yapıştırma  çontalama işini onunla yapıyorum.kesme tahtası plastik 2cm kalınlık ebatlar 30x50 ikiye böldüğümde 30x25 cm  iş görür sanırım.boru bağlantı uçlarınıda su arıtmacılardan temin edicem artık.
    önümüzdeki hafta tüm parçaları kurarım inşallah. 
    çonta kafamı kurcalıyor biraz , sizce ne kullanmalıyım.herkeze saygılar...

Yanıt #518

bugün sanayide 15 adet 16x21 cm krom saçları kestirdim.üsteki hava delikleri 3 adet 4mm.fakat çok simetrik değil,delikler tam birbirini karşılamıyor bilmiyorum bir sorun olur mu?alta delik delmedik.
    saçların arasına çonta olarak sıvı silikon düşünüyorum.kırmızı metal tüplerdeki olandan.ben araçta bir çok yapıştırma  çontalama işini onunla yapıyorum.kesme tahtası plastik 2cm kalınlık ebatlar 30x50 ikiye böldüğümde 30x25 cm  iş görür sanırım.boru bağlantı uçlarınıda su arıtmacılardan temin edicem artık.
    önümüzdeki hafta tüm parçaları kurarım inşallah. 
    çonta kafamı kurcalıyor biraz , sizce ne kullanmalıyım.herkeze saygılar...

conta olarak ayakabı tamircilerine ugra onlardan contalık malzeme temin edebilirsin ben onlardan aldım  3 mm  olandan kolay gelsin

Yanıt #519
cıvatalardan gecen akımdan oturu cam catlamısı cıvatalara dokundugumda cıvataları ısınıyor el deydıremıyordum acama nekadar ısınıyordu kapak ıcın teflon malzeme aldım cap 100  genıslık 33 50tl fıyat odedım valla ıyı para harcattırıyor bu meret..

Yanıt #520
Hidrojenle ilgili çalışma yapan arkadaşara yardımcı olmak amacıyla bir excel tablosu hazırladım. Bu tabloya istenilen voltaj, amper, plaka sayısı, plaka alanı gibi bilgiler girilerek hücrenin ne kadar gaz üreteceği, ne kadar enerji harcayacağı , hücreye normalde ne kadar akım uygulanabileceği , yapılacak hücretin ebadı gibi bilgileri hesaplatabiliyorsunuz. Özellikle yeni başlayan arkadaşlara çok yararlı olacağını düşünüyorum.Bu sayede deneme yanılma yöntemiyle başarıya ulaşmak için fazladan para harcamanıza gerek kalmayacak.Tabi pratikte kullanılan malzeme kalitesi, ısı, kimyasal yoğunluğu vb gibi birçok faktör gaz üretimini etkilediğide unutulmamalıdır. Tablonun kullanımı sadece bu işe gönül vermiş arkadaşların yararlanması amacıyla şifrelenmiştir.özelden mesaj atıldığı takdirde şifresi bildirilecektir. Tabloyu  cyberenerji. com da dosyalar bölümünden indirebilirsiniz.
cyberenerji. com Hidrojen sistemlerinde son nokta

Yanıt #521
Merhaba betelguz arkadaşım, ilk başta paylaşımların için teşekkür ederim, ama şu şifreli excel tablosu formumuza yakışmamış diye düşünüyorum. çünkü burada kayıtlı olan bir çok arkadaşımız üzerinde çalıştıkları hho sistemi için en ufak bir bilgiye kolaylıkla ulaşmaları çok önemli. Zaten forumda bu konu adı altında açılmış. Bu başlık adı altında açılan hiç bir bilgi bence şifrelenmemeli, unutmayınki bilgi paylaştıkca artar. Birde dosyayı indirdiğimiz site dikkatimimi çekti. Burada sergilenen ürünler zaten bizim gibi amatör arkadaşların yapmaya çalıştıkları şeylerdir. siz bu siteye yönlendirerek, uğraşıp yapmaktan ziyade hazırı var anlamına mı getiriyorsunuz? Biraz ticaret kokusu alıyorum sanki. Madem formun bu işe gönül vermiş bir üyesi iseniz, formdaki arkadaşlara yardım etmek istiyorsanız; böle şifreli dosyalar, yönlendirmeli reklam içeren sayfalar kullanmamalısınız.  Bu samimi düşüncelerim için umarım kırılmamışınızdır.

Yanıt #522
Afatsum09 arkadaşım tabiki kırılmadım.Reklam yapma gibi bir amacım yoktu inanınki.Kendi siteme dosya yüklemek çok daha kolayıma geldiğinden bu yolu seçtim.Sitemden indirilmeside çok basit.Reklam yok, beklemek yok anında dosya iniyor. Tablonun şifresi cyberenerji dir.şifre girip açtıktan sonra şifresiz olarak bilgisayarınıza kaydederseniz her seferinde şifre girmeniz gerekmez.Direk link vermek istedim ama burada link verilmesi yasak sanırım  adres çıkmıyor.
cyberenerji. com Hidrojen sistemlerinde son nokta

Yanıt #523
öncelikle conta için kurşun bazlı 3-5mm lik klindirik contayı tavsiye ederim. buhar hatlarında yüksek basınç ve sıcaklıklara dayanıyor.
çelik diyorsunuz ama krom kullanıyorsunuz ?? amaç paslanmamasımı ki??
birde hidrojenin basıncı ne kadar olacak ? basınçlı kaplarla. (8- 12 mm kalınlığında st37 den daha kaliteli malzemeden kaplar yapılabilir),
hidrojen diğer gazlar gibi basınç altında sıvılaşıyormu ??
bu sorulara verilen cevaplarla daha net ve doğru malzeme kullanmanıza yöneltecektir.

sizi takip edecem.. başarılar.
İntel(R) Core(TM) i7-2820QM CPU 3.40GHz L3 8mb
12 GB - DDR3 - 1333 MHz
 nVIDIA GTX560M 15FHD
ӍѺлϨԎʒЯ p150XX

Yanıt #524
merhaba arkadaşlar, yaptığım denemeler sonucu bu sistemin verimli çalışabilmesi için soğutucu bir radyatör kullanmak gerek diye düşünüyorum hatta şart bence, benim yaptığım bütün sistemlerde ısı sorunu oldu açıkcası, bence en önemli sorun \"afatsum09\" dediği gibi ısıdır burda öncelikli konunun ısı olması gerektiğini düşünüyorum, forumda bu işle uğraşan arkadaşlara sormak istiyorum yaptığınız hücreler ısınmıyormu arkadaşlar? farklı sayılarda 9- 18 -13 plakalı, farklı ebatlarda 10*10, 20*20,5*7, farklı bağlantı -nnn+nnn-, -nnnnn+nnnnn-, -n+n-n+n-n+n-n+n-n+,şekilleriyle birçokdeneme yaptım hepsi ısınıyor, yaptığım hücreleri uzun süreli çalıştırarak denemeler yapıyorum sabah işe geliyorum çalıştırıyorum akşam çıkarken kapatıyorum 10-12 saat 10-15 gün deniyorum, forumda arkadaşlar yazıyor okuyorum \"10 amperde yaklaşık 1lt gaz elde ediyorum ısı sorunum yok diyor\" ben bunlara şaşırıyorum açıkcası deneme yapan arkadaşlar sistemlerini 10 dakika çalıştırıp sonucu foruma yazıyor galiba ben böyle düşünüyorum, bundan sonraki çalışmalarımı radyatörlü, fanlı devirdaim pompalı bir sistem yaparak devam edicem, şimdilik alevin geri kaçmasıyla, tepmesiyle ilgili bir çalışma yapmıyorum (bupler,arester) bunları sistemi stabil şekilde çalıştırmayı başardıktan sonra yaparım diye düşünüyorum, birde unutmadan, hücreler arası 2volt çektiğinde ısınma sorunu olmuyormuş gibi bir izlenim var forumda ama ısınıyor onuda denedim 3 saat falan çalıştıktan sonra ısı artıyor  hatta uzun süre çalışınca neredeyse suyu kaynatıyor, sabah çalıştırıyorum akşam kapatıyorum 10-12 saat civarı ertesi sabah geldiğmde buplerdeki suyu depoya geri çekiyor sistem ısıdan dolayı bir vakum oluşturuyor sanırım soğuyuncada hacmi azaldığı için buplerdeki suyu vakumluyor diye düşünüyorum bupleri depodan 40- 50 cm aşşağıda yaptım yine suyu depoya geri çekti. birkaç sorum ve isteğimde afatsum09 olucak

Formda yazılanlara bakıyorumda hala ısı problemlerin en başında. 2-2,4 volt hüçre başına düşen volt ile en az ısı ortaya cıkıyor. 2 volt kulllandığımızda sıvı yoğunluğu max. \" baya bir fazla ciltle temasında sorun olabilir\" olması gerekmekte. en ideal 2,4 volt dur. yaptığım deneylerde bunu kanıtlıyor. şöle söyleyeyim; sistemi en az 3 saat bir fiil çalıştırdım. yaklaşık olarak 14A akım çekiyor, hho üretim 1,2litre. 3 saat sonundaki sıvı ısısı 40 dereceyi geçmiyor. Yapacak arkadaşlara yine söylüyorum; kullanacağınız sistemi hücrelere bölün. 5 hücreli veya 6 hücreli sizin kendi tercihiniz olsun bunuda deney yapareak görün. benim tercihim 5 hücreli oldu. Aynı sıvı tankını kullanırsanız verim düşümü oluyor ama tek hücreliden kat kat daha verimlidir. Tavsiyem ayrı ayrı sıvı tankı kullanmanız. yada tek sıvı tankını hücreler arası izole edebilecek şekilde tasarlamanız. bunun yanı sıra 1500cc bir araçta 1,2 li,tre üretim bile yetersiz olduğunu söyleyebilirim. benim aracımda %40-46 tasarruf sağladı, hedefim tabiki %50 ve üzeri. Sistemi yapacak olan arkadaşlar ve geliştirecek olan arkadaşlar eski yazıları okuyarak öyle sisitemlerini geliştirsinler; hidrojeni herkez üretir.  Bu döylediklerim hevesinizi kırmasın, önemli olan daha az akım daha cok hho üretmek. herkeze çalışmalarında başarılare dilerim.

bu mesajında bahsettiğin sistemi daha ayrıntılı resimli falan paylaşabilirmisin ben pek anlayamadım, bu sistemi denemek istiyorum , yapılmış bitmiş bir resmi varsa plaka sayıları ve bağlantı şekliyle bi gönderebilirsen çok faydalı olacak benim için. 1500cc bir motora 1.2 litre yetersiz oluyor demişsin, başından beri silindir hacminin yarısı kadar gazın yeterli olduğu gibi bir düşünce var forumda, eğer sen haklıysan işimiz çok daha zor \"en azından benim için 2500cc turbo dizel bendeki araçlar\" daha 1.5 litre gazı stabil elde edemedim bunun üstünde bir değeri üretebileceğime inanmıyorum, 2 - 2,5litre gazı stabil üretip ve bunu yaparken aracın elektirik sistemine zarar vermemek baya bi zor iş, inşallah hesaplarında denemelerinde bir yanlışlık yapmışsındır eğer doğruysa bu sistemi yapmak zor gibime geliyor. cevaplarınızı ve yorumlarınız bekliyorum arkadaşlar herkese çalışmalarında başarılar hayırlı günler dilerim

başarılar