Elinde 2,54mm Pin Soket Olan Var mı? Bir Şey Soracağım

Başlatan seron, 15 Ekim 2020, 16:46:43

seron

2,54mm pin soketinin delik çapını bilmiyorum. Şu anda elimde yok.

TO-126 ve TO-220 kılıf transistörlerin bacakları bu soketin deliklerine rahat sığıyor mu biriniz elinizde varsa bir bakabilir mi?  Transistörün ne transistörü olduğu önemli değil. Dataşet bilgilerindeki çizimlerden emin olamadım deliğe sığması gerekiyor şart.

Malicarpar

Alıntı yapılan: seron - 15 Ekim 2020, 16:46:432,54mm pin soketinin delik çapını bilmiyorum. Şu anda elimde yok.

TO-126 ve TO-220 kılıf transistörlerin bacakları bu soketin deliklerine rahat sığıyor mu biriniz elinizde varsa bir bakabilir mi?  Transistörün ne transistörü olduğu önemli değil. Dataşet bilgilerindeki çizimlerden emin olamadım deliğe sığması gerekiyor şart.
Seron Kardeş Proteus dan baktım to220 kılıfı birebir uyuyor 2.54 bacak arası  2mm ped çapı 1mm delik çapı belirlenmiş
to126 ise 2.28 bacak arası yani bir milimetrenin %20 i kadar küçük  buda sorun çıkarmaz rahat rahat takarsın delik çapı aynı zaten

seron

Alıntı yapılan: Malicarpar - 15 Ekim 2020, 20:02:56Seron Kardeş Proteus dan baktım to220 kılıfı birebir uyuyor 2.54 bacak arası  2mm ped çapı 1mm delik çapı belirlenmiş
to126 ise 2.28 bacak arası yani bir milimetrenin %20 i kadar küçük  buda sorun çıkarmaz rahat rahat takarsın delik çapı aynı zaten
Abi bacak aralığı önemli değil. Pinin deliği var ya? 220 ve 126 transistörün yassı şekilli bacağı o deliğe zorlamadan girer mi? Proteusla bakamazsın ona gerçeği lazım. Bende de KiCAD var milim milim veriyor zaten ama delik çapı yok.

Konu şu:
https://elektronikprojeler.com/index.php/topic,8888.msg79491/topicseen.html#msg79491

anladın sen onu :)

seron

1 milim mi? :du:
Elimde külüstür bir cetvel var. Bir tane BD139'u ölçtüm 0,6X milim gibi görünüyor sığar o zaman.
Tamam teşekkür ederim.

Malicarpar

Alıntı yapılan: seron - 15 Ekim 2020, 22:00:301 milim mi? :du:
Elimde külüstür bir cetvel var. Bir tane BD139'u ölçtüm 0,6X milim gibi görünüyor sığar o zaman.
Tamam teşekkür ederim.
şöyle söyliyeyim sana 3 pinli 2.54mm connektor yerine to220 transistörü takabilirsin çok rahat delik çapı zaten normalde genellikle 1mm olarak deliyoruz tabi kendimiz delersek to220 tr si 3 pin 2.54 molex yerine takılabilir birebir

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın