12 DC 75 A Gücü 12 AC 3 A Güce çevirmek??? acil yardım

Başlatan DeePDeBRiS, 21 Eylül 2010, 14:55:59

DeePDeBRiS

Öncelikler Merhaba

Dıştan adaptör dönüşümlü Creative A500 5+1 47W rms ses sistemi aldım kabin üzerinde jacklı 12v girişi olduğu için basit bi şekilde halledeceğimi düşünüyordum ki 12V un AC olduğunu görene kadar. Bunu zaman zaman eee pcmle zaman zaman mp4 ve 3.5mm çıkışlı telefonlarıda bağlayabilceğim çok yönlü bi şekilde kullanabileceğim biçimde arabaya uygulayacağım babam 30 yıldan fazla tv tamirci olmasına rağmen 93 lada samarasını tamamen ele geçireceğim düşüncesiyle yardım etmiyor ve benimde elektronik bilgim devre kurulumunda cihazı riske atmamak için hiç çırpınmıyor.

Başlıkta belirttiğim gibi 12Vdc luk aküden sigortalı biçimde herşeyden bağımsız direk bi güç kablosu çektim arabanın hb ın bagaj kısmına gelen 12dc olduğu için direk taksam bile çalışacağını söyledi peder bey banada olur geldi ama yakmak var ve voltaj değerleri seste çok etkili onun için sizlere danışmak istiyorum.

12dc 75A nasıl 12ac 3A Dönüştürebilirim? Veyahutta direk bağlasam olur mu? Amper değeri çok önemlimidir? amperi düşürmekle yetinsem amperi nasıl düşürebilirim? Amper önemli değil ise mantık olarak ac dc devreyi bozar ama dc ac bozmaz diye düşünüyorum kararlılığını ne derece etkiler vs. vs. uzunda olsa derdim bunca bu kadar   

dhan000

direk taksanız bile çalışacaktır...sonuçta ac ile çalıştığı için içinde dogrultma devresi vardır...amper konusunu dert etmeyin 75amper akünün verebileceği akımdır siz kaynaktan ne kadar akım çekerseniz o kadar akım akar...
kolay gelsin...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın