Stm32f4 kartı ile AD9833 Modül Kontrolü

Başlatan byhlm, 25 Mayıs 2020, 23:20:45

byhlm

Merhaba değerli forum üyeleri,

Elimde stm32f429 discovery geliştirme kartı ve AD9833 programlanabilir sinyal jeneratör modülü mevcut. Bir projemde bu geliştirme kartı ile frekansı ayarlabilir sinüs, üçgen ve kare dalga elde etmek istiyorum. Arduino ile modül mükemmel bir şekilde kontrol edilebiliyor. Fakat stm kartı ile birçok denememde başarısız oldum. Elinde örnek bir projesi olupta paylaşabilen olursa çok memnun olurum.

Not: Geliştirme ortamı olarak Keil kullanıyorum

Furkan KELEŞOĞLU

https://github.com/Bardia-Afshar/AD9833-STM32

Bu linkte calışan bir driver mevcut.  gerekli denemeleri yapmış yazan kişi  STM32F030F4P6  mikro denetleyici üstünde denemiş HAL lbrary kullanmış.  STM32F4 serisinde de calışır yani taşınabilir bir kod. linkte .c ve .h uzantılı modül mevcut.
Mekatronik Teknikeri. <br />Elektrik-Elektronik Teknisyeni.

Furkan KELEŞOĞLU

Yada daha gelişmiş bir driver bulup algortmaya bakarak kendi ortamınıza göre uyarlayabilrsiniz onlarcası gtihub sayfasında mevcut.

byhlm

Hocam merhabalar,

Cevabınız için teşekkür ederim. Denemedim fakat gerçekten yararlı gibi duruyor. Tekrardan paylaşımınız için teşekkür ederim.

Furkan KELEŞOĞLU

Ben bugün AD9833 modülümü bulabiirsem deneyecktim STM32F103C8T ile Deneme yaparsam buraya yazar ve fotoğraf ekleyebilirim.

byhlm

Teşekkür ederim. Aynı şekilde bende denemesini gerçekleştirip bir sonuç alabilirsem burayı bilgilendireceğim. Kolay gelsin. İyi çalışmalar.

byhlm

Merhabalar,

Sonuçlar mükemmel. Furkan hocam tekrardan teşekkür ederim.

Hızlı Yanıt

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.

Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
IRFP250 Nedir:
kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın