12f675 değişken frekans

Başlatan bugdaytanesi007, 06 Eylül 2022, 22:43:28

bugdaytanesi007

selam arkadaslar taban frekans 15 khz üzt frekans 80 khz bu frekanslar rastgele olacak yazılım her 1 saniyede bir frekans üretecek 10 tane farklı frekans ürettikten sonra 10 saniye dinlenmeye gececek frekans üretirken her saniyede led yanıp sönecek 10 defa frekans ürettikten sonra dinlenmeye gidecek(frekans üretmeyecek) ikinci döngüde aynı frekanslar değil farklı frekanslar üretecek bu şekilde yazılım için yardımlarınızı bekliyorum
 tesekkür ederim

AX

Merhaba arkadaşım kolay gelsin konuyu netleştirirsek min frq:15Hz - max frq:80kHz mi? yoksa 80Hz mi? anladığım kadarıyla ledi farklı sürelerde farklı hızda yakıp söndürmek istiyorsun duran bir led'i o frekamsta hatta 80hz de bile göz takip edemez tahminim stroskop gibi kullanacaaksın o zaman çok hızlı dönen bir nesne için frekans khz ler olarak düşünülür mesela dönen bir nesnenin üzerine tuttuğunda misal led hızlı dönen pervane üzerine tutulduğunda değişik frekanslarda hızlı veya yavaş sağa veya sola döner gözükecek hatta duruyor gibi gözükecek. Düşüncen buna benzer bir şey sanırım ama düşüncenin tamamını paylaşırsan kesin sonuca gidilir aksi taktirde yaz boz tahtasına döner ki buna birçoğumuzun ne zamanı ne de tahammülü olmaz.

seron

bugdaytanesi007

hocam taban frekans 15 khz tavan frekans 80 khz
sistem çalışmaya başladığında her saniyede farklı frekans üretecek 10 defa farklı frekans ürettikten sonra 10 saniye beklemede kalacak ikinci frekans üretiminde yine farklı frekans üretecek bu şekilde sonsuz döngü olacak
yardımlarınız için tesekkür ederim

mustafaaxu

hocam algoritma böyle birşey
yazılımı baya zaman alır ama kolayca yaparsın
iç osilatörde ürettiğin rasgele sayı 0--255 arası
senin iki döngülü yada tek döngülü sayıcının
a registerini üretilen sayı ile değiştir sayıcı sayarken aradan gpo portun birisini on ve off yaptır ordanda frekansı alırsın
döngüyü tekrarla her döngüde başka sayı olacagı için frekansında farklı olacaktır
kolay gelsin

SAYICI.JPG

bugdaytanesi007

hocam kolay gelsin açıklama çok güzel olmus ellerine sağlık zaten sorun programı yazmakta proğramı yazabilsek sorun kalmayacak
sorun burada zaten

Yusuf usta

Alıntı yapılan: bugdaytanesi007 - 13 Eylül 2022, 08:55:24hocam kolay gelsin açıklama çok güzel olmus ellerine sağlık zaten sorun programı yazmakta proğramı yazabilsek sorun kalmayacak
sorun burada zaten

sizin açıklama dediğiniz şey, bir algoritma. yazılımın nasıl işleyeceğinin yol haritası. yazılım kadar emek ister. "hiçbir yazılım bilgim yok. yardımla bile yapamam. baştan sona benim için birisi yazılım hazırlasın" deseydin baştan bari :)
Mühendislik Diplomayla olmaz. İnsanı adam eden, bilgi değil görgüdür.

seron

Yusuf abi laz uşağu Furkan vardı bizim irtibattaysan o yazardı kodu aslında.

Yok mu bu arkadaşa yardım edecek bir tanıdık? Ben anlasam yapardım da ben normal C diline başladım ona da ara verdim.

bugdaytanesi007

yardımlarınız ilgi  ve alakalarınızdan ötürü teşekkür ederim eksik olmayın arkadaşlar

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın