Ana içeriğe git
elektronikprojeler
Konu: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı (303321 Kez okunmuş)

Ynt: Yakıt tasarruf cihazı / Suyla çalışan araba olayı

Yanıt #480

Kiminiz sulu hücre kullanıyor.Kimimiz kuru hücre.Kimimiz büyük plaka kullanıyor , kimimiz küçük.Kimimiz az plaka kullanıyor , kimimiz çok.Kimi 316L çelik kullanırken kimi daha kötüsünü kullanıyor.

Şunu anlamamız gerek artık sabit değer diye birşey yokkk.
Çekilecek akım plaka yüzeyi ve kullanılan elektrolit miktarı ile bağlantılı.Oluşacak ısı tümüne bağlı.

http://nicksrealm.com/HHO/Calculate/HHOCalculator.html

Kesinlikle böyle, arkadaşların da bunu bilmeleri gerek. Güzel ifade etmişsiniz.

Yanıt #481
soyledıklerınıze tamamen katılıyorum fakat sunu demeye calısıyorum arkadas aracın 1600 cc kullanacagın ve max verım alacagın plaka atıyorum 90 lık tır 2amp de atıyorum 1 lt alırsın ve bu senın ısını gorur ıste 2000 cc ıcın soyle 2500 ıcın boyle gıbı demek ıstedıdım en ıyı prototıpın ustune bırseyler koyalım evet herkez farklı bırseyler kullanıyor sozum yok ama atıyorum ben bunu buldum ısınma sorunu yok 2 voltla 1.5 lt gaz uretıyor ve sureklı calısmada sıkıntı yaratmıyor gıbı.

Yanıt #482
ayrıca bu sıstemı sureklı olarak aracında kull anan varmı herkez ya su kacırıyor ya akım cok cekıyor yada benımgıbı ısı sorunu var kullanıpda done koyanda yok sanıyorum bır maceradır gıdıyoruz anasını satayım...

Yanıt #483

ayrıca bu sıstemı sureklı olarak aracında kull anan varmı herkez ya su kacırıyor ya akım cok cekıyor yada benımgıbı ısı sorunu var kullanıpda done koyanda yok sanıyorum bır maceradır gıdıyoruz anasını satayım...

Sayın Coco , buradaki çoğu forum üyesi hidrojen konusundaki tebrübesini 1-2 günde edinmedi.Emek verdi ,araştırdı ,malzeme temin etti ,denedi , testler yaptı , birbiriyle paylaştı ,fikir aldı.Tüm bunlar zaman aldı.
Kendimden örnek verirsem , ilk kavoz içinde çeşitli metallerle başladı maceram.Kah patlattım , kah aracıma monte ttim.Olmadı dedim baştan yaptım.olmadı dedim tüm malzemeleri değiştirdim.Olmadı dedim yurtdışından tüm malzemeleri aldım.

Her zaman araştırdım ve paylaştım.Yeri geldi sorum.Ama sanırım siz hemen sonuca ulaşmak istiyorsunuz.Herkesin sonuç anlayışı farklı.Herkesin sonucu da farklı.2 yıl olmuş hala aracımda kullanmıyorsam bu sistemin işe yaramadığını göstermez.Demekki daha yapmam gerek şeyler var.Ne zaman ki olduğuna kanaat getirirsem takar aracıma denerim.

Ama sizin son mesajlarınızdaki üslubu takınmam.Sizde biraz sabredin , biraz daha çabalayın.Kendi verilerinizi ve tecrübelerinizi edinin.Kimse hidrojen konusunu bilerek dünyaya gelmedi.Herşeyi bilipte diğerlerinden saklamadı.burası bilginin paylaşıldığı bir yer.Kimsenin bu konudan bir çıkarı yok.Lütfen biraz daha öz veri ,biraz daha hoşgörü.

Bir çok sorunun cevabı görsel olarak www.youtube.com adresinde var.Tüm vidyoları ezberledim artık.Sende yararlanabilirsin.
Youtube\'a girince hho yaz ve arat.

Örnek:  http://www.youtube.com/watch?v=XV1lzbkRxwo bu linke tıklayınca vidyolar gelir.

Herkese iyi geceler..
ozantavsan.blogspot.com
alternatifyakit.tk

Yanıt #484
Bu akşam sistemimi çalıştırdım.Sıvı lavabo açıcı bulamadığımdan MR Muscle toz lavabo açıcıdan az bir miktar kullandım.
Paketi 70 gr.1 çay kaşığından az kullandım.

1 litre safsu + az naoh .Sitemde 20 dakikada ıs yükseldi.

Sizlere sormak istediğim şey şudur ; Bazen sisteme enerji verdiğimde sıvı alma kısmından hidrojen sıvı tankıma dönmekte.Epey bir zaman sonra işlem tersine dönüp sıvı çekmekte.Bu nedenlede azaln sıvı sebebiyle ısı artmakta.

Bende sıvı tankından kuru hücre sıvı girişine giden hortuma çekvalf taktım.Sıvı kaptan hücreye geçiyor.Gaz geri dönerse kaba gidemiyor.Mecburen gaz çıkış kısmından çıkıyor.Gaz çıkış hortumunada bir adet çekvalf koydum.Hücre gaz çıkışından sıvı kabına dönüş yönünde.Böylece sıvı kabında oluşan basınçla gazın bir kısmı hücreye geri dönmeye çalışıp zorluk çıkarmıyor.
Sıvı devirdaimini sorunsuz tamamlıyor.Ve ısı nispeten azaldı.parmağımla dokunamadığım plakalara uzun süre dokunabiliyorum.
Akımda 9 amper civarı.

Sizce çekvalf uygulamam doğru bir uygulamamı ?
ozantavsan.blogspot.com
alternatifyakit.tk

Yanıt #485
tesekkurr edıyorum ozantavsan kardesım ama sonuca ulasamamak benı uzuyor yoksa kısılıgımı ve efendılıgımı hho ıcın bozacak degılım ayrıca sadece youtube da degıl bır cok dokuman okudum ve arastırıyorum ama sunu soyluyorum sonuc ta nerdeyım dıye kendımı dusunuyorum ben formdakı arkadasların hho yu takma zamanına bısey dıyemem ıster 1 ay ısterde 5 senede taksınlar fakat galıba ben tez canlıyım bıraz sonuca ulasmak ıstıyorum oyalanmadan ayrıca calısmalarım 3 - 5 aylıkda degıl sıtedekı paylasımlarınız vede desteklerınız ıcın saygı duyuyor ve tesekkur edıyorum kendı adıma.

Yanıt #486
Sayın Coco , sende beni yanlış anlama.İlk başladığımda bende biraz acele ediyordum.Sonra saldım gitti.
Sende benim gibi araçta deneyeceksin.Betelguz ile fikir alışverişinde bulun.Araçlara monte eden deneyen o\'dur.
Tasarruf tespiti yapan kendisidir.

Senin aracın özeliikleri nedir ? Motor hacmi , karbüratörlümü enjeksiyonlumu ?
Araç motor hacminin yarısı kadar hho yeterli.
2000 motor araç için 1 litre.
1300cc için 700 ml hho.
aracın karbüratörlüyse işin daha kolay.
Yakıtı fakirleştirmen gerekebilir.Bu sadece yakıtı azaltıp bununla birlikte düşen performansı hidrojenle arttırma.
Böylece azalan yakıt miktarı ve aynı güç ile tasarruf sağlanır.Lpg ile gaz ayar vanasını kısman çok bir tasarruf sağlamaz.Lpg regülatöründen yakıtı kısıp sonrasında hidrojenle takviye edilmeli.bu da lpg ayar istasyonunda cihazla yaptırılmalı.Elle ayarlayınca yakıt çok artıyor.
öncelikle ayar değişikliği yapmadan test edilmeli.

Daniel dingel 4 yıl aldı diyor sistemi yapması.Test ettim ,test ettim diyor 4 yılımı aldı.Ama adam anlatmıyor işin sırrını.sadece su ile çalıştırıyor.1 saat yol için 1 litre su harcıyorum diyor.Yalnız bir duyuma göre koftiden bir suçlamaylşa cezaevine koymuşlar adamı.Bu konuda uğraşan başka biri daha cezaevindeymiş.
ozantavsan.blogspot.com
alternatifyakit.tk

Yanıt #487

Bu akşam sistemimi çalıştırdım.Sıvı lavabo açıcı bulamadığımdan MR Muscle toz lavabo açıcıdan az bir miktar kullandım.
Paketi 70 gr.1 çay kaşığından az kullandım.

1 litre safsu + az naoh .Sitemde 20 dakikada ıs yükseldi.

Sizlere sormak istediğim şey şudur ; Bazen sisteme enerji verdiğimde sıvı alma kısmından hidrojen sıvı tankıma dönmekte.Epey bir zaman sonra işlem tersine dönüp sıvı çekmekte.Bu nedenlede azaln sıvı sebebiyle ısı artmakta.

Bende sıvı tankından kuru hücre sıvı girişine giden hortuma çekvalf taktım.Sıvı kaptan hücreye geçiyor.Gaz geri dönerse kaba gidemiyor.Mecburen gaz çıkış kısmından çıkıyor.Gaz çıkış hortumunada bir adet çekvalf koydum.Hücre gaz çıkışından sıvı kabına dönüş yönünde.Böylece sıvı kabında oluşan basınçla gazın bir kısmı hücreye geri dönmeye çalışıp zorluk çıkarmıyor.
Sıvı devirdaimini sorunsuz tamamlıyor.Ve ısı nispeten azaldı.parmağımla dokunamadığım plakalara uzun süre dokunabiliyorum.
Akımda 9 amper civarı.

Sizce çekvalf uygulamam doğru bir uygulamamı ?

Sn, Ozantavşan;
Hücreler ile bubler arasındaki yükseklik farkını mümkün olduğunca fazla tutarak ve sadece bublerin gaz çıkış uçuna bir çekvalf takarak denemenizi öneriyorum. Bu şekilde, bublerda oluşacak basınç suyu devirdaime zorlayarak daha fazla katkıda bulunabilir.

Yanıt #488
arkadaşlar bir fikrim var yaptıgımız hücreye su girişine karşıdan karşıya boru geçirsek tabi borumuzun kalınlıgınca saçları delecegiz boruyu elimizden geldigince saçlardan boşluk olmayacak şekilde azami gayret gösterecegiz boromozun karşı tarafını kapatıp suyun dışarıya çıkmasını engelleyecegiz kaç hücre yapıyorsak hücre aralarına gelecek şekilde boruya 3 milimlik delik delsek hücre arasına suyu daha iyi iletmiş olmazmıyız tabiki bunu en alt köşeden yapmak kaydıyla sadece bir fikir bu işe emek vermiş arkadaşların düşünceleri ne olur.

Yanıt #489
ozan kardesım ılgın ve alakandan ötürü çok teşekkür.aracım 1.6 tempra 92 karbüratörlü 800 ml yeterlı dakıkada sanıyorum ben cam kavanozda 1 lt yi yakaladım fakat dedım ya sıkıntı ısı sorunu evet sanıyorum kuru hucreye gecmek 1 onerım var

hatırlarmısınız bır zamanlar bılgısayarlarda hidrojenlı sogutma sıstemlerı vardı gercı halada var cpu ve sd kartları hidrojenle sogutuyorlardı bunu sisteme uyarlayabılırız sanıyorum.

bilgi paylaştıkça değerlidir.......

Yanıt #490
Bilgisayardaki soğutma sistemi nitrojendir sanırım.Ayrıca araçların lastiklerinede basılmaya başladı.Hem ısı azaltma açısından.
Hidrojen araçta fark yaratıyor.Ama bunu normal kullanımda anlayamayabilirsin.1 yıl önce ilk denemede karbüratörden hidrojeni verdiğimde aracın çalışmasında fark hissetmemiştim.Sonra avansı minimuma çektim.Araç benzindeydi ve ateşleme yapamıyor stop ediyordu.Bu şekildeyken hidrojeni verdiğinde motor stop etmiyor ve avansı uygun ayardaymış gibi çalışıyordu.Devir 800 civarı oluyordu.
Araç normal ayarda ,avans normalken karbüratördeki benzin biterken motor teklemeye sallanmaya başlayıp stop ediyordu.
Aynı işlemi hidrojen takviyesiyle yapınca motor teklemiyor ,sallanmıyor , birden stop ediyordu.Yani hidrojen fayda sağlıyor.
Çok sonraları benzin + hidroejn denemede yolda aracın benzini bitmiş kimse anlamadı araç rolantideymiş gibi akarken akü ışık ikazından aracın stop ettiğini anlayabildik.Ne sarsıntı oldu ne birşey.

Isı için ufak bir radyatörle soğutma yapabilirsin.Veya büyük plakalı hücre ile yapabilirsin.
ozantavsan.blogspot.com
alternatifyakit.tk

Yanıt #491
dogru sıvı nitrojen kafa hho da olunca hidrojen yazmışız hidrojenin desteklediği kesin ona sözüm yok erken alev alma ve patlaması yüzünden sanıyorum...

Yanıt #492
ozan deonet markayı senın arastırmalarınn sayesınde kullanmıstım bende sonra arastırma yaptım deonetın uretıcısı ernetmıs baya bı once uretılmıyormus onun yerıne ernet baska bır sıvı cıkarmıs aynı fırma ısmı degısık ernet levabo acıcıydı sanıyorum tansaslarda var bır bak ıstersen...

Yanıt #493

ozan deonet markayı senın arastırmalarınn sayesınde kullanmıstım bende sonra arastırma yaptım deonetın uretıcısı ernetmıs baya bı once uretılmıyormus onun yerıne ernet baska bır sıvı cıkarmıs aynı fırma ısmı degısık ernet levabo acıcıydı sanıyorum tansaslarda var bır bak ıstersen...

Sağol , Hanım\'ın çalıştığı markette deonet var.O gün yoktu.Mr Muscle tozda işimi gördü.
Deonetin içeriğinde %98 NAoh yazıyor.
Mr Muscle 70 gr tozun içeriği %100 Naoh , başka madde yokmuş içinde.
az bir miktar 10 amper için yetti.Hatta biraz su ilavesi yaptım etkisini azaltmak için.
Az önce eve geldim.İlk işim sistemi çalıştırmak oldu.Hafiften ısınmaya başladı.
İşe yaramayan sistemleri ayaklarımızın dibine ısıtıcı olarak koysak olur.12v 10 amper 120 watt tüketim.Birde fan ekleyip üflettikmi.Bak yararlı bir kullanım daha.Gazını yakarız , ısısını yayarız.Nasıl fikir ama ? (Şaka :) )
ozantavsan.blogspot.com
alternatifyakit.tk

Yanıt #494
hehehehe aynen kardesım. galıba bende kururu hucreye gecıcem ne yaptıysam ısınmanın onune gecemıyorum -000+000- olarak bagladım busefer cesme suyuna deonet 15 ml kullandım gene ısınma var gene ve gene abı bana olculerı gonderebılırmısın tasarımının bırde sındı baslasam sunu yapardım dedıgın bır dusunce varmı kafandı bırde ınternettekı mesajlarda tum plakalar 316 l - ler ise titanyum mus ve cıddı oranda gaz verırıyor vidyoda ?

http://www.youtube.com/watch?v=4SPb5EbJKBY&feature=player_embedded