aynı kağıda bir kaç baskı

Başlatan yuzarsif., 14 Ağustos 2022, 21:35:50

yuzarsif.

Kendimce amatör devreler çizdim bunları basmak istiyorum. Evde yazıcı olmadığı için kırtasiyeden halletmek zorundayım. Eagle'den çizdiğim çizimleri pdf olarak kaydettim ama hepsi ayrı ayrı duruyor. Bunların boyutunu bozmadan nasıl aynı world dosyası üzerinde birleştirebilirim?

seron

Aynı kağıda birini kağıdın soluna, birini ortaya, birini sağına olacak şekilde bastırma yok mu? Yazıcıya tekrar tekrar sokarak?

KiCAD kullanıyorum. Benim kullandığım programda A4 ebatında bir çizim ekranı veriyor. Ayrı ayrı devreleri böyle bastırabilirim. Mesela ekranın sol üst köşesine birini basarım. Projeyi kapatır, diğer projeyi açarım. Aynı kağıdı takar bu defa ikinci devreyi biraz ortalayarak basarım. Tabi bunlar göz kararı olur ve küçük devreler için geçerli.

Sende de böyle birşey varsa dene.

gevv

PCB çizime diğer dosyaları import edip  tek çıktı alabilirsiniz

https://youtu.be/887YGGnw1N4?t=94

Bende kadıköyde cemil copyde baskı alırdım hey gidi hey :)   tişört baskı makinesinde yaparlardı garantiydi çok PCB işi olduğu için işi çözmüşlerdi

İyi çalışmalar

yuzarsif.

Alıntı yapılan: seron - 14 Ağustos 2022, 22:20:33Aynı kağıda birini kağıdın soluna, birini ortaya, birini sağına olacak şekilde bastırma yok mu? Yazıcıya tekrar tekrar sokarak?

KiCAD kullanıyorum. Benim kullandığım programda A4 ebatında bir çizim ekranı veriyor. Ayrı ayrı devreleri böyle bastırabilirim. Mesela ekranın sol üst köşesine birini basarım. Projeyi kapatır, diğer projeyi açarım. Aynı kağıdı takar bu defa ikinci devreyi biraz ortalayarak basarım. Tabi bunlar göz kararı olur ve küçük devreler için geçerli.

Sende de böyle bir şey varsa dene.

Eaglede de print dediğinde kağıdın neresine yazdırabileceğimi seçebiliyorum. Evde lazer yazıcım olsa göz kararı hallederdim dediğin gibi. Kırtasiyeciye de 10 kere abi şunu da aynı kağıda bas demek olmaz. Diğer yanıttaki gibi denedim oluyor. İlginiz için teşekkür ederim.

seron

Gevv'in verdiği videoyu 2.30'lardan itibaren izle.

Ayrıca kırtasiyeye abi şunu da aynı kağıda bas demek bal gibi olur. Arkalı önlü kimlik fotokopyası alırken aynı şeyi yapıyor zaten af buyur merkep gibi basacak parasıyla değil mi? Senin ihtiyacın o olduğu için 3-4 pdf'yi ver flaş bellekle, "ben herşeyi ayarladım sadece aynı kağıda bas" de, bu kadar.

Çözümün gevv'in videosunda. Anlamadıysan tekrar tekrar izleyip uygulayarak elini alıştırabilirsin.

mustafaaxu

word da sıkı diye bir seçeneö var resmi istediğin yere sürüklüyorsun
böyle birşeymi acaba

Resim  3.jpg

seron

Mustafa abi ben bu şemayı bir yerden hatırlıyorum ;D

Arkadaş eagle programında üç ya da daha fazla ayrı devreyi aynı kağıda sığdırmak istiyor. Senin yaptığın gibi de oluyor ama pdf'den alıp ofise nasıl yerleştirecek?

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın