12V'den Dizüstü Beslemek İçin Bu Devreye Güvenilebilir mi?

Başlatan seron, 25 Haziran 2020, 17:29:10

seron

İhtiyaç için değil, çizip sunmak için lazım oldu. 320Volt sayfasında da birkaç tane -geçmişte- bobinsiz-trafosuz DC-DC inverter paylaşılmış. Voltajlar tutmadığı için güvenemedim. Bunda ise 555 mutivibratör ile yüksek hızlı PWM eldesi ile güçlü transistörler sürülerek "voltage doubler" yapısına benzer bir mantık oluşturulmuş ve güya çıkıştan 20V alınıyor. Laptop power suply from 12V diye aratınca bu sonuç çıkabiliyor. Bir bakıp yorum yapabilirseniz memnun olurum.

Olursa düzgünce çizip paylaşıcam.

[attach type=image]13745[/attach]

gevv

seron

Alıntı yapılan: gevv - 25 Haziran 2020, 20:38:21Detaya girmeden güvenilir, yeterli değil :)
Tamam.
O zaman laptop şarj devresi diye çizerim. Bataryasız çalıştırmaz.

gevv

seron

Alıntı yapılan: gevv - 25 Haziran 2020, 22:51:06hiç uğraşma bu tip devreler hiç güvenli değil  :(
Çatırdar mı diyosun. Müsait olunca bişeyler önersene abi, mesela gitar amfisi arayıp duruyorum, son derece basit az ve öz birşey lazım. Ciddi düşünüyorum. Çizip hem paylaşıcam, hem de ilerde yapmak üzere arşive atıcam. 320volt arşivinde biraz bakındım ama güvenemedim.

gevv

olmazmı var  ama  aynı pcbyi cizmek olmaz  ya küçültülecek yada modifiye eilip güzelleştirilecek  :D

biraz daha geliş ama işin sonu smd çift katlı pcb ha bilesin :D

seron

Alıntı yapılan: gevv - 25 Haziran 2020, 23:16:39olmazmı var  ama  aynı pcbyi cizmek olmaz  ya küçültülecek yada modifiye eilip güzelleştirilecek  :D

biraz daha geliş ama işin sonu smd çift katlı pcb ha bilesin :D
Abi dur ne yaptın?  :D Bir PCB'yi bir günde zor bitiriyorum dediğin gibi olsa ohoooo?
Varsa gönder bir bakayım.

gevv

ok aşive bakayım yarın atarım    ::ok 

bu arada gözünü korkutlmasın nefret ederdim çiftkatlı pcbden ama  şuan hastasıyım :D

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın