Led yakmak

Başlatan Tristor, 10 Eylül 2020, 22:41:43

Tristor

Herkese merhabalar. Araçta ayak  aydınlatması  tavan lambasi için power led kullanmak istiyorum. Role yerine transistor veya ırfz44 gibi alzemeler kullanmak istiyorum. Bağlantısı I bilmiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim saygilar

seron

Hocam araçta yangın çıkartısın parçacılarda uygun ürün yok mu.

Tristor

Hocam bende yangindan korkmuyorum zaten saol. Zaten bağlantısı Ida bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olur diye dusunuyorum. Aslında benim işimi rolede görüyor ancak aydınlatma lar gecikmeli sondugu için rolede denedim çok ses çıkarıyor.

seron

Röleye gerek yok bence. Hangi oto elektrikçiye gitseniz durumu anlatsanız yapar bence. Sigorta kutusunun oradan bir yerden hat çekip kontakla ilişkilendirilecek muhtemelen. 12V LEDler var ondan bir tane koysa pedalların bulunduğu yeri rahat aydınlatır. Uzaktan anlatılacak bir durum değil ama oto elektrikçiler için çocuk oyuncağı.

Adnancoskun

Alıntı yapılan: eylül tuana - 10 Eylül 2020, 22:41:43Herkese merhabalar. Araçta ayak  aydınlatması  tavan lambasi için power led kullanmak istiyorum. Role yerine transistor veya ırfz44 gibi alzemeler kullanmak istiyorum. Bağlantısı I bilmiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim saygilar
Tavan aydınlatması için power led çok fazla olur,
Samsung serit led alın 10-15 cm araç içini fazlasıyla aydınlatıyor. hem de ısı oluşmaz, hem de tavan lambasının olduğu yere doğrudan bağlarsınız,
Şerit ledlerin tamamı 12 volt ile çalışıyor, her 3 tanede bir kesilebiliyor....
Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin.

07 Osman

Eski aracımda ayak ucu aydınlatmalarını  kapılara özel yapmıştım.  Yani hangi kapı açılırsa sadece o tarafın aydınlatması yanıyordu. Ama  @Adnancoskun  dediği gibi  power fazla aydınlık gelir oralar için.  Genelde loş bir aydınlık tercih edilir. Ama tabiiki zevkler farklılık gösterebilir.

Ayak ucu aydınlatma için (tetiğinizin (-) olduğunu varsayarak söylüyorum)  direksiyon altındaki sigorta panosundan  (+) hat alarak ledleri koyacak olduğunuz yerlere çekin,  eksileri de kapı switclerinden alın.  Aracınızı bilmiyorum,  çok eski modelse  kapı switcleri birbirinden  bağımsızdır, o zaman aydınlatmalarınız birbirinden  bağımsız yanar. Yok birbiri ile bağımlı ise hangi kapıyı açarsanız açın hepsi yanar,  yada araya diyot koyarak yine bağımsız yanmalarını sağlayabilirsiniz.

Tristor

AX

tavan aydınlatması için 150ma lik güçlü ledlerden seri paralel bağlanarak üretilmiş oldukça güçlü ışık veren üzerinde akım sınırlayıcı devresi ve soğutucusu olan ve hiçbir değişikliğe gerek olmadan flâmanlı ampüllerin orijinal soketlerine aynen oturan led aydınlatma lambaları mevcut ve hangi model ve marka iyi ışık verir ve dayanıklılığı fazla bunu en iyi bilen sürekli o iş ile muhatap olan oto elektrikçilerine bir danış derim.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın