Mikro İşlemciler

Başlatan sonersar, 15 Nisan 2009, 11:08:10

sonersar

Merhabalar Arkadaşlar Benim aşağıdaki ödevlere ihtiyacım var ve bu konulara çok uzağım. Tamemen web programlama ile ilgilendiğim için hiç bir bilgim yok ve bu yaştan sonra da artık bunları algılamak zor geliyor. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevirim ödevlerimden hangisini yapabilirseniz benim için iyi olur... ödevlerim aşağıdaki gibidir... LÜTFEN Artık birileri yardım etsin rica ediyorum çok fena sıkıştım. isteyen benimle irtibata geçebilir. mail adresim: sonersar@gmail.com telefon numaram da 0538 326 64 49

DİJİTAL ( SAYISAL ) TASARIM

1-) 1,2,3,3,7,6 sayılarını sürekli sayan JK flip-floplu devreyi durum şeması ve diyagramlarını çizerek tasarlayınız.
 2-) Bir devrenin girişine sırayla 1,2,3,4,5 sayıları geldiğinde çıkışında 5,4,3,2,1 sayılarını gösteren devreyi tasarlayınız.

MİKRO İşLEMCİLER
S1) 2 adet 2Kbyte (8 bit) ve 1 adet 4K (16 bit) hafıza ile 8K 16 bitlik hafıza elde edilmek isteniyor gerekli bağlantıları çiziniz.

S2) Bir sistemde 4 adet motor bulunmaktadır bu motorlara ait yön, çalışma ve acil durdurma fonksiyonları bilgisayara girilmekte ve bilgisayar tarafından motorların kontrolü yapılmaktadır veri akışı 8255 yardımıyla yapılmaktadır, 8255 için gerekli kontrol kelimesini yazıp giriş çıkışların nasıl yapılacağını yazınız.

S3) Kesme nedir, kesme vektör adresini ve çalışma mantığını açıklayınız.

S4) 8253 nedir çalışma mantığını ve kullanım amacını açıklayınız.

SİSTEM PROGRAMLAMA

1-)  1’den 100’e kadar önce tek sonra çift sayıları sayan assembler programını yazınız. Sayılar AL saklayıcısında sayılacaktır.
2-) Bir bellek adresinde (adresi kendiniz tanımlayınız!) bir cümlenin (en az 4 kelime olmalıdır!) karakterlerin ASCII kodları ard arda dizilmiştir. Sesli harflerin sayısını bulan ve sonucu AL saklayıcısına yazan bir assembler programını yazınız.

Ödevler C dili yazılması gerekiyor sanırsam.

saygılarımla,

mhoca

İşin ne kadarını siz yapacaksınız. Tamamına yanıt vermek ya da gerçekleştirmek uzun bir çalışma gerektirir.

sonersar

valla bilsem buraya yazmazdım hocam.... ben tamamen web programcılığına yönelik bir çalışma içerisindeyim... alınmış diplomam var ama bu sorular akredite diploma için.. buradan herkese duyurulur.. bu ödevleri yapanın websitesini yaparım... böylece kendi websitesi olur.. kendi makalelerini yayınlar...

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın