sualtı sistemleri için simülasyon teknik çizim

Başlatan Ahmett3664, 30 Mayıs 2020, 17:45:36

Ahmett3664

Merhabalar ben insansız sualtı aracı yarışmasına katılmayı hedefleyen bir takımın elektronik bölümünde bulunan bir üyesiyim.Bir konuda bilginize başvurmak istiyorum. Kamera modülü sensorler pixhawk gibi elemanların bulundugu elektronik sistemin bir teknık cızımını ve sımulasyonunu yapmak istiyorum fakat hangi programları veya kaynakları kullanacagıma dair bir bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirm

Hattuşa

ben 10 yıl resmi dalgıçlık yaptım. 3 yıl oldu dalışı bırakalı, firmanın bir tanesi bize demo gösterisi yaptı, 5 pervaneli, görevi 50 m ye kadar video çekip yüzeydeki  tablete anlık gösterim yapmaktı.  çok heves yapıp bende yapmak istedim. motorlarını netten buldum. isteğim kablosuz video gönderimi ve kontrol yapabilmekti,  kablosuz kısmında takıldım hevesim kaçtı. ama gene de yapmak isterim. eğer sakıncası yoksa bende sizden bilgi almak istiyorum
benim en iyi bildiğim, hiç bir şey bilmediğimdir

seron

Sudan ödüm kopar. Antalya'dayım, denize bu yüzden gitmiyorum. yüzme konusunda da iyi değilim. İyi cesaret valla. Hani bir suya bakarsın bulanık şekilde 3D olarak giderek derinleşiyor ya, şnorkelle bakınca daha korkunç geliyor o yüzden ödüm kopuyor daha belime kadar gelen suda boğulacak gibi olup kıyıya geri kaçıyorum. Bu sualtına dalan çıkan aletlere az da olsa benim de ilgim var ama full programlama ve profesyonellik istiyor. Değilse dalardım ben de bu işlere.
Ben daha çok uçan aletleri seviyorum. Birçok kabataslak çizimim vardı bir ara. Uçan kanat, iha falan...

Hattuşa

Alıntı yapılan: seron - 02 Haziran 2020, 02:36:08Sudan ödüm kopar. Antalya'dayım, denize bu yüzden gitmiyorum. yüzme konusunda da iyi değilim. İyi cesaret valla. Hani bir suya bakarsın bulanık şekilde 3D olarak giderek derinleşiyor ya, şnorkelle bakınca daha korkunç geliyor o yüzden ödüm kopuyor daha belime kadar gelen suda boğulacak gibi olup kıyıya geri kaçıyorum. Bu sualtına dalan çıkan aletlere az da olsa benim de ilgim var ama full programlama ve profesyonellik istiyor. Değilse dalardım ben de bu işlere.
Ben daha çok uçan aletleri seviyorum. Birçok kabataslak çizimim vardı bir ara. Uçan kanat, iha falan...
ağam sudan bende çok korkuyorum çaktırma. dalış işini bırakma nedenim su altında kaza geçirmem nedeniyle, bu sayede kafamda bir düğme sahibi oldum ve maalesef kulaklarımı kulanamıyorum. duyma işlevini kafamdaki düğmeden yapıyorum. şu var dalışı çok seviyor ve sudan çok korkuyorum

seron

Alıntı yapılan: pro-TR - 02 Haziran 2020, 11:23:34ağam sudan bende çok korkuyorum çaktırma. dalış işini bırakma nedenim su altında kaza geçirmem nedeniyle, bu sayede kafamda bir düğme sahibi oldum ve maalesef kulaklarımı kulanamıyorum. duyma işlevini kafamdaki düğmeden yapıyorum. şu var dalışı çok seviyor ve sudan çok korkuyorum
Abi büyük geçmiş olsun. Sağ mısın sen ona bak. Hayat bir şekilde yolunu bulur. Sen de dalmazsın olur biter ;D Elektronikle uğraş işte sıkılmazsın. Bir ara işitme cihazları ile uğraşıyordum bak aklıma iyi getirdin... ::ok

Hattuşa

bendeki cihaz kıpraşımlı, yani sesi titreşime çevirip kafatasına veryor kafatasından da ses sistemime giderek duyabiliyorum. bahsettğin sistemler sesi yükseltenlerden değil mi

seron

Alıntı yapılan: pro-TR - 02 Haziran 2020, 20:12:54bendeki cihaz kıpraşımlı, yani sesi titreşime çevirip kafatasına veryor kafatasından da ses sistemime giderek duyabiliyorum. bahsettğin sistemler sesi yükseltenlerden değil mi
Evet abi. Bildiğin casus kulaklık. Başka bir siteden baka baka yapmıştım direk çalıştı. Daha önceki işyerimdeki bir amirim elimde gördü beğendi, fiyatını sordu dedim al sıkıntı yok çok iyi çalışıyordu.
Kusura bakma başka bir forumdaydım çıkış yapmayı unutmuşum. Gerçi gizlideyim ama beklemişsindir.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın