Pic programlama devresinde trimpot devreye nasıl bağlanır ?

Başlatan st7372, 15 Eylül 2010, 00:10:25

st7372

pic programa devresi yapıcam bütün parçaları aldım.İlk defa bir devre yapıcam ama devreye trimpot bağlamam lazım 3 bacaklı olduğu için nasıl bağlıcamı bilmiyorum lütfen yardım edin

gevv

ekte bulunan resimdeki bağlantıyı kullanacaksınız

bu arada aynı devreyi daha önce yapmıştım https://320volt.com/en-basit-ucuz-seri-pic-programlayici-rcd-programmer/

st7372

Yanıtladığınız için teşekkür ederim bende sizin paylaştınız devreyi yapmaya çalışıyorum.Yanlış yapmamak adına trimpotun 2.ve 3.ayakları d7 girişine mi bağlıcam yoksa çıkışına ?Bide 11-16-17 pinleri iptal ediyoruz.Bende ikinci bir soket yok ben bu pinlere hiç bağlatı yapmasam da olur mu?

gevv

ekte bulunan resimdeki gibi bağlantı yapacaksınız  pinleri pic16f628 programlamak için iptal ediyoruz 16f84 programlayacaksınız gerek yok  ama 16f628 için gerek var

yani 16f628 programlayacaksanız pinlere bağlantı yapmayın

st7372

bağlantı için çok saolun daha detaylı bir cvb verilemezdi.16f84 programlıcam bağlantı yapayım mı yapmayayım mı?

gevv

devreyi 16f84 için kullanıyorsanız  ek soket olayını hiç kafanıza takmayın  zaten devre şeması 16f84 programlamak için diğer değişiklikler soket, pin iptalleri vb.  farklı pic entegreleri için

st7372

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın